Apple Watch Series 8 için Yeni İddialar Gündeme Geldi

Apple Watch Series 8 hakkında yeni iddialar gündeme geldi. Teknoloji devi Apple’ın akıllı saat serisine katılacak yeni modelin vücut sıcaklığı ölçebileceği iddia edildi. Buna ek olarak yeni Apple Watch modelleri ve AirPods Pro hakkında da bazı iddialar mevcut.

Mark Gurman tarafından her hafta paylaşılan Power On bülteninin son yayınında, Apple Watch ve AirPods Pro hakkında önemli bilgiler yer alıyor. Gurman’ın aktardığına göre yeni Apple Watch Series 8 vücut sıcaklığını ölçme yeteneğine sahip olacak.

Yerleşik bir sensör ile bunu yapacağı tahmin edilen cihazın spesifik bir derece söylemeyeceği de belirtiliyor. Bunun yerine kullanıcının ateşi olup olmadığı hakkında bilgi vereceği ifade ediliyor. Ayrıca bunun ardından bir doktor ile görüşmek ya da termometre ile ölçüm yapma konusunda da uyarı yapıyor.

İddialar bu özelliğin yalnızca Apple Watch Series 8 modelinde yer almayacağını da gösteriyor. Buna ek olarak Apple’ın ekstrem sporlar için tasarladığı düşünülen yeni bir Apple Watch modelinde de bu özellik karşımıza çıkabilir. Ancak Apple Watch SE 2’de bu sensörün büyük ihtimalle yer almayacağı ifade ediliyor.

Her ne kadar özellik bir sonraki etkinlikte resmi olarak tanıtılacak gibi gözükse de şimdilik gerekli kurumlardan izin alamayabileceği belirtiliyor. Bu nedenle tam fonksiyonel çalışması için bir süre daha beklemek gerekebilir gibi gözüküyor.

Bu bilgilerin haricinde Gurman yeni modellerde büyük donanım değişiklikleri olmayacağını dile getiriyor. Apple Watch Series 8’de S6 çipinin kullanılacağını tahmin ediyor. Bu çipin Series 6’dan beri kullanıldığını belirtmekte fayda var.

airpods pro

AirPods Pro 2 Kalp Atış Hızı ya da Vücut Sıcaklığı Ölçmeyecek

Gurman tarafından paylaşılan bir başka bilgi ise AirPods Pro 2 hakkında oluyor. Ancak Apple Watch’un aksine AirPods Pro 2’ye pek yeni özellik gelmeyecek gibi gözüküyor. Gurman’ın belirttiğine göre kalp atış hızı ve vücut sıcaklığı sensörü AirPods Pro 2’de yer almayacak.

Geçtiğimiz aylarda AirPods Pro 2’nin yeni sensörlere sahip olacağı yönünde iddialar ortaya çıkıyordu. Fakat Gurman bu iddiaların 2022 yılında gerçekleşmeyeceğini dile getiriyor. Yine de önümüzdeki yıllarda bu özelliklerin gelme ihtimali varlığını sürdürüyor.

Buna ek olarak AirPods Pro 2 ile gelmesi muhtemel bir özellik kayıpsız ses desteği oluyor. Her ne kadar Gurman bu konuya değinmese de Apple’ın özellik üzerinde çalıştığı tahmin ediliyor. Ayrıca yeni bir şarj kutusu da beklentiler arasında yer alıyor. Yeni Apple Watch ve AirPods Pro modellerinin bu yıl içerisinde tanıtılacağı ifade ediliyor.

Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/newsletters/2022-07-03/apple-aapl-iphone-apple-watch-take-a-back-seat-to-the-mac-in-chip-upgrades-l55d87p9

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.