Clubhouse Yeni Özellik ile Gündemde!

Clubhouse yeni özellik ile gündemde. Şirket geçtiğimiz hafta Backchannel ismini verdiği özelliği yanlışlıkla kullanıcılara sundu.

Clubhouse sayesinde şu an sadece sesli sohbet etmek mümkün. Ancak “Backchannel” ile bu durum değişecek.

Bu özellik sayesinde yalnızca sesli değil yazışma olarak toplantı yapmak mümkün hale gelecek. Özelliğin ekran videosu da Twitter’da bir kullanıcı paylaştı.

Kullanıcılar yeni özelliğe dair birçok ekran kaydı paylaştı. Ayrıca tüm bu videolar geçtiğimiz Cuma günü ortaya çıktı.

Geçtiğimiz dönemde Clubhouse tarafında özelliğe dair bir bilgi paylaşılmadı. Ayrıca Clubhouse, özelliği yayınladıktan kısa bir süre sonra kaldırdı.

Clubhouse’un şirket sözcüsü tarafından The Verge‘e yapılan açıklamada “Clubhouse’un potansiyel özellikleri test ettiğini ve bu özelliklerin bazen uygulamada yer aldığını bazen ise kaldırıldığını” belirtti.

Özelliğin sunulup sunulmayacağı ise şu an için bilinmiyor. Bunun sadece bir test olarak sunulmuş olması da muhtemel.

Clubhouse Rakipleri Artıyor!

Clubhouse yeni özellik sunmasının yanında rakipleri dolayısıyla da gündemde. Geçtiğimiz dönemde birçok büyük sosyal medya şirketi benzer platformlarını duyurdu.

Clubhouse yeni özelliği ile gündemde.

Yakın zamanda Twitter sunduğu Spaces ile oldukça benzer bir özellik sundu. Platform Clubhouse ile oldukça benzer özelliklere sahip.

Aynı zamanda bugün ilginç bir rakip ortaya çıktı. Spotify tanıtacağı yeni özellik ise tıpkı Clubhouse gibi sesli sohbet odası sunacak.

Bu tip platformlarda bulunan oldukça yüksek kullanıcı sayıları özelliği benimseme noktasında oldukça kolay hale geliyor. Twitter üzerinde sunulan Spaces oldukça kısa bir sürede kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Clubhouse tarafında ise kullanım ve popülerlik biraz daha düşmüş gözüküyor. Özellikle Türkiye’de Clubhouse kullanımı düşüşte.

İlk başta popülaritesini davet sistemi ile elde eden Clubhouse Twitter’da uzun süre gündem oldu. Ayrıca kısa bir süre önce sadece iOS tarafında kullanılan Clubhouse, Android içinde sunuldu.

Android tarafında uygulamanın sunulmasıyla yine uygulamanın popülerliği bir miktar arttı. Ancak ilk dönemde gerçekleşen ivme gerçekleşmedi.

İlk sunulduğu zamanda yaşanan yoğunluk dolayısıyla Clubhouse uygulaması çökmüştü. Kısa süreli olan erişim sorunu hemen çözülmüştü.

Tüm bu rakipleri düşününce Clubhouse tarafında da yenilikler yapılması oldukça önemli. Şirketin halihazırda birkaç özelliği test ettiğini biliyoruz.

Bakalım gelecek dönemde Clubhouse kazandığı kullanıcı sayısını korumak için ne gibi özellikler ile karşımıza çıkacak.

Sizler Clubhouse hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle hemen alt kısımda bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.