WhatsApp Mesaj Tepkileri Özelliğini Denemeye Başladı

Dünyanın en popüler iletişim uygulamalarından WhatsApp, kullanıcılarını memnun etmek için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda şirket, kullanıcılarıyla gizlilik sözleşmesi hakkında bir sorun yaşamıştı. Şirket, bu olaydan sonra tekrar kullanıcılarının ilgisini çekebilmek adına birçok özellik geliştirdi. WhatsApp, şimdi de birçok iletişim uygulamasında bulunan mesaj tepkileri özelliğini kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere WhatsApp kullanıcıları, gelen mesajlara cevap seçeneği olarak mesaj, sesli mesaj, çıkartma vs. gibi şeylerle cevap imkânlarına sahipler. Ancak günümüzde emojilerin kullanıldığı mesaj tepkileri, daha popüler olmaya başladılar. Şirket de bu noktada kullanıcılarının mesaj deneyimini artırabilmek adına mesaj tepkileri özelliğini geliştirmeye başladı.

WhatsApp, Mesaj Tepkileri Özelliğini Çok Yakında Kullanıma Açacak

WhatsApp, birçok teknoloji şirketinin yaptığı gibi yeni bir özellik geliştirdiğinde bu özelliği test aşamasına sokuyor. Bu aşamada, test kullanıcıları özelliğin eksik veya hatalı kısımlarını şirkete bildiriyor. WhatsApp da özelliğin son sürümünü geliştirerek özelliği tüm kullanıcılarının kullanımına açıyor.

Yeni geliştirilen mesaj tepkileri özelliği de şu an için test aşamasında diyebiliriz. Çünkü WABetaInfo, WhatsApp’ın eski sürümünü kullanan bir kullanıcının tepkiyi görmek için WhatsApp sürümünüzü güncelleyin şeklinde aldığı bir uyarıyı paylaştı.

Bu uyarı, açık açık şirketin mesaj tepkileri üzerinde çalıştığını hatta test aşamasına geçtiklerini gösteriyor. Birçok uygulamada bulunan mesaj tepkileri, WhatsApp kullanıcılarında heyecan yarattı. Çünkü WhatsApp, bir süredir çok fazla özellik geliştirmeye başlasa da bu özelliklerin içerisinde mesajlaşma deneyimini artıracak özellikler bulunmuyordu.

Bu yüzden de WhatsApp kullanıcıları, hem birçok platformda bulunan bir özelliği kullanabilecekleri için hem de mesajlaşma deneyimleri gelişeceği için heyecanlanmaya başladılar.

WhatsApp, Mesaj Tepkileri Özelliğini Çok Yakında Kullanıma Açacak

WABetaInfo, paylaşılan ekran görüntüsünün WhatsApp’ın Android beta sürümünden alındığını açıkladı. Ancak araştırmacılar, şirketin yeni özelliği iOS ve web sürümü için de geliştireceğini düşünüyorlar.

Bunun dışında araştırmacılar, şirketin özelliği ne zaman tanıtacaklarının henüz net olarak belirli olmadıklarını belirtiyorlar. Bunun en büyük sebebi ise test sürecinin yeni başlaması diyebiliriz. Özellik, henüz iOS cihazlarda test edilmeye başlanmadı. Bu yüzden de WhatsApp kullanıcıları, en yakın 1-2 ay içerisinde mesaj tepkileri özelliğiyle buluşacaklar diyebiliriz.

Sizler WhatsApp mesaj tepkileri özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp, son zamanlarda geliştirdiği özellikler ile eski kullanıcılarının tekrar ilgisini çekmeyi başarabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.