Valorant Mobil Sürümü Oyuncularla Buluşuyor!

Valorant, son zamanlardaki en popüler oyunlar listesinde en üst sıralarda geliyor. Şu anlık sadece bilgisayar sürümü bulunan oyunun mobil sürümü hakkında birçok iddia ortaya atılıyordu. Riot bu iddialara son verecek bir açıklama yaptı. Valorant, mobil sürümü ile oyunseverlerle buluşacak.

Riot tarafından yapılan açıklamada oyunun mobil versiyonunun ne zaman erişilebilir olacağı konusunda bir bilgi yok. Bunun dışında oyunda bilindiği gibi kahramanların yetenekleri var. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu yeteneklerin mobil versiyona nasıl uyarlanacağı da belirtilmedi.

Kısacası, oyunun mobil versiyonuyla alakalı birçok soru işareti hala mevcut. Ancak Riot, yakın zamanda oyunun mobil versiyonu hakkında bilgiler içeren bir tanıtım yapacaktır.

Bunun dışında şirket tarafından yapılan açıklamada oyunun güncel oyuncu sayısı da açıklandı. Grafikleri ve oynanabilirliği yüksek bir oyunun ücretsiz olması, oyuncu sayısını da etkiliyor.

Öyle ki açıklanan oyuncu sayısı da bu ifadeyi destekliyor. Çünkü Riot tarafından yapılan açıklamaya göre Valorant’ın aylık 14 milyondan fazla aktif oyuncusu mevcut.

Bu sayı diğer oyunların oyuncu sayısıyla karşılaştırınca biraz az gelebilir. Ancak Valorant’ın henüz yeni bir oyun olduğunu düşünürsek şimdilik bu sayı oyunun yapımcılarını memnun ediyordur diyebiliriz.

Her geçen gün daha da gelişen oyunun oyuncu sayısı önümüzdeki aylarda daha da artacaktır.

Valorant

Valorant

Valorant, 2019 yılında Riot Games tarafından geliştirilen çok oyunculu bir nişancı oyunudur. Riot, oyunu 2020 yılında ücretsiz olarak yayınladı. Oyunun yayın tarihi üzerinden henüz 1 yıl geçmesine rağmen oyun en çok oynanan oyunlar listelerine girmeyi başardı.

Oyunda temel olarak 4 mod var. Bu modlarda 5v5 olmak üzere iki takım mücadele ediliyor. Bunun dışında birçok online oyunda olduğu gibi Valorant’ın rekabetçi oyun sisteminde de bir rütbe sistemi mevcut.

Bunun dışında oyunda birçok karakter ve harita da yer alıyor. Oyuncular oyunlardan kazandıkları oyun parası ile bu karakterleri açmaya çalışıyorlar. Çünkü, başlangıçta sadece belirli karakterlerle oynamak mümkün.

Riot, oyuna belirli aralıklarla oyuna yeni karakterler ve haritalar ekliyor. Bu durum da oyuncuları çok memnun ediyor. Çünkü, yeni karakterler ve haritalar oyunun güncel kalmasını sağlıyor. Oyuncular da bu şekilde oyundan sıkılmamış oluyorlar.

Riot tarafından yapılan son açıklamayla birlikte Valorant artık mobil versiyonuyla da oyuncularla buluşacak. Bu yüzden oyun mobil sürümüyle birlikte daha da popüler olacaktır diyebiliriz.

Sizler Valorant hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Valorant mobil sürümü ile oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.