God of War Ragnarök Çıkış Tarihi Açıklandı

Merakla beklenen God of War Ragnarök oyununun çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Daha önceki oyunu 2018 yılında çıkan serinin devam oyununun bu yıl içerisinde oyuncularla buluşacağı tahmin ediliyordu. Santa Monica Studio tarafından yapılan resmi açıklama ise oyunun 9 Kasım 2022 tarihinde oyuncularla buluşacağını duyurdu.

Konuyla ilgili resmi duyuru PlayStation Blog üzerinden paylaşıldı. Geliştiriciler oyunun çıkış tarihinin yanı sıra yeni bir sinematik tanıtım videosu da paylaştı. “Baba ve Oğul” isimli videoda Kratos ve Atreus’un bir grup düşman ile savaştığını görmek mümkün. Ancak yaklaşık yarım dakikalık videoda maalesef oyun içi bir görüntü yer almıyor.

Buna ek olarak oyunun ön sipariş tarihi de ortaya çıktı. God of War Ragnarök ön siparişleri 15 Temmuz tarihinde başlayacak. Oyunun ön siparişe açılacağı saat ise TSİ 15:00 olarak ifade ediliyor. Birkaç farklı sürüm ile oyuncuların karşısına çıkacak oyunun fiyatı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Oyunun hem PS4 hem de PS5 için çıkış yapacağı ifade ediliyor. Oyunun PS4 sürümünü alan kullanıcıların PS5’e geçmek için ödeyeceği ücret de paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Henüz Türkiye fiyatı bilinmese de “10 dolar veya para birimi eşdeğeri” karşılığında oyunu PS5 sürümüne yükseltmek mümkün olacak.

God of War Ragnarök Collector’s Edition Açılış Videosu Yayınlandı

Kratos ve Atreus’un sinematik tanıtım videosu haricinde oyunun çeşitli sürümleri de ortaya çıktı. Bu sürümler arasında en dikkat çekenler ise Collector’s Edition ve Jötnar Edition oldu. Kutu açılışlarını ise oyunun sanat direktörü Rafael Grassetti ve Thor karakterinin seslendirmeni Ryan Hurst gerçekleştirdi.

Fiziksel eşyalara da sahip olan bu sürümlerin içerisinde; 16 inç boyutunda bir Mjölnir replikası, 2 inç boyutunda Vanir İkizleri heykeli, çelik bir oyun kutusu, Draupnir yüzüğü ve daha birçok eşya yer alıyor. Ancak bu kutuların içinden oyun diskinin çıkmadığını da belirtmekte fayda var.

Ayrıca oyunun Launch Edition, Standart Edition ve Digital Deluxe Edition versiyonları da mevcut. Oyunun standart sürümü hariç diğer sürümlerinde ise oyun içi eşyalar oyunculara sunuluyor. Önümüzdeki dönemde farklı sürümlerin fiyatlarının da açıklanacağı tahmin ediliyor.

God of War Ragnarök çıkış tarihi sonunda resmi olarak açıklandı. Peki siz yeni God of War Ragnarök hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: https://blog.playstation.com/2022/07/06/god-of-war-ragnarok-launches-november-9-new-cg-trailer-revealed/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.