Weird West Çıkış Tarihi Ertelendi!

WolfEye Studios tarafından geliştirilen bağımsız yapım Weird West ertelendi. Önümüzdeki günlerde çıkması beklenen oyunun yeni çıkış tarihi hayranları pek mutlu etmeyecek gibi gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklama, oyunun yaratıcı yönetmeni Raf Colantonio tarafından bir YouTube videosu aracılığıyla gündeme geldi. Oyunun geliştirici ekibinden Colantonio, oyunun henüz oyunculara buluşmaya hazır olmadığını dile getirdi.

Ayrıca Weird West’in, oynaması son derece eğlenceli bir oyun olmasına karşın henüz test aşamasında olduğunu belirtti. Kapalı beta testlerinin devam ettiği oyunu deneyen kişilerin çok beğendiğini de ekledi. Ancak Colantonio, oyuna eklenmesi gereken birkaç unsur olduğunu da ifade etti.

Duyuruda yer alan ifadelere göre oyuncular için en iyi deneyimi sağlamak, WolfEye Studios’un öncelikleri arasında yer alıyor. Bu oyun türüne daha önceden alışık olduğunu da belirten geliştirici şirket, en iyi haline gelmesi için oyunun ertelendiğini de açıklıyor. Tarih olarak ise 2022 Mart ayı gösteriliyor.

Weird West 31 Mart tarihine ertelendi!

Kapalı Beta ile Bug Temizliği Devam Ediyor

Geliştiriciler herhangi bir erteleme olmaması halinde çıkış tarihi olarak 11 Ocak’ı ifade ediyordu. Ancak, WolfEye Studios’un yeni duyurusu oyunun en az yaklaşık üç aylık bir erteleme ile karşılaşacağı anlamına geliyor.

WolfEye Studios, bu süreç boyunca oyundaki çeşitli bug’ları temizleyeceğini belirtiyor. Kapalı beta testleri sırasında oyuncular tarafından belirtilen unsurlar oyunun piyasaya çıkmasından önce temizlenecek gibi gözüküyor. Bunun haricinde birkaç farklı konunun da çıkış tarihinden önce halledilmesi gerektiği belirtiliyor.

Bunların arasında en çok dikkat çekenlerden birisi oyunda yer alan çıkmazlar oluyor. Bu hatalı yollar oyunun tamamlanmasını imkansız hale getiriyor. Bir nevi bug olarak nitelendirilen bu unsurlar da dikkate alınacak konular arasında. WolfEye, bunun gibi istenmeyen tüm unsurları oyundan kaldırmak için çıkışı 31 Mart tarihine erteliyor.

Weird West, ilk olarak 2019 yılında oyuncuların karşısına çıktı. Dishonored gibi büyük bir yapımın geliştiricilerinin elinden çıkacak olan bu RPG’yi, birçok kişi merakla bekliyor. Geliştiriciler de bu ilginin farkında olarak oyunu en az hata ile piyasaya çıkarmak istiyor.

“Immersive Sim” türündeki bu oyunun her oyuncuya farklı bir deneyim sunması olası. Ayrıca geliştiricilerin tutumu da oyunu çok daha üst seviyelere taşıma ihtimaline sahip. Tüm bu unsurları gelecek aylarda oyunun çıkışının ardından göreceğiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.