iPhone 12 Ön Sipariş ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Apple geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Time Flies etkinliğinde getirdikleri birçok yeniliği duyurmuştu. Kullanıcılar her ne kadar tanıtım videolarından çıkarıldığı kadarıyla iPhone 12’nin bu etkinlikte tanıtılmayacağını bilse de küçük umutlarla beklemedeydiler. Fakat Apple kimseyi şaşırtmadı ve etkinlikte iPhone 12 ile ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Normal şartlarda Eylül ortası gibi çıkması beklenen iPhone’nun yeni serisi, koronavirüs pandemisi sebebiyle bu sene biraz ertelendi. Ayrıca bugüne kadar Apple tarafından doğrulanmış bir tarih de bulunmamakta. Fakat bugün AppleInsider’da iPhone 12 çıkış tarihi ve ön siparişlerin başlangıcının tarihi sızdırıldı.

Görünüşe gören uzun süren hasret bitmek üzere. Aylar süren söylentilerin ardından, iPhone 12 çıkış tarihi ciddi bir kaynak tarafından sızdırıldı. AppleInsider’in yayınladığı makaleye göre Apple, iPhone 12’yi 13 Ekim Salı günü piyasaya tanıtacak.

Ön Siparişler 16 Ekim’de

AppleInsider’ın yayımladığı makaleye göre; iPhone 12’nin ön siparişlerinin de 16 Ekim Cuma günü başlayacağı bekleniyor. Daha önceki söylentilerden birinde ise ön siparişlerin 23 Ekim’de sona ereceği söyleniyordu.

Ağustos başında Twitter’da Jon Prosser tarafından söylenene göre iPhone 12’ler, 12 Ekim’de tanıtılacak ve ön siparişler 19 Ekim’de başlayacaktı.

MacRumors tarafından yayımlanan yeni bir sızıntıda ise, İngiliz kablosuz iletişim operatörü EE’nin 5G iPhone 12’nin piyasaya sürülmesi için hazırlandığını ortaya koyuyor. Çalışanlara bildirilen bir sunumda, British Telecom CEO’su Marc Allegra, yeni iPhone’un lansmanı için “sayılı günler kaldı” açıklamasında bulundu.

4 Yeni iPhone

iPhone 12, Apple’ın son yıllardaki en büyük iPhone lansmanı olacak. Şirketin iPhone 12 mini olarak adlandırdığı 5.4 inçlik bir cihaz da dahil olmak üzere dört yeni iPhone 12 modelinin tanıtılması bekleniyor. Ayrıca 6.1 inç iPhone 12, 6.1 inç iPhone 12 Pro ve 6.7 inç iPhone 12 Pro Max de olacak. 

Pro olmayan iPhone’lar, Apple’ın yeni A14 Bionic işlemcisine, bir OLED ekrana ve 5G bağlantısına sahip olmalı, ancak son söylentilere göre en küçük yeni iPhone’un daha az güçlü bir B14 çipi sunabileceği söyleniyor. İki normal iPhone 12 modelinde de çift arka kamera bulunacak.

Eğer bu gerçek tarih ise 13 Ekim’e kadar söylentiler hiç durmadan devam edecek. Siz de iPhone 12 ve diğer Apple ürünleri hakkında gelişmeleri takip etmek isterseniz e-posta listemize abone olabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Özgür Doğan (Okunuşu: Özgür Do:an) : Teknoloji içerikleri yazmayı ve okumayı seven kişi, kimse, topluluk.