Yeni Galaxy Z Serisinde Depolama Alanı Artabilir

Samsung’un, Galaxy Z katlanabilir telefon serisine daha fazla depolama alanı ekleyeceğini daha önce gündeme gelmişti. Haziran ayının başındaki raporlara göre Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4’ün depolama kapasitesi artacak. Bu rapora göre ise Galaxy Z Fold4’ün depolama kapasitesi 1TB’a kadar yükselecek. Galaxy Z Flip 4‘ün depolama alanı ise 512 GB’a kadar artış gösterecek.

Son yıllarda klasik akıllı telefonların yanı sıra yeni tasarımlı telefonlar da gündeme gelmekte. Bu gelişmeler ile kullanıcılar standart cihazları kullanmaya devam ediyor. Ancak Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 gibi modeller de kimi kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Buna karşılık Samsung gibi üreticiler de kullanıcıların ilgisine karşılık vermek için uğraşıyor.

Akıllı telefon kullanıcıları için oldukça önemli olan depolama alanı, Samsung’un gözünden kaçmayacak gibi gözüküyor. Bu nedenle 512 GB ve 1 TB gibi yüksek depolama alanları, Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 için de hayat bulma ihtimali taşıyor. Peşi sıra gündeme gelen iddialar yeni telefonlarda çok daha yüksek depolama alanlarına işaret ediyor.

Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4 için Depolama Alanı İddiası

Samsung’un bu iki telefon modelindeki yüksek depolama alanları ortaya çıkan belgelere göre Güney Kore’de doğrulandı. SamMobile’ın haberine göre yakın bir zamanda, depolama alanı yükselen Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 ‘Handphone’ adında bir Kore internet sitesinde yer aldı. Handphone sitesi, kayıp cep telefonlarının bilgilerini işliyor. Aynı zamanda Güney Kore’de piyasaya çıkacak cihazları da listeliyor.

512 GB’lı Galaxy Z Flip4, SM-F721N model numarası ile listeye giriyor. 1 TB depolama alanına sahip olan Galaxy Z Fold4 ise SM-F936N model numarasıyla listede yer alıyor. Bu numaraların telefonların kodunu gösterdiği tahmin ediliyor.

Her ne kadar bu cihazların yüksek depolama alanına sahip olacağı tahminler arasında yer alsa da hangi ülkelerde satışa çıkacağı belirsiz. Dolayısıyla dünya çapında ya da belirli ülkelerde piyasaya geleceği konusundan yorum yapmamız imkansız. Ancak yakın zamanda bu konu hakkında daha detaylı bilgi alacağımız tahmin ediliyor.

Galaxy Z Fold4 ve Z Flip4, 10 Ağustos’ta gerçekleşeceği tahmin edilen Unpacked etkinliğinde kullanıcıların karşısına çıkacak. Sizler bu depolama alanı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: https://www.sammobile.com/news/korean-source-confirms-galaxy-z-fold-4-1tb-flip-512gb-storage/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.