Apple Watch Series 8 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz Apple Watch Series 8 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Ekstrem sporlar için özel olarak geliştirilen bir sürüme de sahip olacağı iddia edilen seri hakkında iddialar çoğalıyor. Yeni iddialar arasında ise daha sağlam bir kasa ihtimali karşımıza çıkıyor.

Bloomberg’in haberine göre Apple Watch Series 8 ile daha “sağlam” bir model de piyasaya sürülecek. Zorlu şartlarda da kullanıma uygun olacak bu Apple Watch modelinin ise daha büyük bir ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Üstelik tüm Apple Watch modellerinden daha büyük olacağı da belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni Apple Watch 8 ile ilgili birkaç bilgi ortaya çıkmıştı. Analist Ross Young ve Jeff Pu, Apple’ın yeni bir ekran boyutu üzerinde çalıştığını iddia etmişti. Yeni Apple Watch’ın 1.99 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı tahminler arasındaydı.

En Büyük ve Sağlam Apple Watch Modeli Yolda

Ancak hangi hangi sürümün bu ekrana sahip olacağı hakkında bir bilgi mevcut değil. Apple’ın 45mm olan saati değiştirmesi ve daha büyük hale getirmesi seçeneklerden biri. Bir diğer seçenek ise öteki saatlerin yanına dahil olacak tamamen yeni bir saat boyutu şeklinde ifade ediliyor.

Bloomberg’in haberi ise geniş ekranlı Apple Watch hakkında daha detaylı bilgileri ortaya çıkarıyor. Büyük ekran dayanıklı Apple Watch modelinin ana özelliklerinden birisi olacak gibi gözüküyor. Ayrıca saatin ekran çözünürlüğü hakkında da bir iddia söz konusu. 410 x 502 piksel çözünürlüğe sahip olacak saatin daha fazla bilgiyi ekrana sığdıracağı belirtiliyor.

Cihazın daha sağlam bir metal ile üretileceği de ifade ediliyor. Alüminyum yerine daha dayanıklı bir metal kullanılacağı bildiriliyor. Ancak yeni metal hakkında bir bilgi raporda yer almıyor. Yine de güçlü adaylar arasında çelik ve titanyumu saymak mümkün.

Bunlara ek olarak saatin daha büyük bir ekrana sahip olması donanım parçalarına da etki ediyor. En çok etki ettiği parça ise batarya olacak gibi gözüküyor. Ekranın daha büyük olması nedeniyle daha fazla güce ihtiyaç duyacak cihazın pilinin de büyümesi söz konusu.

Dayanıklı Apple Watch modelinin fiyatının ise 699 dolarlık paslanmaz çelik Apple Watch modelinden daha yüksek olacağı belirtiliyor. Ancak ürünün tam fiyatı hakkında şimdilik bir bilgi mevcut değil. Apple’ın son zamanlarda dayanıklılık temalı bir Apple Watch reklamı paylaştığını da belirtelim.

Bunun haricinde Apple Watch Series 8’e dahil olacak birkaç farklı özellik de geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. En önemli özelliklerden biri Apple Watch’ın vücut sıcaklığı sensörü olarak ifade ediliyor. Ayrıca yeni bir Apple Watch SE sürümü de tanıtım etkinliğinde ortaya çıkacak gibi gözüküyor.

Kaynak: https://9to5mac.com/2022/07/06/rugged-apple-watch-stronger-metal-larger-display/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.