WhatsApp Yeni Kaybolan Mesajlar Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, yakın zamanda kullanıcılara sunulacağı düşünülen yeni bir özelliği test ediyor. Yeni kaybolan mesajlar özelliği ile WhatsApp, kullanıcılarına 24 saat sonra otomatik olarak silinecek mesajlar gönderme olanağı tanıyacak.

Geçtiğimiz sene WhatsApp kullanıcılarına sunulan kaybolan mesajlara yeni bir özellik daha ekleniyor. Şu anlık sadece 7 gün sonra kaybolan mesajlara sahip olan mesajlaşma platformu, bu süreyi 24 saate düşürmek için çalışmalar yapıyor. Gelecek güncellemelerden birinde tüm kullanıcılara sunulacağı düşünülen özellik şimdilik test aşamasında.

WABetaInfo tarafından geçtiğimiz ay duyurulan özellik hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Beta testlerine başlanan özelliğin çok yakında kullanıcılarla buluşacağı tahminler arasında. Gelecek güncellemelerden birinde 24 saat sonra kaybolan mesajlar özelliğini kullanacağımız gibi gözüküyor.

Özelliği aktif hale getirmek için yapmak gereken işlem oldukça basit. Özellik, bir WhatsApp konuşmasının ya da WhatsApp grubunun ayarlarında yer alan kaybolan mesajlar sekmesinden açılabiliyor. Ayrıca, 24 saat seçeneğinin yanı sıra 7 gün sonra kaybolan mesaj seçeneğinin de kullanıcılara sunulmaya devam edileceği belirtiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak gelecek dönemde daha kısa süre sonra kaybolan mesajlarla da karşılaşabileceğimizi söyleyebiliriz. Fakat, tabii ki bu sadece bir tahmin.

Bu özelliğin çok yakın zamanda Android, iOS, masaüstü ve web uygulamasında görüleceği tahminler arasında.

Tek Gösterimlik Medya Özelliği de Yakında Geliyor

WhatsApp tarafından son zamanlarda geliştirilen tek kaybolan mesaj özelliği bu değil. Aynı zamanda platform, Instagram ve Snapchat’e benzer bir kaybolan medya özelliği üzerinde de çalışıyor. Daha gizli ve özel bir şekilde medya göndermek isteyen kullanıcılar için geliştirilen özellik, medyanın bir kere görüntülendikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlıyor.

WhatsApp-Tek-Gosterimlik-Medya

Ancak, bu özellikle gönderilen medyaların ekran görüntüsü alındığında mesajı gönderen kişiye bildirim gitmeyeceği ifade ediliyor. Özellik test aşamasında olduğu için WhatsApp’ın gelecek dönemde alınacak ekran görüntüleri için bildirim göndermesi mümkün.

Gelecek güncellemelerde karşımıza çıkacak özelliğin iOS ve Android platformları için kullanılacağı tahmin ediliyor.

Ortaya çıkan bu özelliklerin çok yakında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Ancak, tam bir tarih vermek tabii ki mümkün değil.

Geçtiğimiz dönemde çok önemli bir güvenlik kriziyle karşı karşıya kalan WhatsApp, kullanıcılarının güvende hissetmesi için sürekli yeni adımlar atıyor. Fakat, kullanıcıların bu gelişmelere nasıl tepki vereceği belirsiz.

Siz, WhatsApp cephesindeki bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Kaybolan mesajlar ve medyalar özelliklerini beğendiniz mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.