Yeni iMac Modellerinde Jony Ive İmzası Bulunuyor!

Apple’ın yeni iMac modelleri kısa bir süre önce tanıtılmıştı. Tasarımı ile oldukça sıra dışı olan iMac, M1 işlemci ile de oldukça dikkat çekti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre bu yeni iMac modellerinin tasarımında Jony Ive imzası da mevcut.

Yeni tanıtılan 24 inç boyutunda iMac modellerinin tasarımlarında Jony Ive’ın görev aldığı ortaya çıktı. Jony Ive Apple’ın birçok eşsiz ürününün tasarım görevini üstlenmişti.

Wired’a açıklamada bulunan Apple yetkilileri, Jony Ive’ın yeni M1 çipli iMac üzerinde çalıştığını ifade ediyor. Ancak, bu çalışmanın şirketten ayrıldıktan önce mi sonra mı olduğuna dair soruları yanıtsız bırakıyor.

Jony Ive ismini daha önce gerçekleşen Apple etkinliklerinde görmüş olma ihtimaliniz son derece yüksek. Kendisi birçok cihazın tasarımına ait detayları etkinliklerde kullanıcılar ile paylaşıyordu.

Yeni iMac'ler rengarenk
Yeni iMac

Apple’ın yeni iMac modeli hafiflik ve M1 işlemci ile oldukça dikkat çekiyor. Ortaya konan tasarım ve donanım ile kullanıcılar tarafından alınan ilk yorumlar oldukça olumlu gözüküyor.

Ayrıca tanıtımından bu yana yeni çıkan iMac’ler M1 işlemcinin yanı sıra tasarım detayları ile de ilgi topluyor.

Fiyat tarafına geldiğimizde ise 14.999 TL’de başlayan bir etiket karşımıza çıkıyor. Ayrıca yeni iMac’i satın almak isterseniz ülkemizde de dağıtımına başlandığını belirtelim.

Jony Ive Hangi Ürünleri Tasarladı?

Jony Ive, Apple için oldukça değerli bir isim. Ayrıca şirketin tanıttığı en dikkat çekici cihazlarda kendisinin imzası bulunuyor.

Hala Apple tarafında gördüğümüz Apple Watch, iPhone gibi güncel cihazlarda kendisinin tasarımları ile karşılaşıyoruz. Aynı zamanda Jony Ive sadece ürün tasarımında da görev almadı. Öyle ki, Apple Campus’un tasarım süreçlerinde bile imzası bulunuyor.

Apple Campus Jony Ive
Apple Campus

Apple ve Jony Ive oldukça uzun bir geçmişe sahip. İlk iMac tasarımında bile kendisi rol alıyor. Bunların yanında ilk iPod ve orta tuşa sahip ilk nesil iPhone’un tasarımı da aynı şekilde kendisinin imzasını taşıyordu.

Ancak, 2019 yılında Jony Ive, Apple’dan ayrılmaya karar verdi. Bu ayrılık sonrası ise kendine ait bir tasarım şirketi ile kariyerine devam etme kararı aldı.

Jony Ive ilk iMac
Jony Ive’ın tasarladığı iMac

Yeni iMac’in kullanıcılar tarafından alınan ilk yorumları oldukça olumlu. Ancak satış tarafında bunun yansımalarını ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Sizler Apple’ın yeni iMac tasarımını nasıl buluyorsunuz? Aşağıda bulunun yorumlar kısmından görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.