Xbox Series S ve Series X Fiyatı Sızdırıldı

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları olan Xbox Series X ve giriş seviyesindeki Xbox Series S konsollarının fiyatı ve çıkış tarihi hakkında yeni bir bilgi ortaya çıktı. Merakla beklenen ürünlerin yılın sonuna doğru satışa sunulacağı anlaşıldı. Ayrıca Xbox Series S’in tasarımı hakkında yeni bilgiler de öğrenildi.

Microsoft’un iki konsol üzerinde çalıştığı hakkında çıkan dedikodular sonunda yerini buldu. Bir Twitter kullanıcısı, Xbox Series S’in tasarımı hakkında kısa bir video yayımladı.

Videoda da görüldüğü üzere cihaz, Xbox Series X’den boyut olarak daha küçük. Tahminlerimize göre donanım olarak da aynı şekilde daha düşük bir seviyede yer alacak. Ancak Xbox Series S yeni nesil gereksinimlerini koruyacak. 4K çözünürlük desteği olması beklenmeyen cihazın fiyatı da tabii ki bundan etkileniyor.

GPU olarak ise 4 teraflop bir değer görüleceği tahmin ediliyor. Xbox Series X 12 teraflop, Xbox One X ise 6 teraflop bir grafik işlemciye sahip olduğu düşünülünce cihazın gücü daha iyi anlaşılıyor.

Xbox Series S yeni nesil oyun konsolunun fiyatı 299 dolar olarak belirtildi. Konsolu bir nevi kiralamanıza izin veren ve ülkemizde henüz bulunmayan Xbox All Access seçeneğiyle ise aylık 25 dolarlık bir ödeme olacağı duyuruldu.

xbox-series-s
Resim: Brad Sams

Yeni nesil Xbox konsolları hakkında ortaya çıkanlar bu kadarla kalmadı. Xbox Series X oyun konsolunun da fiyatı belli oldu. Microsoft’un yeni nesil konsollarının lider temsilcisi cihazın fiyatının, 499 dolar olacağı belirtildi. Xbox All Access seçeneğiyle ise 35 dolarlık bir fiyat olacağı iddia edildi.

4K çözünürlükte 60 FPS desteği bulunan, 120 FPS’e kadar yükselebilen cihaz tüm zamanların en güçlü konsollarından birisi.

Xbox Series S ve Xbox Series X Çıkış Tarihi

Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının çıkış tarihi ise 10 Kasım olarak gösterildi.

Microsoft’un yeni nesil konsollarının fiyatının belli olması, rakibi olan PlayStation 5’in fiyat olarak vereceği cevabı etkileyebilir. Sony’nin de tarih ve fiyat açıklaması ya da en azından sızdırılmasının yakın olduğu düşünülüyor.

Microsoft, Xbox Twitter hesabı bir Tweet yayınladı.

Bu tweetten bir saat sonra ise Microsoft, yine Xbox Twitter hesabından durumu resmileştirelim diyip, Xbox Series S’in 299 dolar olacağını duyurdu.

Fiyat belli olsa da çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi yayımlanmış değil. Ancak bu kadar bilginin gün yüzüne çıkması ve Xbox’ın tweetinde “daha fazla bilgi paylaşmayı bekliyoruz” açıklaması, bize, çok yakında Xbox Series X ve Xbox Series S’in çıkışı hakkında bir duyuru yapılacağını düşündürüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.