iPad Mini 6 Hakkında Yeni Bilgiler Açığa Çıktı

Apple’ın merakla beklenen etkinliğinde yer vereceği tahmin edilen ürünlerden birisi de iPad mini 6. Uzun süredir donanımsal bir geliştirme almayan cihazın önümüzdeki aylarda yepyeni bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkacağı tahmin ediliyor. Ayrıca, yeni bilgiler iPad mini 6 cihazının son derece güçlü bir geri dönüş yapacağını gösteriyor.

J310 kod ismine sahip yeni iPad mini 6 hakkındaki bilgiler Apple hayranlarının gözünü dolduruyor. Yeni cihazla ilgili en önemli geliştirmelerden birisi de işlemci olacak gibi gözüküyor.

En son çıkan iPad mini’de yer alan işlemci A12 Bionic günümüz teknolojisinin birkaç nesil arkasında kalıyor. Ancak Apple, iPad mini 6 ile bu sorunu çözecek gibi duruyor. İddialara göre, yeni nesil iPad mini 6’da işlemci olarak A15 Bionic yer alacak!

Henüz kullanıcıların karşısına çıkmamış bu işlemcinin kullanılacağı bir diğer cihaz ise iPhone 13 serisi olarak tahmin ediliyor. Bir başka deyişle Apple, en gelişmiş telefonlarında kullandığı işlemciyi yeni iPad mini 6’da da kullanacak.

Bu işlemcinin yeni iPad mini’ye son derece yüksek bir performans için katkı sağlayacağına şüphe yok. A14 Bionic gibi 5nm üretim süreci ile karşımıza çıkacak A15 Bionic için tahminler bununla sınırla değil.

İddialara göre Apple, gelecek dönemde karşımıza çıkacak başka bir işlemci üzerinde daha çalışıyor. “A15X” şeklinde ifade edilen bu işlemcinin ilerleyen zamanda kendisini farklı iPad modellerinde göstermesi muhtemel.

iPad Mini 6 Çıkış Tarihi Ertelendi Sonbaharda Geliyor

Henüz bu konuda resmi bir açıklama olmasa da Apple’ın iPad işlemcileri için özel bir çaba göstermesi son derece makul. Standart iPad ve iPad mini modellerinin A12 Bionic işlemci ile devam etmesi performans açısından bir sorun yaşatabilir. Ayrıca, iPad Pro’ya M1 çip yerleştiren Apple, iPad modellerinde yüksek performans sunma taraftarı gibi gözüküyor.

iPad Mini 6 Smart Connector ile Geliyor!

Yeni iPad mini ile gelecek bir başka gelişme ise Smart Connector desteği oluyor. Birçok iPad modelinde yer alan Smart Connector, aksesuarların çok daha hızlı bağlanmasını sağlayan bir teknoloji.

Smart Connector özellikle klavyelerin iPad’e bağlanması konusunda büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu teknoloji, iPad mini 6 ile gelecek özellikler arasında gibi gözüküyor. Henüz hangi aksesuarlara destek verileceği belli değil. Ancak, son derece heyecanlandırıcı bir gelişme olduğunu söylemek gerek.

iPad mini 6‘nin önümüzdeki dönemde gerçekleşecek bir etkinlik ile duyurulacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.