Galaxy Z Flip4 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un yeni telefonu olacak Galaxy Z Fold4’ün teknik özellikleri sızdırılmıştı. Yeni bilgiler ise serinin diğer üyesi olan Galaxy Z Flip4’e ait özellikleri gözler önüne serdi. Samsung Galaxy Z Flip4 özelliklerinin tamamı sızdırıldı.

Şirketin katlanabilir telefon modellerini içeren Galaxy Z serisi önümüzdeki aylarda yeni modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak. 2022 yılının üçüncü çeyreğinde çıkacağı tahmin edilen modellerin özellikleri belli olmaya başladı. Yogesh Brar tarafından ortaya atılan bir iddia Galaxy Z Flip4 modelinin teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağladı.

Brar’ın belirttiğine göre Galaxy Z Flip4, 6.7 inç boyutunda Super AMOLED panele sahip bir ekran ile kullanıcıları karşılayacak. Ayrıca FHD+ ekran çözünürlüğü ve 120 Hz ekran yenileme hızı da cihazın özellikleri arasında yer alacak. Dış ekran ise 2.1 inç boyutunda olacak. Bu değerin bir önceki nesilde 1.9 inç olduğunu belirtmekte fayda var.

Cihazın donanım özelliklerine baktığımızda ise karşımıza Snapdragon 8+ Gen1 işlemci çıkıyor. Qualcomm’un en güncel işlemcileri arasında yer alan bu çipe ek olarak 8 GB RAM’de telefonda mevcut. Ayrıca 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri de üründe yer alıyor.

Ürünün kamerasının ise Galaxy Z Fold4’ten farklı olarak 50 MP çözünürlüğe sahip olmadığı ifade ediliyor. Bunun yerine cihazın 12 MP çözünürlüğe sahip iki arka kamera ve 10 MP ön kamera ile sunulacağı belirtiliyor. Ayrıca 3.700 mAh kapasiteli bir batarya ve 25W hızlı şarj desteği de üründe mevcut. Kablosuz şarj için ise desteğin 10W olduğu bildiriliyor.

Telefonun işletim sistemi ise tahmin edildiği gibi Android 12 oluyor. Ayrıca OneUI 4 arayüzüne sahip olacağı da belirtiliyor. Bunun dışında 5G, HDR10+, NFC ve benzeri özelliklerin de cihazda yer alması muhtemel.

Galaxy Z Flip4 Kılıfları da Ortaya Çıktı

Buna ek olarak Galaxy Z Flip4 için üretildiği belirtilen birkaç kılıf da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. IceUniverse isimli ünlü Twitter kullanıcısının paylaştığı görseller ürünün tasarımı hakkında bilgi veriyor. İddiaya göre kılıflarda yer alan menteşe kısmı oldukça dar. Üstelik dış ekranın da daha büyük olduğu belirtiliyor.

Dış ekranın büyük olması Brar’ın paylaştığı bilgileri doğrular nitelikte. Ayrıca menteşe kısmının da küçülmesi ürünün tasarımı hakkında ipuçları paylaşıyor. Fakat şimdilik bu bilgilerin birer iddiadan öteye geçmediğini belirtmek gerek. Kesin bilgiler için ise ürünün tanıtımını beklememiz gerekiyor.

Kaynak: https://twitter.com/heyitsyogesh/status/1531866727130316800?s=20&t=19pTiqwulrbC_pzFZTtd7A

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.