Apple Watch Series 8 Ekranıyla Kullanıcıları Etkileyecek!

Apple Watch Series 8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Henüz önce ortaya çıkan bilgiler, Apple Watch Series 8’in vücut sıcaklığını tespit edeceğiyle ilgiliydi. Şimdi ise iddialara göre Apple Watch Series 8’in ekran büyüklüğü değişiyor. Söylentilere göre Apple Watch Series 8 modelinin ekranı %5 daha büyük olacak. Bir başka deyişle Apple Watch Series 8 ekranıyla kullanıcıları etkileyecek!

Geçtiğimiz yıl ekim ayında sektör uzmanı Ross Young konuyla ilgili bir açıklamada bulunmuştu. Açıklamasında, Apple Watch Series 8’in üç farklı ekran boyutuna sahip olacağını öne sürmüştü. Young’ın bu açıklamasından sonra Twitter’da bazı söylentiler gündeme gelmişti. Young Twitter’daki bu söylentilere nihayet yanıt verdi.

Apple Watch Series 8’in Ekran Büyüklüğüyle İlgili Yeni İddialar

Ekran büyüklüğüyle ilgili açıklamasında Young, Apple Watch serisine gelen ek ekran boyutunun çapraz şekilde 1.99 inç olacağını iddia etti. Aynı şekilde Haitong International Securities’ten Jeff Pu da yeni çıkacak Apple Watch Series 8 hakkında birtakım bilgiler paylaştı.

Young’ın belirtmiş olduğu 1.99 inçlik ekran boyutu, Jeff Pu tarafından 2 inç olarak aktarıldı. Pu, Apple tedarikçisi Luxshare’in 2022 yılında üst düzey 2 inçlik bir Apple Watch modelinin tek tedarikçisi olacağını bildirdi. Bu da iddiaları destekler nitelikte gözüküyor.

Apple Watch ekran boyutu, 41 mm Apple Watch Series 7’de 1.691 inç olarak sunulmuştu. 45 mm Apple Watch Series 7’de ise ekran boyutu 1.901 inç olarak ifade edilmişti. Yeni çıkacak olan Apple Watch Series 8’in ekran boyutu ise, Watch Series 7’den 0.089 inç daha büyük olacak. Dolayısıyla bu da ekranın neredeyse yüzde 5 artış göstereceği anlamına geliyor.

Bunun yanında Apple Watch Series 8 düz kenarlı olacak. Ancak Apple Watch Series 6 ve Series 7, Series 8’in aksine yuvarlak bir tasarıma sahip. Ekran kenarı tasarımıyla ilgili bu bilgiyi ilk olarak 2021 yılında Jon Prosser ortaya çıkarmıştı.

Apple Watch modelleri şimdiye kadar sadece iki boyut seçeneğine sahipti. Dolayısıyla üçüncü ve daha büyük bir ekran boyutu, Apple’ın saatleri için avantaj sağlayacak gibi duruyor. Yine de henüz resmi bir bilginin Apple tarafından açıklanmadığını belirtelim.

Apple Watch Series 8 ekranıyla ön plana çıkacak gibi gözüküyor. Peki siz ekran büyüklüğü hakkındaki söylentilerle ilgili neler düşünüyorsunuz? Apple Watch Series 8’in ekran büyüklüğüyle ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/07/04/apple-watch-series-8-to-feature-larger-display

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.