Apple Bağımsız Tamir Sağlayıcı Programı Genişliyor

Apple Bağımsız Tamir Sağlayıcı Programı Genişliyor
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
İçindekiler

2019 yılında Apple tarafından başlatılan “Independent Repair Provider” yani Bağımsız Tamir Sağlayıcı programı genişliyor. Daha önce, sadece ABD sınırları içinde sunulan program, 2020 yılında Avrupa ve Kanada’ya da hizmet vermeye başlamıştı. Apple tarafından yapılan son açıklamaya göre bu sınırlar daha da genişleyecek. Hatta, Apple ürünlerinin satıldığı neredeyse tüm konumlara Bağımsız Tamir Sağlayıcı desteği verilecek.

Apple Bağımsız Tamir Sağlayıcı Programı Nedir?

Apple’ın 2019 yılında başlattığı program, garanti kapsamı dışında hizmet vermek isteyen iş yerleri için mükemmel bir fırsat sunuyor. iPhone ve Mac cihazlara, garanti desteği olmadan Apple onaylı bir tamirat işlemi yapmayı mümkün hale getiren bu program hem kullanıcıyı hem de iş yeri sahiplerini memnun ediyor.

Bu programa katılmaya hak kazanan iş yerleri belli ayrıcalıklara sahip oluyor. Program kapsamında, iPhone ve Mac cihazların üzerinde garanti kapsamı dışı işlem yapabilmek için orijinal Apple;

  • parçalarına,
  • araçlarına,
  • eğitimine,
  • servis kılavuzlarına,
  • tanılarına,
  • kaynaklarına erişim sağlanabiliyor. Bir başka deyişle kullanıcı, Apple desteğini üçüncü parti bir iş yerinden alabiliyor. Üstelik, tüm bu işlemler Apple onaylı olarak ve orijinal parçalarla yapılıyor.

Program son derece güzel ancak programa katılmak için belli koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Başvuran iş yerlerinin iş doğrulama belgelerine ve yerleşik bir işletmeye sahip olması önkoşullardan birisi. Üstelik, bu işletmenin kolay erişilebilen bir yerde olması da önemli. İkamet adresleri servis konumu olarak kabul edilmiyor.

Ayrıca, yukarıda saydığımız, Apple tarafından paylaşılacak tüm bilgilerin gizli tutulması da bir koşul olarak karşımıza çıkıyor.Apple, tamiri yapacak kişilerin şirket tarafından onaylı teknisyenler olmasına da özen gösteriyor. Bu sertifikaya sahip olmak için çevrimiçi bir test merkezi üzerinden sınava girmek mümkün. Her yıl güncellenen bu sertifika ve sınav için Bağımsız Tamir Sağlayıcı programı dahilindeki iş yerlerinden ücret alınmıyor.

Apple’ın ABD için koyduğu bu önkoşullar diğer ülkelerde ufak farklılıklar gösterebilir. Ancak bunu resmi duyurular açıklandıktan sonra öğreneceğiz. Bu hafta içinde programa dahil edilmeye başlanacak ülkeler:

Afganistan, Avustralya, Bangladeş, Butan, Brezilya, Brunei, Kamboçya, Cook Adaları, Fiji, Guam, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Laos, Makao, Malezya, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Pakistan, Papua Yeni Gine, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, Tayvan, Tayland, Tonga, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Vanuatu ve Vietnam.

Ayrıca bu sene içerisinde programa alınacak diğer ülkelere resmi açıklama üzerinden ulaşmak mümkün.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bu içerikler de hoşunuza gidebilir!

biyonik teknoloji nedir?

Biyonik Teknoloji Nedir?

Biyonik mühendislik; doğada bulunan biyolojik yöntem ve mühendislik sistemlerinin, modern teknolojinin çalışma ve tasarımına uygulanmasıdır. Biyonik bir bilim değil, bir bilimler arası

İris Tarama Sistemi

İris Tarama Sistemi: Hata Oranı Milyonda Bir

İris tarama sistemi, yakın kızılötesi ışık ile birlikte görünür ışıkları da kullanarak, kişinin irisinin yüksek kontrastlı bir fotoğrafını çekmeyi sağlayan biyometrik tarama

Bizi Takip Edin!

Yorum yapın