Yeni Prince of Persia Oyunu İçin Üzücü Haber Geldi

Prince of Persia, dünya genelinde en çok oynanan ve bilinen oyun serilerinin başında geliyor. 1990’lı yıllardan beri oyuncularla buluşan serinin birçok hayranı var. Ancak, Ubisoft tarafından yapılan yeni açıklama bu hayranları üzecek. Çünkü yeni Prince of Persia oyunu E3 2021’de tanıtılmayacak.

Bilindiği gibi E3 etkinliği her sene gerçekleştiriliyor. Bu etkinlikte merakla beklenen birçok oyun, oyunculara tanıtılıyor. Prince of Persia hayranları da bu yılki etkinlikte serinin yeni oyunu olan Prince of Persia: The Sands of Time Remake ile tanışmayı ümit ediyorlardı.

Fakat serinin yapımcı şirketi Ubisoft tarafından yapılan açıklamayla birlikte bu beklentiler sona erdi. Çünkü Ubisoft, yaptığı açıklamada oyunu E3 2021’de tanıtmayacaklarını açıkladı.

Yeni Oyun 2022 Yılında Gelecek

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Şirket tarafından yapılan açıklamayla birlikte birçok oyuncu hayal kırıklığı yaşadı. Çünkü serinin en son oyunu 2010 yılında karşımıza çıkmıştı. Bu yüzden serinin hayranları, uzun süredir bu yeni oyunu bekliyorlardı.

Ubisoft, geçtiğimiz günlerde oyunun ön sipariş sayfasını etkinleştirmişti. Bu yüzden de serinin hayranları oyunun çok kısa zaman içerisinde tanıtılacağını düşünmeye başlamışlardı. Öyle ki Ubisoft tarafından yapılan hamleler insanları ister istemez beklentiye sokmuştu.

Bunun dışında Ubisoft geçtiğimiz günlerde, 12 Haziran’da E3 2021’de tanıtacakları bazı oyunlar hakkında ipuçları paylaştı. Bu yüzden de Prince of Persia hayranlarını “acaba serinin yeni oyunu da tanıtılır mı” şeklinde düşünmeye başlamışlardı.

Fakat oyunun geliştiricileri konu hakkında Twitter hesaplarından bir açıklama yayınladılar. Yapılan açıklamada şirketin, serinin yeni oyunu hakkında henüz bilgi vermek için hazır olmadığı belirtiliyor. Bu yüzden de Prince of Persia: The Sands of Time Remake hakkında şimdilik herhangi bir bilgi paylaşımı olmayacak.

Oyunun yapımcıları, yaptıkları açıklamada hayranlarını hayal kırıklığına uğratırken bir yandan da az da olsa sevindirdiler. Çünkü yapılan açıklamada oyunun gelecek sene piyasaya çıkması için üzerinde çalıştıkları belirtiliyor. Bu yüzden de yakın zamanda olmasa da önümüzdeki aylarda oyun hakkında detayların paylaşılacağı söyleniyor.

Oyuncular, uzun süredir serinin yeni oyununu bekliyor. Bu yüzden oyuncular tarafından gösterilen tepkiler anlayışla karşılanacaktır. Ubisoft, oyuncuların heyecanının ve beklentilerinin farkında gibi duruyor. Bu yüzden de 2022’de tüm oyuncular tarafından beğenilen bir oyun geliştirmeleri bekleniyor.

Sizler Prince of Persia: The Sands of Time Remake hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Ubisoft, hayranlarının beklentilerini karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.