Yeni Skyrim Modu Cesetleri Gömmeye Olanak Sağlıyor

Yıllar geçse bile The Elder Scrolls V: Skyrim güncelliğini korumaya devam ediyor. Özellikle hayranları sayesinde. Çünkü oyunun hayranlarından birisi yeni bir The Elder Scrolls V: Skyrim modu geliştirdi. Bu mod sayesinde oyuncular hem ölen arkadaşlarını hem de düşmanları gömerek onların yaslarını tutabilecek.

Kendi tarzında olan diğer oyunlarda olduğu gibi The Elder Scrolls V: Skyrim’de de etrafta cesetleri görmek çok normal. Tamriel topraklarının cesetlerle dolu olmasını istemeyen birçok oyuncu mevcut. Oyuncular genellikle cesetleri ortadan kaldırmak için gözden uzak yerlere taşıyorlar. Ancak buna artık son vermek gerektiğini düşünen bir oyuncu bununla ilgili bir mod yaptı.

“Pay Your Respect!”

Birçok oyuna ait modları kullanıcıları ile paylaşan web sitesi Nexus Mods’daki WhiteWolf424242 isimli bir kullanıcı sayesinde bu durum ortadan kalkıyor. Artık Dragonborn biraz daha saygılı olabilir gibi gözüküyor.

Sadece kendi yoldaşlarınızı değil aynı zamanda rakiplerinizi de gömebiliyorsunuz. Mod “Pay Your Respect”, yani “Saygınızı Ödeyin” adı ile oluşturuldu.

Açıklamaya göre, “Ölenler için adlarını, defnedilme tarihini ve bir gravürü gösteren bir mezar oluşturabilirsiniz.”. Gravür oluşturma kısmında da oyun modu iki farklı seçeneğe sahip. Dilerseniz önceden oluşturulmuş bir gravürü kullanabilirsiniz. Ya da dilerseniz kendi gravürünüzü de oluşturabilirsiniz.

Aslında ilk aşamada bakınca basit bir mod gibi gözükse de The Elder Scrolls V: Skyrim için güzel bir detay olmuş. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Assassin’s Creed gibi, The Elder Scrolls V: Skyrim gibi oyunlarda bir süre sonra oldukça fazla ceset etrafta duruyor. Ve bir süre sonra bu cesetler can sıkmaya başlıyor. Bu nedenle “Pay Your Respect” için ince düşünülmüş bir Skyrim modu olduğunu söyleyebiliriz.

The Elder Scrolls V: Skyrim, Steam’de hala en çok oynanan oyunlardan biri. Aslında hala Special Edition versiyonu 114,99 TL’den satılıyor. Yani çıktığı süre baz alınırsa daha düşük olması beklenebilirdi.

Oyun PC, PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarında mevuct. Eğer oyunu hala oynamadıysanız Pay Your Respect modunu kurarak başlamanızı öneririz.

Ayrıca oyunun uzun süreli bir oynanışa da sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Yani uzun süreli bir oynanışa sahip oyun arıyorsanız The Elder Scrolls V: Skyrim tam size göre.

Peki siz The Elder Scrolls V: Skyrim hakkında ne düşünüyorsunuz? Pay Your Respect modu oyuna yeni bir tat getirmiş gibi gözüküyor mu? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!