AirPods Pro 2 Çıkış Tarihi Netleşiyor

Apple’ın yeni özeliklere sahip olacağı tahmin edilen kulaklığı AirPods Pro 2 çıkış tarihi netleşiyor. Ürünle ilgili paylaşılan raporlar, cihazın bu sene içerisinde piyasaya çıkacağını belirtiyor. Hatta tedarikçilerin gönderileri hazırladığı yönünde iddialar da mevcut.

AirPods Pro 2, Apple’ın son dönemde en çok dikkat çeken cihazları arasında yer alıyor. Bir önceki nesilden farklı özelliklere ve geliştirmelere sahne olacak AirPods Pro 2, çıkış tarihi konusunda da netlik kazanıyor. DigiTimes tarafından paylaşılan bir rapor, cihazın bu sene içerisinde kullanıcıların karşısına çıkacağını belirtiyor.

Konuyla ilgili daha önce ortaya çıkan bilgiler AirPods Pro 2’nin 2022 yılının ikinci yarısında piyasaya sunulacağını gösteriyordu. DigiTimes tarafından ortaya atılan iddialar ise Apple’ın tedarikçileri ürünün sevkiyatı için harekete geçtiğini belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde Kuo tarafından aktarılan bilgiler ise ürünün, 2022 yılının dördüncü çeyreğinde satışta olacağını vurguluyordu. Apple, pek çok yeni özellik ile gelecek olan bu cihaz konusunda acele etmeyecek gibi gözüküyor.

yeni-airpods

AirPods Pro 2, Kayıpsız Ses Desteğine Sahip Olacak

Yeni nesil AirPods Pro, tasarım ve özellik anlamında diğer modellerden bir hayli farklı olabilir. Özellikle Apple’ın hiçbir kulaklığında yer almayan kayıpsız ses desteğinin bu üründe kullanıcılara sunulması tahminler arasında. Apple Music’te yer alsa da Apple’ın donanım olarak yetersiz kaldığı kayıpsız ses desteğinin AirPods Pro 2 ile sağlanması muhtemel.

Buna ek olarak yeni nesil AirPods Pro 2, iOS ekosisteminde yer alan Bul uygulaması ile de ortak çalışacak. AirPods Pro 2’nin tasarımsal olarak en büyük değişikliklerinden birisi de burada devreye girecek gibi gözüküyor. Şarj kutusundaki bu değişiklik ile ürüne ufak bir hoparlör sistemi de eklenmesi söz konusu.

Tahmin edebileceğini gibi Apple bu durumda ürünün kaybolmasına karşı bir önlem almak istiyor. Kullanıcıların “Bul” uygulaması aracılığıyla göndereceği bir sinyal AirPods Pro 2 kutusunun ses çıkarmasını sağlayacak. Bu ses desteğinin ne kadar güçlü olacağına dair bir bilgi ise henüz mevcut değil.

Önümüzdeki günlerde AirPods Pro 2 çıkış tarihi hakkında daha net bilgilerin de ortaya çıkması beklentiler arasında. Buna ek olarak cihazın özellikleri ve yeni tasarımı ile ilgili bilgilerin de gündeme gelmesi muhtemel. Şimdilik ortaya çıkan raporlar ise tedarikçilerin sevkiyat hazırlığında olduğunu gösteriyor. Üstelik, bu durumun doğru olması 2022 yılının ikinci yarısında kulaklığın piyasaya çıkmasının gerçekçiliğini artırıyor.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/01/07/airpods-pro-2-later-this-year-prepare-shipments/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.