Microsoft Canlı Oyun Tanıtımı Yapacak: Xbox X Serisi

Microsoft, 23 Temmuz’da Türkiye saati ile 19:00’da yeni oyun konsolu Xbox X Serisi için oyunların tanıtımının yapılacağı Xbox Games Showcase etkinliğini düzenleyecek. Xbox Twitter hesabından duyurulan yayın, Xbox’ın resmi Twitter, Twitch, YouTube ve Facebook hesaplarından canlı olarak izlenebilecek. Microsoft canlı oyun tanıtımı yayının merakla beklenen ismi ise Halo Infinite gibi görünüyor.

11 Haziran’da Xbox’ın rakibi PlayStation tarafından PS5 tanıtımı yapılmıştı. Bu yayından sonra ise gözler Xbox’a çevrilmişti. Xbox’ın oyunlarının tanıtımı da oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Yayında ise canlı olarak Halo Infinite’in oynanması bekleniyor.

Yeni oyunları merakla beklerken Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu hakkında neler biliyorduk, oyunları oynarken ne gibi farklı deneyimler yaşanabilecek yayından önce bir hatırlamakta fayda var.

Xbox X Serisi

Microsoft canlı oyun tanıtımı etkinliğinde, Xbox X Serisi oyunları tanıtılacak.

Microsoft, bu yeni oyun konsolu Xbox X Serisi için epey iddialı. Xbox X Serisi, Microsoft’un şimdiye kadar var olan en kapsamlı oyun konsolu olmayı hedefliyor. Konsolun birçok iddialı özelliği olması da bu hedef için normal görünüyor. “Hızlı Devam” özelliği bu iddialı özelliklerden biri ve bu özellikle 3D grafiklerden beri oyundaki en büyük değişikliğin getirileceği söyleniyor. “Hızlı Devam” özelliği ile herhangi birini kapatmak zorunda kalmadan birden fazla oyunu askıya almanıza ve oyun değiştirebilmenize olanak sağlanıyor.

Konsolun 1 TB SSD’ye sahip olması da Xbox X Serisi’nin oyunları ne kadar hızlı yükleyebileceğini belli ediyor. Özellikle Xbox One X’e göre oyunların yüklenme hızlarında ciddi bir fark olacağını söyleniyor. Aynı zamanda X Serisi’nin grafik gücü Xbox One X’in grafik gücünün iki katına denk geliyor. Paylaşılan bir örnek ile, X Serisi’nde oyunları çok daha sürükleyici ve gerçekçi bir halde oynanabileceği görünüyor. Bu, dinamik aydınlatma ve ışın izleme özelliklerinin bir etkisi olarak kabul edilebilir.

Ayrıca yapılan karşılaştırmalara göre Xbox X Serisi , Xbox One X’e göre çok daha temiz ve ayrıntılı dokular ortaya koyuyor. Yani tüm bu özelliklere göre, Xbox One X’ten daha farklı bir oyun deneyimi yaşanacak gibi görünüyor. Tabi bir de yeni oyun kolu da farklı bir oyun deneyimi yaşatmak adına tasarlanmış ve Xbox X Serisi ile beraber gelecek.

Microsoft canlı oyun tanıtımı, Xbox severler tarafından heyecanla bekleniyor. Oyunların tanıtımı umarız sevenlerinin beklentisini karşılar.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve teknoloji takipçisi.