Stray Çıkış Tarihi Açıklandı: Kedi Simülasyonu Geliyor!

Günümüzde bir çok kişinin zayıf noktalarından birisi kediler. Sevimli yapıları, anlam veremediğimiz davranışları ile adeta interneti ele geçirdiler. Bunu gören yapımcılar da boş durmadı. İlk olarak geçtiğimiz yıl Haziran ayında oyuncuların karşısına çıktı kedi simülasyon oyunu Stray. Fakat o dönemde sadece sinematik olarak yayınladılar. Ancak şimdi, Stray çıkış tarihi hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Oyunun yayıncısı Annapurna Interactive oyun ile ilgili bir oynanış videosunu paylaştı. Artık oyuna dair daha çok bilgiye sahibiz.

Oyunda ailesinden kopmuş ve kaybolmuş bir sokak kedisini canlandırıyoruz. Amacımız Cyberpunk’ı andıran bulunduğumuz siber şehirden kurtulmak. Fakat bu o kadar da kolay değil. Çünkü bir dizi bulmacayı çözmeden bu mümkün olmuyor.

Tüm bu bulmacaları çözerken yolda bir takım arkadaşlar da ediniyoruz. Örneğin B12 adında bir drone ile arkadaş oluyoruz. Bu ikili birbirlerine yardım ederek çıkış yolu arıyorlar.

Bu arada şehirde insanlar yok. Robotlar var. Yani bir drone arkadaşımızın olması da çok normal. Öyle değil mi? Unutmadan şunu da söyleyelim, oyunun oynanış videosunda görebileceğiniz gibi sadece görevler yapmıyorsunuz. Bunun yanı sıra koltuk kenarlarını da tırmalayabilirsiniz.

Bu güzel kedi simülasyon oyunu BlueTwelve Studio’nun ellerinden çıkıyor. Şirketin bünyesindeki neredeyse herkesin bir kedisinin olması oyunu olumlu yönde etkilemiş.

Hangi Platformlarda Yer Alacak?

Oyun geçtiğimiz sene ilk kez tanıtıldığında sadece PlayStation 5’e özel bir oyun olarak tanıtıldı. Fakat oyunun geliştiricileri daha fazla kesime ulaşmak istemiş olacak ki PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC için geleceğini açıkladılar. Xbox’a gelmesi şu an için çok mümkün gözükmüyor. Fakat ilerleyen günlerde ne olur bilinmez.

PC versiyonu için henüz sistem gereksinimleri de açıklanmadı. Steam sayfasında sadece 2021’de çıkacağına dair bir not var. Ücreti ve sistem gereksinimleri hakkında bir açıklama yazılmamış.

Burada bir not düşmekte fayda var. Steam sayfasında her ne kadar 2021 yılında çıkacağı belirtilse de dün yayınlanan oynanış videosu ile birlikte Stray çıkış tarihi 2022 olarak ifade edildi.

Oyunun geliştiricisi BlueTwelve Studio oyuna dair daha fazla bilginin ilerleyen günlerde paylaşacaklarının sözünü verdi. Yani oyunu 2022 yılı için gelmesini beklerken en azından tadımlık bilgileri ve videoları da arada sırada görebileceğiz.

Çıktığı zaman bir çok oyuncunun oynaması bekleniyor. Çünkü günlük hayatta bir çok kişi kedileri çok seviyor. Ve bunun yanında “Keşke kedi olsaydım” diyen de birçok kişi mevcut. İşte fırsat! Tek yapmanız gereken 2022 yılına kadar beklemek. Ayrıca lütfen beklerken koltuk kenarlarını tırmalamayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!