Yeni AirPods Modelinin Seri Üretimi için Tarih Verildi!

Apple’ın en başarılı aksesuarı AirPods, yeni geliştirmeler ile karşımıza çıkacak. Ortaya çıkan son bilgiler, yeni AirPods modeli için seri üretim tarihini de gözler önüne seriyor. İddialara göre yeni AirPods seri üretimi Ağustos ayında başlayacak.

AirPods, rakiplerine kıyasla gösterdiği performans ve Apple kalitesi ile en çok tercih edilen kablosuz kulaklıklar arasında yer alıyor. Ancak, zaman içerisinde AirPods için kullanılan teknolojiler rakiplerinin gerisinde kalabiliyor.

Apple, bu durumun önüne geçebilmek adına yeni geliştirmelerle donatılmış üçüncü nesil AirPods modellerini bu senenin sonunda kullanıcılarına sunacak gibi gözüküyor. En azından şimdilik ortaya atılan tahminler durumun böyle olduğunu gösteriyor.

Daha önceki bazı sızıntılar yeni AirPods için 2021 yılının ilk yarısını göstermişti. Ancak, bu söylentiler birer iddiadan öteye geçemedi. Fakat Apple, 2021 yılının ikinci yarısında yeni AirPods modelleri ile karşımıza çıkabilir.

Bilindiği üzere Apple’ın üzerinde çalıştığı birden fazla proje var. Yeni iPhone serisi, yeni MacBook Pro modelleri, yeni iPad mini ve tabii ki yeni AirPods Pro bu projelerden yalnızca bazıları. Apple’ın sızıntılar sonucu ulaşılan bilgilerden çok daha fazlasını tanıtması da mümkün.

Bu nedenle Apple, adeta tanıtım yağmuruna tutacağı kullanıcıları yeni bir AirPods ile de buluşturabilir. Ortaya çıkan seri üretim ve çıkış tarihi iddiaları bunu destekliyor.

Bu tarihlerin gerçek olması halinde Apple, yeni AirPods modellerini iPhone serisiyle birlikte ortaya çıkaracaktır. Eğer Eylül ayında gerçekleşecek tanıtım etkinliğine yetişmese bile Apple ilerleyen dönemdeki bir tanıtım etkinliğine bu ürünleri yetiştirecektir.

iphone se 3

iPhone SE Tekrar Gündeme Geldi

Yeni AirPods modelinin geçtiğimiz senelerde çıkan AirPods Pro tasarımına benzer bir görünümde olacağı tahmin ediliyor. Ancak, bu benzerlik görünüşten öteye geçemeyecek gibi gözüküyor. Bu da aktif gürültü engelleme gibi üst seviye özelliklerin AirPods da yer almayabileceğini gösteriyor.

Nikkei Asia tarafından paylaşılan raporda yalnızca AirPods hakkında bilgiler yer almıyor. Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan iPhone SE 3 de rapordaki yerini alıyor.

Çıkan sızıntıları destekler nitelikte bilgiler paylaşan Nikkei Asia, cihazın tasarım anlamında devrimsel bir farklılık ile satışa sunulmayacağını belirtiyor. Şu anki gibi iPhone 8 görünümünde son derece güçlü bir cihaz geleceği ifade ediliyor.

Çıkan sızıntılara göre iPhone SE 3, 4.7 inç ekran ve A14 Bionic işlemci ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca cihazda 5G bağlantısı da yer alacak. Ancak Nikkei Asia, cihazdaki işlemcinin A15 olacağını ifade ediyor. Bu da Apple’ın son nesil telefon işlemcisini uygun fiyatlı bir modelde kullanacağı anlamına geliyor.

Önümüzdeki günlerde her iki cihaz hakkında da daha fazla bilginin açığa çıkacağına şüphe yok.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.