YouTube Premium İçin Yeni Bir Paket Geliştiriliyor

Bilindiği üzere YouTube, bir süre önce kullanıcılarına reklamsız ve çevrimdışı hizmet verebilmek için Premium özelliğini geliştirmişti. Ancak bazı YouTube kullanıcıları, bu hizmetin çok pahalı olduğunu savunuyorlardı. Bu konunun üzerinde çalışmalar yapan şirket, YouTube Premium kullanıcıları için yeni bir paket üzerinde çalışmaya başladı.

Yeni paketle birlikte kullanıcılar sadece reklamsız video hizmetinden yararlanabilecekler. Bunun dışında pakette çevrimdışı ve arka planda oynatma hizmetleri yer almayacak. YouTube, böylece uygun bir Premium paketini kullanıcılarına sunmayı hedefliyor.

YouTube, Paketi Belirli Ülkelerde Kullanıma Sundu

Şirket, yeni özelliklerinde olduğu gibi yeni paketini de bazı ülkelerde test etmeye başladı. YouTube, bu ülkedeki kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda paketi global olarak erişilebilir yapacak. Test için belirlenen ülkeler Belçika, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç ve İsveç oldu.

Bu ülkelerdeki YouTube Premium kullanıcıları, paket için aylık 11.99 € ödeme yapıyorlar. YouTube tarafından geliştirilen yeni paketin fiyatı ise 6.99 € oldu. Premium Lite adındaki paket, sadece videodaki reklamları kaldırmayı içeriyor. YouTube’u; web, iOS, Android, akıllı televizyon ve oyun konsollarında kullanan kullanıcılar, videoları reklamsız bir şekilde izleyebilecekler.

Bunun dışında pakette reklamsız YouTube Müzik, arka planda oynatma ve çevrimdışı modu bulunmuyor. Yani paket, direkt reklamlardan rahatsız olan YouTube kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz.

YouTube-Premium-Lite

Paketin fiyatı bazı kullanıcılar tarafından oldukça eleştiriliyor. Çünkü YouTube, tüm özelliklerin bulunduğu paketi 11.99 € fiyatla kullanıcılarıyla buluştururken sadece reklam engelleme özelliği için 6.99 € fiyat belirlemiş durumda. Bu yüzden de bazı kullanıcılar, YouTube’a yoğun tepki gösteriyorlar.

Fiyatı her ne kadar tartışmaya açık olsa da YouTube, bu paketle birçok kullanıcısını memnun edecektir. Çünkü çoğu YouTube kullanıcısı videolarda bulunan reklamlardan çok rahatsız oluyor. Ancak YouTube Premium’un diğer özelliklerini kullanmayacakları için abone olmak istemiyorlardı. Yalnızca YouTube reklamlarını engelleyecek bir Premium paketi, kullanıcılar için kullanışlı olacaktır.

Şirketin Premium Lite paketini diğer ülkelerde ne zaman kullanıma açacağı henüz bilinmiyor. Fakat YouTube, test aşamasına geçtiğine göre paketi kısa bir süre sonra global olarak kullanıma açacaktır.

Bunun dışında araştırmacılar, şirketin kullanıcılardan gelecek geri bildirimler doğrultusunda başka paketler de geliştireceğini söylüyorlar. Bu yüzden de ilerleyen günlerde yeni YouTube Premium paketlerini görmemiz oldukça muhtemel duruyor.

Sizler YouTube Premium Lite hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce YouTube, bu paket ile kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.