Çocuklar için Kulaklık Önerileri – 2023

Çocuklar için kulaklık önerileri listemiz ile karşınızdayız. Birçok kişi tarafından fark edilmese de çocukların kulakları henüz gelişmeye devam etmektedir. Bu nedenle yaşça büyük kişiler ile aynı kulaklıkları kullanmaları bazen problemlere yol açma ihtimali taşır.

Biz de bu nedenle çocuklar tarafından kullanılması için tasarlandığı ifade edilen kulaklıkları bir araya getirmeye karar verdik. Eğer kulaklık seçmekte zorluk yaşıyorsanız “Kulaklık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” yazımızdan yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda “çocuklar için” kulaklık önerileri hazırladık. Bu nedenle bluetooth kulaklık ya da kablolu kulaklık arıyorsanız diğer yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Normal zamanlarda pek kulaklık kullanmıyor olsalar da, eğitim sürecinin eve taşınmasından itibaren çocuklar için de kulaklık arayışları arttı. Ayrıca kimi zaman ebeveynler çocukların kulaklık kullanmasını isteyebiliyor. Peki çocuklar için doğru kulaklık seçimi nasıl yapılmaktadır?

Bu soruyu yanıtlarken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler var. Örneğin; kulaküstü kulaklıklar çocukların kullanımı açısından daha rahat. Ayrıca çocuk kulaklığı olarak tasarlanan kulaklıklarda genellikle ses sınırlama özelliği var.

Bu özellik; belirli bir seviyenin üzerinde dinleyerek, kulaklarına zarar vermelerini önler. Çoğu kulaklıkta bu özellik olsa da kulaklığı tercih ederken dikkat etmek gerekiyor. Standart öneri, 85 desibeli geçmemesi yönündedir. Üstündeki seslerin çocukların kulağına zarar vermesi mümkündür. Daha birçok özellik de çocuklara özel olarak geliştirilen bu kulaklıklarda yer almaktadır. Şimdi lafı uzatmadan çocuklar için kulaklık önerileri listemize geçelim.

Çocuklar için Kulaklık Önerileri

Daha önce de belirttiğimiz gibi çocuklar için önerdiğimiz kulaklıklar çoğunlukla kulaküstü kulaklıklar dediğimiz sınıfa giriyor. Bunun sebebi ise kulağa doğrudan giren bir ürünün zarar verme ihtimali taşıması oluyor. Ancak çocuklar için güvenli olduğu ifade edilen kulak içi modeller de üretilmekte. Bunun da aklınızda bulunmasını tavsiye ediyoruz.

Bir diğer önemli konu ise büyük markaların çoğunun çocuklar için kulaklık üretimine yanaşmaması oluyor. Bu nedenle çocuklar için olan bu kulaklıklarda yüksek bir ses kalitesi beklemek gerçek dışı. Kaldı ki önceliğin sağlık olması gerektiğini de unutmamalıyız. Şimdi listemizde yer alan ürünlere bakalım.

Philips SHK2000PK Çocuk Kulaklığı

Philips SHK2000PK/00 Çocuk Kulaklığı

Listemizde yer alan ilk önerimiz Philips tarafından sunulmakta olan bir çocuk kulaklığı oluyor. Bu kulaklıkta çocukların kullanımına uygun olan pek çok özellik yer almaktadır. Örneğin ses sınırı özelliği bu modelde kullanıcılara sunulmaktadır.

Çocukların kulağı henüz gelişme aşamasında olduğu için yüksek sesle müzik dinlemek zarar verici olabilir. Philips ise bu kulaklığın ses kapasitesini 85 dB olarak ayarladıklarını belirtmektedir. Bu da riskli bir kullanım ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Bir başka önemli özellik ise ayarlanabilir kafa bandı olmaktadır. Böylece büyümekte olan çocuk ilerleyen dönemde de kulaklığı kullanmaya devam edebilir. Ayrıca sağlam yapısı ile herhangi bir düşme vs. durumunda daha dirençli olacağını söylemek mümkündür. Bu kablolu kulaklık çocuklar için en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

Philips SHK2000PK Özellikleri

Maksimum ses sınırı olan bu kulaklık çocuklar için tasarlanmıştır. 85dB ses kapasitesi vardır.
Ayarlanabilir baş bandı ile büyüme çağında olan çocuklar için de kullanışlıdır.
Dayanıklıdır. Zor koşullar (düşme vb.) için oluşturulmuş vidasız tasarımıyla parçalar kolayca çıkarılabilir ve takılabilir.
Neodimyum hoparlör sürücüleri ile dengeli ses kalitesi elde edilmesini sağlar.
Gürültü Önleyici kulak yastıkları tarafından çevresel gürültü önemli seviyede azaltılır.
Rahat kullanım için yumuşak köpükten tamponlara sahiptir.
Aynı zamanda rahat kullanım için hafif bir baş bandı vardır. Oldukça hafiftir ve saatlerce kullanılsa da rahatsız etmez. Çocuklar kafalarında kulaklık olduğunu bile unutabilir.
Frekans Aralığı: 12 Hz-22.000 Hz
Maksimum ses sınırı: Var

Ttec SoundBuddy

Ttec SoundBuddy

Ttec, Türkiye’de en çok tercih edilen teknoloji ekipmanı üreticilerinden birisidir. Şirket, genellikle fiyat/performans odaklı ürünler üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda Ttec, çocuklar için de kulaklık üretiyor. Listemizde yer alan Ttec SoundBuddy de en başarılı çocuk kulaklık modellerinden birisidir.

Kablolu bir kulaklık modeli olan Ttec SoundBuddy, çocuklar için oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip. Şirket, kullanıcılarına mavi ve pembe olmak üzere iki renk seçeneği sağlıyor. Böylece çocuklar, beğendikleri rengi seçebilme imkanına sahipler.

Ttec SoundBuddy, pasif gürültü önleme özelliğiyle dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra kulaklıkta yer alan ayarlanabilir kafa bandı, çocukların kulaklığı daha konforlu bir şekilde kullanabilmelerini sağlıyor. Ayrıca kafa bandı yastığının bulunması, kullanım sırasında çocukların rahat etmelerine yardımcı oluyor. Tüm özellikleri göz önüne alındığında Ttec SoundBuddy, en başarılı çocuk kulaklık modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Ttec SoundBuddy Özellikleri

Ayarlanabilir kafa bandı ile kolay kullanım özelliğine sahiptir.
Mavi ve pembe renk seçenekleri sayesinde çocuklara diledikleri rengi seçebilme imkanı sağlıyor.
Pasif gürültü önleme özelliği, kulaklığın ses performansına pozitif etki ediyor.

JBL JR310 Çocuk Kulaklığı

jbl-jr310-cocuk-kulakligi

Listemizde yer alan bir başka kulaklık ise JBL tarafından üretilen JR310 modeli oluyor. Yine kablolu bir model olan bu kulaklık da çocuklar için özel olarak düşünülmüş özelliklere sahip. Çocuklar için tasarlanmış olan bu kulaklık sesi 85dB’in altında sınırlandırıyor. Böylece çocuklar için güvenli hale getiriyor.

Buna ek olarak hafif yapısı ile çocuğunuza zorluk çıkarmayacağını belirtelim. Yaklaşık 100 gramlık bir ağırlığa sahip olan kulaklık farklı renk seçenekleriyle de karşımıza çıkıyor. Ayrıca kafa bandı yumuşak ve kulak yastıklarıyla da ergonomik bir kullanım imkanı sağlıyor.

JBL JR310 Özellikleri

Rahat kullanım için yumuşak yastıklı kafa bandına ve kulak yastıklarına sahip.
Güvenli ses sınırlama teknolojisine sahip. Bu sayede çocuğunuzun kulakları için zarar ihtimalini en aza indiriyor.
Farklı renk seçeneklerine sahip.
Hafif bir kulaklık.
Cihazın üzerindeki kontrol tuşları sayesinde rahat kullanım.
Dahili mikrofonu sayesinde ders sırasında kolay iletişim imkanı.
Frekans: 20 Hz- 20.000 Hz
Kablo uzunluğu: 1.0m
Ağırlık: 108g
Ses sınırlama filtresi: Var

Volkano Marvel Avengers – Disney Frozen Karlar Ülkesi Bluetooth Çocuk Kulaklığı

Volkano Bluetooth Çocuk Kulaklık

Listemizde yer alan bir başka kulaklık ise Volkano tarafından üretilmektedir. Bu kulaklığın en önemli avantajı ise özel tasarımlara sahip olmasıdır. Çocuklar için tasarlanmış Volkano bluetooth kulaklık, çocukların kulak sağlığına dikkat etmek için ses sınırlamasına sahiptir. Mickey Mouse, Marvel Avengers modeli ve Karlar Ülkesi modelleri bulunmaktadır. Ayrıca daha birçok tasarıma da sahiptir.

Volkano, çocukların büyüme çağında olduğunu hesaba katarak ürünü ürettiklerini ifade etmektedir. Bu nedenle ayarlanabilir kafa bandı ile ergonomik kullanım sağlamaktadır. Ayrıca cihazın ses seviyesi 88 dB ile sınırlandırılmaktır. Bu da güvenli aralıkta bir dinleme deneyimi sunar.

Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise tamamen kablosuz olmasıdır. Herhangi bir kablo ile uğraşmadan Bluetooth yolu ile ses dinleme imkanı sağlar. Ayrıca özel tasarımlarının da çocuğunuzun dikkatini çekeceğini söylemek mümkün.

Volkano Bluetooth Kulaklık Özellikleri

Ayarlanabilir baş bandı ve yumuşak kulak süngerleri ile rahat bir kullanım sağlar.
Baş bandı oldukça rahattır, saatlerce kullanımda bile sorun yaratmaz.
Pürüssüz bir müzik dinleme kalitesine sahiptir.
Özel tasarımları ile dikkat çeker.
Kablosuz kullanım imkanı sağlar.

JBL JR310BT Bluetooth Çocuk Kulaklığı

jbl-jr310bt-cocuk-kulakligi-cocuklar-icin-kulaklik-onerileri

Daha önce ele aldığımız modellerden birinin kablosuz sürümü ile listemize devam ediyoruz. JBL JR310 modelinin kablosuz sürümü de listemizde yer almaya hak kazanan cihazlar arasında yer alıyor. JBL çocuklar için tasarladığı bu kablosuz kulaklıkta, çocukların kulak sağlığını korumak adına sesi 85dB’in altında sınırlandırıyor.

Görüldüğü üzere birçok markanın en önem verdiği unsur ses seviyesinin belli bir noktayı aşmaması oluyor. Ancak bunun yanında ergonomik özelliklere de önem vermek gerekir. JBL de tam olarak bunu gerçekleştiren markalar arasında yer alıyor.

Kafa bandı ve kulak yastıkları ile çocuğunuzun canını acıtmayacak bu model aynı zamanda sizi kablo derdinden de kurtarıyor. Bir günü aşan kullanım ömrü ve hızlı şarj teknolojileri ile son derece yeterli bir performans sunduğunu da belirtmek gerekli. Ayrıca uzun mesafede bile kullanım imkanı tanıyor.

JBL JR310BT Özellikleri

30 saate kadar pil ömrü var. Hızlı şarj ile 5 dakikada 2 saatlik pil ömrü elde edilebilir.
Rahat kullanım için yumuşak yastıklı kafa bandına ve kulak yastıklarına sahip.
15 metre mesafeye kadar kablosuz kullanım sağlıyor.
Ayrıca kablolu modelinde olduğu gibi kontrol tuşları ve dahili mikrofon da cihazda yer alıyor.
Ses sınırlama filtresi: Var
Frekans: 20 Hz-20.000 Hz
Ağırlık: 113g

Philips TAKH402PK Çocuk Kulaklığı

Philips-TAKH402PK çocuklar için kulaklık önerileri

Listemizde yer alan bir başka çocuk kulaklığı ise Philips tarafından üretilen kablosuz bir model oluyor. TAKH402PK koduna sahip olan bu model, kaliteyi ve güvenli kullanımı bir arada sunuyor. Ayrıca ürünün çocuk kulaklıkları arasında bir fiyat performans cihazı olduğunu belirtelim.

Bu modelin ses seviyesinin 85 dB ile sınırlandığı ifade edilmektedir. Bu da güvenli kullanım için son derece önemli bir unsur olarak belirtilmektedir. Buna ek olarak 32 mm değerinde akustik sürücüler cihazda yer alır. Ürünün ses kalitesi ise bu sayede artış göstermektedir.

Ayrıca cihazda ergonomik kullanım için esnek ve hafif bir kafa bandı yer almaktadır. Dahili olarak sunulan etiket seti ile bu bandı süslemek de mümkündür. Cihazda yer alan düğmeler ve akıllı eşleştirme teknolojileri de kullanım kolaylığı sağlar.

Philips TAKH402PK Özellikleri

85 dB ses seviyesi ile sınırlandırılmıştır.
Kullanım kolaylığı için düğmeler ve akıllı bağlantı teknolojileri yer almaktadır.
32mm akustik sürücüye sahiptir.
Ergonomik bir kullanım için esnek ve katlanabilir kafa bandına sahiptir.
20 saate kadar kullanım imkanı sağlar.
Ses sınırlama filtresi: Var
Frekans: 20 Hz-20.000 Hz
Ağırlık: 114g

JBL JR460NC Çocuk Kulaklığı

JBL-JR460NC çocuklar için kulaklık önerileri

En iyi çocuk kulaklıkları listemizde yer alan ilk aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip cihaz ile devam ediyoruz. JBL tarafından geliştirilen bu kulaklık hem güvenli bir kullanım hem de yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunmaktadır.

Kablosuz bir ürün olan JBL JR460NC, aktif gürültü engelleme özelliğine de sahiptir. Bu sayede kulaklık, dışarıdan gelen sesleri engellemekte ve ses deneyimini oldukça artırmaktadır. Tabii ki cihazın 85 dB üstünde ses vermediğini de belirtmekte fayda var.

Buna ek olarak 20 saate kadar giden pil ömrü ANC kapalıyken 30 saate kadar ulaşabilmektedir. Ayrıca hızlı şarj ile 2 dakikada 5 saatlik kullanım da sağlar. Dahili mikrofon ve kolay kontrolleri ile de kulaklığı çocuklar tarafından kullanıma uygun olduğunu belirtelim.

JBL JR460NC Özellikleri

Kablosuz kulaklık 20-30 saate kadar kullanım ömrüne sahiptir.
ANC yani aktif gürültü engelleme teknolojileri cihazda yer almaktadır.
Çocuklar için ergonomik ve kolay kullanım imkanı sağlar.
Ses sınırlama filtresi: Var
Frekans: 20 Hz-20.000 Hz
Ağırlık: 200g

Direct Sound e.a.r.Pods Çocuk Kulaklığı

Direct Sound e.a.r.Pods Çocuk Kulaklığı

Listemizin son sırasında ise geriye kalan ürünlerden oldukça ayrılan bir cihaz karşımıza çıkıyor. Direct Sound tarafından geliştirilen e.a.r.Pods, şüphesiz listemizdeki en çok dikkat çeken çocuk kulaklığı oluyor. Tabii ki bu cihazın dış görünüşü kadar özellikleri de önemli.

Direct Sound e.a.r.Pods çocuklar için tasarlanmış, duymanın çok değerli olduğunu savunan bir kulaklık. Pilsiz pasif izolasyon teknolojisi ile ses kalitesini büyük ölçüde artırır. Ayrıca genlik düzenleme teknolojisi sayesinde de daha güvenli bir kullanım imkanı sağlar. Böylece çocuklar için en mükemmel dinleme ortamını sağlamaktadır.

Tabii ki bunların haricinde ergonomik açılardan da başarılı bir deneyim sağlamaktadır. Yumuşak kafa bandı ve kulak yastıkları sayesinde konforlu bir dinleme imkanı tanır. Ayrıca cihazın içinde yer alan başarılı donanımlar da ses kalitesini bir hayli yükseltir. Ürünün ağırlığı ise 240 gr olarak ifade edilmektedir. Ayrıca kablolu bir cihaz olduğunu da belirtelim.

Direct Sound e.a.r.Pods Özellikleri

85dB ses sınırlayıcısı ile çocukların kulak sağlığını düşünür.
Tam ayarlanabilir kafa bandı ile rahat kullanım sunar.
40mm dinamik sürücüler ile kaliteli ses sunar.
Ses sınırlayıcı: Var
Pasif gürültü azaltma: Var (33.4dB’ye kadar)
Ağırlık: 240gr
Frekans: 20 Hz-20.000 Hz

Çocuklar için Kulaklık Önerileri: Genel Değerlendirme

Kulaklıklar, günlük yaşamımızı fazlasıyla kolaylaştırıyorlar. Özellikle toplumsal alanlarda bir video izlemek istediğimizde veya bir ses dosyasını çalıştırmak istediğimizde başkalarını rahatsız etmemek için kulaklıklar büyük önem taşımaktalar. Bu doğrultuda çocuklar bile günümüzde kulaklıkları fazlasıyla kullanmaya başladılar. Teknoloji üreticileri de çocukların kulak sağlıklarını koruyabilmek için çocuklara özel kulaklıklar üretiyorlar. Bu noktada çocuklar için en iyi kulaklıklar hangileri diye merak edebilirsiniz.

Bizler de çocuklar için kulaklık önerileri listemizde çocuklara uygun üretilen kulaklık modellerine yer verdik. Böylece sizler için hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak hem bütçenize uygun hem de çocuğunuzun kolaylıkla kullanabileceği kulaklık modellerini tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.