iPhone SE 3 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

iPhone modellerinin uygun fiyatlı minik canavarlarından iPhone SE, kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Oldukça güçlü bir performansı, diğer cihazlara göre çok daha düşük bir etiketle sunan model, iPhone kullanmak isteyenler için büyük avantaj sağlıyor. Serinin yeni üyesi iPhone SE 3 hakkında ortaya çıkan bilgiler bu avantajın devam edeceğini gösteriyor.

DigiTimes tarafından paylaşılan yeni bilgiler, iPhone SE 3 modelinin çok yakında olduğunu aktarıyor. Yeni iPhone SE’nin ekranı, işlemcisi ve daha nice özelliği hakkında bilgiler açığa çıkıyor.

İddialara göre yeni iPhone SE 3, 4.7 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Bir önceki nesil olan iPhone SE 2020 modelinde aynı ekran boyutunun bulunduğunu belirtmek gerek. Ancak cihazın bir önceki nesilden çok farklı bir özelliği mevcut: işlemcisi.

iPhone SE 3 hakkında ortaya çıkan bilgiler, yeni işlemcinin iPhone 12 serisinde bulunan A14 Bionic olacağını iddia ediyor. Bir önceki nesilde yer alan A13 Bionic’in ardından bir işlemci güncellemesi, cihazın yüksek performansını daha da artıracak gibi gözüküyor.

iphone-se-3-yeni-bilgiler

iPhone SE 3 için 5G Atağı!

Yeni iPhone SE modelinin daha da güçlü bir işlemciye sahip olacağı tahminler arasındaydı. Bir önceki nesilde dönemin en güçlü iPhone işlemcisi olan A13 Bionic işlemcinin eklenmesi, Apple’ın SE serisindeki işlemcilerde bir kısıtlamaya gitmek istemediğini göstermişti.

Ancak kesin olmayan bir özellik iPhone SE 3’te kendisini gösterebilir: 5G desteği. Güvenilir kaynaklar Kuo ve DigiTimes, yeni iPhone SE modelinin 5G desteği ile sunulacağını iddia ediyor. Hatta, iPhone SE 3 modelinin “en ucuz 5G telefon” olacağı ifade ediliyor.

Apple’ın cihaza 5G desteği eklemesi ile iPhone SE modelinin fiyatının artması da muhtemel. Ancak Apple, uygun fiyatlı sattığı modelin fiyatının çok yükselmesini de istemeyecektir. Şimdilik ürünün fiyatı hakkında bir sızıntı bulunmuyor. Fakat, A15 Bionic yerine A14 Bionic kullanılması fiyatı dengeleyebilir.

Öte yandan cihazın olası çıkış tarihi 2022 yılının ilk çeyreği olarak ifade ediliyor. İşlemci ve 5G desteği haricinde pek bir değişiklik ile kullanıcıların karşısına çıkmayacağı tahmin edilen cihaz için bambaşka bir iddia daha mevcut.

iPhone SE 3’ün, 2023 yılında delikli bir ekran tasarımı ile de karşımıza çıkması olası. Son dönemlerin ekran modası olan çentik yerine delikli bir ekrana sahip iPhone SE, 4.7 inç boyutundaki ekranda daha fazla kullanım alanı sağlayacaktır.

Fakat tüm bu iddiaların doğruluğu henüz resmiyete kavuşmadı. Kuo ve DigiTimes tarafından aktarılan bilgiler doğruluğunu ise 2022 yılında öğreneceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.