AirPods Sıfırlama Nasıl Yapılır?

AirPods, günümüzde sıklıkla kullanılan cihazlar arasında karşımıza çıkıyor. Bir bluetooth serisi olarak karşımzıa çıkan AirPods, kablolar ile uğraşmadan müzik dinlemek isteyenler için oldukça ideal. Ancak her ne kadar kullanışlı olsa da zaman zaman bu cihazı sıfırlamak gerekli olabiliyor. Böyle bir durumda ise AirPods sıfırlama işleminin nasıl yapıldığı merak ediliyor. Peki AirPods nasıl sıfırlanır?

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte AirPods sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı açıklamaya çalışacağız. İçeriğimizde bu işlemi ne zaman yapabileceğinizden söz edeceğiz. Ardından AirPods resetleme işlemini nasıl yapacağınızı adım adım anlatacağız. Bunun yanı sıra AirPods Pro sıfırlama işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgi vereceğiz. Lafı daha fazla uzatmadan içeriğimize başlayalım.

AirPods Sıfırlama İşlemi Nedir?

Müzik dinlemek keyifli vakit geçirmek için pek çok kişinin tercih ettiği bir aktivite. Bir şeyler yaparken, seyahat ederken, yürürken veya yalnızca boş vaktimizi değerlendirirken pek çoğumuz müzik dinliyoruz. Günümüzde ise her zevke ve her moda hitap eden farklı ezgiler bulmak da mümkün. Üstelik bu güzel ezgilere erişmek için pek çok farklı yolumuz var.

Söz konusu müzik dinlemek olduğunda ise kaliteli ses ve yeterli ses düzeyi herkesin istekleri arasında yer alıyor. Böylece çok daha iyi bir deneyim yakalamak mümkün hale geliyor. Günümüz dünyasında ise gelişen teknoloji ile birlikte bu kriterleri sağlayabileceğiniz pek çok seçenek mevcut. Bunlardan biri de elbette kulaklıklar olarak karşımıza çıkıyor.

Yalnızca birkaç yıl önce kablolu kulaklıklar yaygın şekilde kullanılıyordu. Ancak yaşadığımız dünyada gelişen teknoloji kulaklıkları da oldukça değiştirdi. Bu durum, müzik dinleme alışkanlıklarımızın da gelişmelerden etkilenmesine neden oldu. Bluetooth özelliğine sahip kulaklıklar, kulaklık kullanım alışkanlığını ciddi şekilde değiştirdiler.

Kulaklıklardaki kabloları ortadan kaldıran bu kulaklıklar artık daha rahat bir şekilde müzik dinlememize olanak tanıyor. Bu teknoloji daha esnek şekilde hareket etmemizi sağlamasının yanı sıra kabloları açmakla uğraşmak gibi sorunları da ortadan kaldırdı. Bu nedenle de pek çok kişi artık kablolu kulaklıklar yerine bluetooth kulakları tercih ediyor.

AirPods sıfırlama

Günümüz dünyasında farklı özellik ve şekillere sahip bluetooth kulaklar bulmak ise mümkün. Bu cihazlardan her biri bizlere farklı ses kalitesi ve ses düzeyleri ortaya koyuyor. Bu sayede ihtiyaca uygun olarak farklı tercihler yapmak da mümkün hale geliyor. Şu anda popüler olan bluetooth kulaklık serilerinden biri ise AirPods olarak karşımıza çıkıyor.

Apple tarafından üretilen cihazları kullanan kişilerin sıklıkla tercih ettiği kulaklık serisi olan AirPods, pratik kullanımı, taşınabilirliği ve ses kalitesi ile ön plana çıkıyor. Dolayısıyla sevdiğiniz şarkıları keyifli bir şekilde dinlemeniz mümkün hale geliyor. Ancak olumlu özellikleri ile ön plana çıkıyor olsa da bu cihazda bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu durumda AirPods sıfırlama sorunu çözmek için sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

AirPods Resetleme İşlemi Ne Zaman Yapılabilir?

Bir bluetooth kulaklık türü olan AirPods, iOS cihazları kullananların en popüler tercihlerinden biri. Kaliteli ve temiz bir ses ile müzik dinlemek isteyenler için oldukça ideal olan bu kulaklık oldukça iyi bir dinleyici deneyimi sunuyor. Böylece sevdiğiniz şarkıların istediğiniz her an hayatınıza ve gündelik işlerinize eşlik etmesi mümkün hale geliyor.

Elbette bu cihazın sahip olduğu özellikler ile oldukça popüler olduğu bir gerçek. Ancak AirPods kulaklıklarda da sorunlar yaşamak mümkün. Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu cihazda zaman zaman problemler ortaya çıkabiliyor. AirPods modellerinde yaşayabileceğiniz bu problemlerin ise değişkenlik gösterebileceğini söyleyebiliriz.

Cihazda bir sorun yaşamanız halinde bunu farklı şekillerde düzeltebilmeniz mümkün. Hatta kimi zaman sorun kendiliğinden düzeliyor olsa bile cihazı sıfırlamak pek çok sorunu düzeltmek için oldukça etkili. Gelin bu cihazı kullanırken yaşayabileceğiniz hangi sorunlarda AirPods sıfırlama işlemini kullanabilirsiniz daha yakından göz atalım:

 • Söz konusu AirPods olduğunda karşılaşabileceğiniz en yaygın problem bağlantı problemi olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz ile kulaklık arasında eşleşme sağlamanızı güçleştiren bu problem oldukça sinir bozucu olabiliyor. Ancak bu sorunu cihazı sıfırlayarak çözmeyi denemeniz mümkün.
 • Kulaklığınızı sıfırlayarak çözebileceğiniz bir diğer problem ise şarj sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Kimi zaman AirPods kulaklıkların şarjının normalden daha kısa sürede bitmesi ya da doğru şekilde şarj olmadığını görmek mümkün. Böyle bir durumda cihazı sıfırlamak sorunu kısa sürede düzeltebiliyor.
 • Zaman zaman gelen yeni güncellemeler cihazın performansını etkileyebiliyor. Böyle bir durumda ise yapmanız gereken ilk şey yine cihazı sıfırlamayı denemek oluyor. Böylece kulaklığın performansını tekrar eski haline getirmeniz mümkün.
 • Son olarak eğer kulaklıklarınızı başka birine vermek istiyorsanız, yaptığınız ayarlamaları eski haline getirmek için cihazınızı sıfırlamak iyi olacaktır. Bu sayede kulaklığı fabrika ayarlarında olarak dilediğiniz kişiye rahatlıkla teslim edebilirsiniz.

AirPods Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Zaman zaman AirPods kulaklıklarla karşılaşılan sorunlar sıkça yaşanabilir ve genellikle basit çözümlerle giderilebiliyorlar. Birçok kullanıcı için bu sorunların çözümü AirPods’unu kapatıp yeniden açmakla başlıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey kulaklıkları kulağınızdan çıkartıp, her ikisini de bir süre bekledikten sonra tekrar kulağınıza yerleştirmektir. Bu işlem bağlantı sorunlarını veya diğer küçük hataları düzeltebilir.

AirPods Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır

Ancak bazen sorunlar bu basit adımlarla çözülmezse, kulaklıkları sıfırlamak yani resetlemek gerekebiliyor. Kulaklıkları sıfırlamak, kulaklıkların tüm ayarlarını fabrika varsayılanlarına geri döndürür ve sorunların çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Kulaklıkları sıfırlamadan önce dikkate almanız gereken önemli bazı noktalar vardır. Öncelikle kulaklıkların ve şarj kutusunun yeterli düzeyde şarj olduğundan emin olun. Kulaklıklarınızın şarj seviyesi yetersizse, sıfırlama işlemi başarısız olacaktır. Ayrıca kulaklıkların cihazınızla olan bağlantısını kesmeniz gerekebilir. Cihazınızın bağlantısını kesmek için kulaklığınızın bağlı olduğu cihazın Bluetooth ayarlarını kullanabilirsiniz. Bu işlem kulaklıkları sıfırlamak için adımı atlamadan önce yapmanız gereken bir adımdır.

AirPods ile Cihazınız Arasındaki Bağlantıyı Kaldırma

Kulaklığınız ile cihazınızın bağlantısı kesmek oldukça kolay. Bu işlemi yalnızca saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz. AirPods ile cihazınız arasındaki bağlantıyı kaldırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • İlk olarak kulaklığı hangi cihaz ile kullanıyorsanız o cihazın “Ayarlar” menüsüne girin.
 • Ardından karşınıza çıkacak olan liste üzerinden “Bluetooth” seçeneğini seçin.
 • Bu aşamada bluetooth bağlantısı kurduğunuz tüm güvenli cihazların olduğu bir liste ile karşılaşacaksınız. Bu liste üzerinden “AirPods” seçeneğini bulun.
 • Apple cihazlarda kulaklığınızın isminin hemen yanında yer alan “i” sembolüne tıklayarak devam edin. Android cihazlarda ise kulaklığınızın ismine basılı tutun veya ismine tıklayarak ayarlara ulaşın. AirPods’unuzu sıfırlayacaksanız ve cihazınızı bilgisayarınızda kullandıysanız AirPods ve bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı da kesmeniz gerekmektedir.
 • Karşınıza çıkacak olan ekran üzerinden “Bu Cihazı Unut” seçeneğine tıklayın ve işlemi onaylayın.
 • Böylece cihaz ile kulaklık arasındaki güvenli bağlantıyı kaldırmış olacaksınız. Bu işlemin ardından AirPods sıfırlama işlemine geçebilirsiniz.

AirPods Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Eğer AirPods’larınızı sıfırlamak istiyorsanız kulaklık kutusunun üstündeki Ayar/Kurulum düğmesini bulmanız gerekiyor. Bu düğme kulaklığın modeline göre önde veya arkada olabiliyor. Düğmenin yerini bulduktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek kulaklığınızı pratik bir şekilde sıfırlayabilirsiniz:

 • İlk olarak AirPods’larınızı kutusunun içine yerleştirin. Ardından kutunun kapağını kapatın. Bu şekilde birkaç dakika bekledikten sonra AirPods kutusunun kapısını tekrar açın.
 • Bu aşamada kulaklıkların kutunun içinde olması gerekiyor. Kutunun kapağı açık bir şekilde işleme devam edin. Kulaklık kutusunun üzerinde küçük bir düğme göreceksiniz. Ayar/Kurulum düğmesi olan bu düğmeye basılı tutun.
 • Düğmeye basılı tutarken ilk olarak beyaz bir ışığın yanıp sönmeye başladığını göreceksiniz. Ardından ışık renk değiştirip sarı olarak yanıp sönemeye devam edecektir. Bu aşamada yaklaşık olarak 15 saniye boyunca düğmeye basmaya devam etmelisiniz.
 • Yanıp sönen tüm ışıklar sönene kadar düğmeye basılı tuttuktan sonra elinizi çekin. Böylece kulaklıklar fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır.

AirPods Sıfırlama: Sıkça Sorulan Sorular

AirPods’u neden sıfırlamak gerekir?

Apple, AirPods kullanıcılarına cihazlarını kolay bir şekilde sıfırlama imkanı sağlıyor. AirPods’unuzu sıfırlamak, cihazınızdaki sorunları gidermek, AirPods’unuzu başka bir cihaza bağlamadan önce temizlemek veya cihazınızı satmadan önce verileri silmek gibi nedenlerle yapılmaktadır.

AirPods sıfırlanırsa ne olur?

Eğer AirPods’u sıfırlarsanız, cihazın tüm kullanıcı verileri ve ayarları silinir ve cihazı fabrika ayarlarına döndürürsünüz. Bu işlem, AirPods’unuzu başka bir cihaza bağlamadan önce veya sorunları gidermek için kullanışlı olacaktır. AirPods’unuzu sıfırlamadan önce, bu işlemin tüm verileri ve ayarları kalıcı olarak sileceğini ve geri alınamayacağını unutmayın.

AirPods kutusu sıfırlanabilir mi?

Apple, kullanıcılarına AirPods kutularını sıfırlayabilme imkanı sağlamaktadır. AirPods kutusunun sıfırlanması, genellikle kutunun kendisinde saklanan bağlantı bilgilerini ve bazı ayarları temizlemek için yapılır. Bu noktada AirPods kutusunun sıfırlanması, genellikle kutunun kendisinde saklanan bağlantı bilgilerini ve bazı ayarları temizlemek için yapılır.

AirPods sıfırlama işlemi güvenilir mi?

AirPods sıfırlama işlemi, Apple tarafından kullanıcılarına sağlanan bir özelliktir. Bu doğrultuda AirPods’ları güvenilir bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. Ancak işlem sürecinde doğru adımları takip etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde AirPods’larınızı sıfırlamanız mümkün olmayacaktır.

AirPods Sıfırlama Nasıl Yapılır: Genel Değerlendirme

Günümüz dünyasında teknolojik ilerlemelerin oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiğini söylemek mümkün. Üstelik bu gelişmelere yakından şahit oluyor ve her geçen gün bir yenisini görüyoruz. Yaşanan bu gelişmelerin hemen hemen her alanda olduğunu söylemek ise mümkün. Bu alanlardan biri de ses teknolojileri olarak karşımıza çıkıyor.

Ses teknolojilerinin hızlı bir şekilde gelişmesi, müzik dinlemeyi sevenler için oldukça sevindirici. Çünkü bu sayede çok daha kaliteli ses elde etmek ve müziği hayatımızın her anına entegre etmek mümkün hale geliyor. Özellikle de kulaklıklar bunun için sıklıkla tercih edilen cihazlar arasında yer alıyor.

Bir telefon ya da bilgisayara rahatlıkla bağlayabileceğiniz kulaklıklar sayesinde dilediğiniz her yerde en sevdiğiniz şarkıyı dinlemeniz mümkün. Üstelik yaşadığımız dünyada pek çok farklı kulaklık modeli mevcut. Bu sayede kendiniz için en uygun kulaklığı bulabilirsiniz.

Bluetooth kulaklar ise son yıllarda sıklıkla tercih edilen kulaklık modelleri arasında yer alıyor. Bir bluetooth kulaklık olan AirPods resetleme işlemi ise pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Bu işlemi oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte AirPods sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı ele aldık. İçeriğimizde bu işlemi hangi sorunları çözmek için kullanabileceğinizden söz ettik. Hemen ardından bu işlemi yapmak için izlemeniz gereken adımları anlattık. Bu sayede sizler de hazırlamış olduğumuz içeriğimize göz atarak AirPods modellerini nasıl sıfırlayabileceğinizi detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Tam zamanlı araştırmacı, yarı zamanlı yazar.