Ubisoft Connect – Ubisoft’un Yeni Oyun Ekosistemi

Dünyaca ünlü oyun devi Ubisoft, Ubisoft Connect isimli yeni oyuncu hizmetleri ekosisteminin tanıtımını gerçekleştirdi. Şirket, Ubisoft Club ve Uplay’i birleştirerek ortaya çıkardığı yeni platform ile etkinlikler, topluluklar gibi birçok faaliyeti bir arada topluyor. Ayrıca Ubisoft Connect’e PS4 ve PS5, Xbox One, Series S ve Series X, Nintendo Switch, bilgisayar ve mobil platformlardan erişim sağlanabiliyor. Bunlara ek olarak Stadia gibi bulut oyun platformlarından da erişim sağlanabileceği belirtiliyor.

Farklı platformlardan erişim sağlanmasının yanı sıra, platformlar arası oyun oynama imkanı da doğuyor. Bu özellik ile oyun konsolları ve bilgisayar gibi iki farklı platformdan aynı oyun, beraber oynanabiliyor.

Platformlar arası oynama haricinde gelen bir diğer yeni özellik ise platformlar arası ilerleme oluyor. Bu sayede oyundaki ilerleme, bir platformdan diğerine aktarılabiliyor. Bu sayede Ubisoft hesabı üzerinden satın alınan bir oyun, hem oyun konsollarında, hem de bilgisayarda oynanabilir bir hale gelebilir.

Ubisoft Connect’te Sadakat Programı

Ubisoft Connect hizmetinin platformlar arası oynama ve platformlar arası ilerleme haricinde farklı özelliklere de sahip olduğu açıklanıyor. Bunlardan birisi Ubisoft Connect Sadakat Programı oluyor.

Temel olarak bir tecrübe puanı ve seviyeden oluşan sadakat programı, oyun içi kullanılabilen silah kaplaması, kostüm gibi çeşitli ödüllerin kazanılmasını sağlıyor. Bu ödülleri kazanmak için Units denilen birim kullanılıyor. Ayrıca Units ile, Ubisoft Store’da geçerli indirim kuponları da alınabiliyor.

Her 500 tecrübe puanında seviye yükseliyor. Her seviye artışında 10 Units, her 5. seviyede 20 Units, her 10. seviyede ise 50 Units kazanıldığı belirtiliyor. Tecrübe puanı kazanmak için ise farklı mücadelelere katılmak gerekiyor.

Çekirdek ve sınırlı süreli olmak üzere iki çeşit mücadele bulunuyor. Çekirdek mücadelelerin, oyunun ilerlemesiyle paralel hareket eden oyun içi başarımlar olduğu düşünülüyor. Çekirdek mücadelelerin her zaman tamamlanabileceği de belirtiliyor.

Öte yandan sınırlı süreli mücadelelerde iş biraz farklılaşıyor. Sürekli yenilenen ve değişen görevler sağlayan bu sistem ile, daha çok tecrübe puanı kazanmak mümkün hale geliyor. Ayrıca sınırlı süreli görevleri gerçekleştirerek, oyun içi para ve kısa süreli mevcut ödüller kazanılabildiği de ekleniyor.

Ubisoft Connect Çıkış Tarihi

Tüm bunlar haricinde Ubisoft Connect, oyun performansınızı gösteren istatistikleri ve puan tablosunu da bünyesinde barındırıyor. Ayrıca, Akıllı Bilgi özelliğiyle kişisel ipuçları ve tamamlanmayan görevler hakkında bilgi alabilmek mümkün.

Ubisoft Connect’in tamamen ücretsiz olduğu belirtiliyor. Ubisoft Connect hizmetini kullanmak için tek koşulun ise bir Ubisoft hesabına sahip olmak olduğu ifade ediliyor. Ayrıca önümüzdeki iki ayda, güncellenen tüm Ubisoft oyunlarının Ubisoft Connect’e bağlanacağı söyleniyor. Üstelik, kayıt olan herkese 100 Units hediye ediliyor.

29 Ekim günü hayata geçecek olan hizmet, gelecek ay çıkacak yeni nesil konsollarda da kendini gösteriyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.