WhatsApp Yakında Mesaja Göre Çıkartma Önerebilecek

WhatsApp mesaja göre çıkartma önerebilecek bir özellik geliştiriyor. Yeni özelliğin ne zaman sunulacağı henüz belli değil. Ancak, özelliğin testleri başlamış gibi gözüküyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan yeni özellik, yazdığınız kelimeye özel olarak çıkartma önerebiliyor. Şimdilik hala geliştirilme aşamasında olan özellik gelecek güncellemelerle iOS ve Android sürümlerine sunulabilir.

Mesaja göre çıkartma önerileri şu anlık sadece WhatsApp tarafından onaylı çıkartmaları kapsıyor. Yani 3. parti herhangi bir “sticker” uygulaması ile uyumlu olarak çalışmıyor.

Ayrıca WABetaInfo’da yer alan bilgiye göre, özelliğin gelişimi devam ediyor. Çıkartma önerisi özelliğinin geliştiricisi şu anda çıkartmalar ve emojileri ilişkilendirme üzerine çalışıyor.

Özelliğin test edildiği bir video ise şu şekilde:

WhatsApp’ın çıkartma özelliği oldukça uzun bir süredir kullanımda. Bu özelliği kısaca, hareketli ya da sabit küçük fotoğraflar olarak açıklamak mümkün.

Kullanıcılar günümüzde oldukça popüler olan çıkartmaları mesajlarında sıklıkla tercih ediyor. Hatta kullanıcılar tarafından üretilen çıkartmalar artık konuşmaların vazgeçilmez bir parçası haline geldi demek yanlış olmaz.

Bu nedenle 3. parti uygulamaların da desteklenmesi özelliği daha kullanışlı bir hale getirecektir. Gelecek güncellemeler ile WhatsApp bu konuda bir gelişme hedefliyor.

WhatsApp Geliştirmelere Devam Ediyor!

WhatsApp akıllı telefonlarda sesli ve görüntülü iletişim dendiğinde akla gelen ilk uygulamalardan birisi şüphesiz. Üstelik bu uygulama sürekli gelişiyor. Whatsapp, günden güne daha fazla yeniliğe kavuşuyor.

Geçmiş yeniliklere baktığımızda çok kullanıcılı görüntülü konuşma desteği, kaybolan mesajlar, parmak izi ve yüz tanıma ile uygulamayı açma gibi özellikleri görebiliyoruz.

Ayrıca WhatsApp, bilgisayar üzerindeki güvenliği artırmak üzere çalışıyor. Şu an da WhatsApp Web’e giriş için QR kod okutmak yeterli.

Ancak bu geliştirme ile sadece QR kod okutmak yeterli olmayacak. QR kod okutulduktan sonra parmak izi gibi cihaz güvenlik yöntemlerinden en az birini de kullanmak gerekecek.

Bilindiği üzere yakın zamanlarda WhatsApp ile ilgili gizlilik şüpheleri oluşmuştu. Kullanıcılar tarafından tartışılan yeni gizlilik sözleşmesi büyük yankı uyandırmıştı.

Yaşanan tartışmalardan sonra ise Signal, Telegram gibi iletişim uygulamaları gizliliğe dikkat çeken kampanyalar yürüttüler. Daha sonra birçok yeni özellikle kullanıcılara ulaşmayı hedeflediler.

Bu yaşanan gelişmeleri bir kenara bırakırsak WhatsApp hala oldukça yüksek bir kullanıcı sayısına sahip. Aynı zamanda uygulama marketlerinde üst sıralarda yer alıyor.

whatsapp-sticker
WhatsApp Mesaja Göre Çıkartma Önerebilecek

Siz WhatsApp tarafından geliştirilen mesaja göre çıkartma önerebilecek özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.