Telegram WhatsApp Sohbetlerini Taşıma Özelliği Getirdi!

WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesinden sonra birçok kullanıcı farklı mesajlaşma uygulamalarını kullanmaya başladı. Özellikle ülkemizdeki WhatsApp kullanıcıları Telegram’ı tercih ediyor. Telegram da bu fırsattan iyi bir şekilde yararlanmaya çalışıyor. Bunun için de kullanıcıları Telegram’a çekmeye yönelik yenilikler yapıyor. Örneğin, Telegram, iOS cihazlara gelen yeni güncellemesi ile birlikte WhatsApp sohbetlerini taşıma özelliği getirdi. Artık, WhatsApp kullanıcıları Telegram’a geçtiklerinde WhatsApp sohbetleri de Telegram’a taşınabilecek!

NOT: Bu özellik şu anlık sadece iOS cihazlarda kullanılabilmektedir. Ancak en kısa sürede Android cihazlara da bu güncellemenin gelmesi beklenmektedir.

WhatsApp Sohbetleri Telegram’a Nasıl Taşınır?

Telegram, kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik bir özellik daha getirdi. Telegram, yeni özelliği ile birlikte WhatsApp sohbetlerini taşıma imkanı sağlıyor. Sizler de aşağıdaki adımları uygulayarak dilediğiniz WhatsApp sohbetinizi Telegram’a taşıyabilirsiniz.

  1. iOS işletim sistemli cihazdan WhatsApp’ı açıyoruz.
  2. Telegram’a taşımak istediğimiz sohbete giriyoruz.
  3. Sohbete girdikten sonra taşımak istediğimiz kişi ya da grubun profil detaylarına giriyoruz.
  4. Açılan menüde aşağılarda bulunan ‘’Sohbeti Dışarı Aktar’’ seçeneğini seçiyoruz.
  5. Karşımıza medya ekle ve medya ekleme seçenekleri çıkacaktır. Sohbetteki fotoğraf ve videoların da Telegram’a aktarılmasını istiyorsanız “medya ekle” seçeneğini seçiyoruz. Fakat istemiyorsanız “medya ekleme” seçeneğini seçiyoruz.
  6. Ardından mesajları gönderebileceğimiz kişiler ve uygulamalar listesi çıkacak. Buradan Telegram uygulamasını seçiyoruz. Telegram’a bastıktan sonra sohbet seç ekranı açılacaktır. Daha sonra bu ekrandan sohbeti aktarmak istediğimiz kişiyi seçiyoruz.
  7. Son olarak açılan ekrandan içe aktar seçeneğini seçerek mesajlarımızı Telegram’a aktarıyoruz.

WhatsApp sohbetlerinizi Telegram’a aktarmak için yapmanız gerekenler bu kadar. Tekrar belirtmekte fayda var, bu özellik şu an için sadece iOS cihazlarda bulunmaktadır lakin en kısa sürede Android cihazlara da bu güncelleme gelecektir.

Yayınlanan bu güncelleme ile birlikte Telegram, WhatsApp’a bir darbe daha vuracak gibi gözüküyor.

Telegram Nedir?

Whatsapp sohbetlerini telegrama taşıma

Telegram, 2013 yılında yayınlanan ücretsiz bir bulut tabanlı mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama, Rus programcılar tarafından geliştirilmiştir. Birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanılan Telegram, WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi ile birlikte ülkemizde de yaygınlaşmaya başlamıştır. 2021 yılının ilk haftalarında açıklanan verilere göre uygulamanın 500 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Telegram’a telefon numaranız ile kayıt oluyorsunuz fakat isterseniz telefon numaranızı diğer kullanıcılara göstermeden kullanıcı adınız ile sohbet edebiliyorsunuz.

Telegram’ın en iyi özelliklerinden birisi de dosya gönderme boyutunun 2 GB’a kadar olmasıdır. Birçok mesajlaşma uygulaması dosya gönderme boyutunu çok sınırlı tutmaktadır. Fakat Telegram üzerinden 2 GB’a kadar olan dosyalarınızı gönderebiliyorsunuz.

Telegram’ın Android ve iOS cihazlar için uygulaması bulunduğu gibi; Windows, OS X ve Linux için de uygulaması bulunmaktadır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.