Valheim Yeni Bir Güncelleme Daha Alıyor

Geçtiğimiz şubat ayında çıkan Valheim, çıktığı tarihten itibaren oyuncuları kendisine çekmeyi başardı. Düşük boyutu ve devasa haritası ile ilgi çeken oyun aslında bir erken erişim oyunu. Valheim bu zamana kadar birkaç güncelleme aldı. Fakat bir yeni güncellemenin daha haberi verildi.

Bir süredir Steam satış listelerinin zirvesinde olan Valheim erken erişim oyunu olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. Bu başarılarının devamını sağlamak için de oyun için birkaç güncelleme yayınlandı.

Heart & Home adında bir güncelleme daha yayınlayacak. Bunun için ilk olarak işaret edilen tarih yılın üçüncü çeyreğiydi. Yani her an bir güncelleme karşımıza çıkabilir. Zaten Valheim ekibi bununla ilgili yeni bir haberi Steam üzerinden yayınladı.

Ekip açıklamasında Hearth & Home hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmamızın üzerinden bir ay geçtiğine inanamıyoruz. Şimdi daha fazlasını paylaşmanın zamanı geldi! Yaz tatilimizi tamamladık ve üzerinde çalıştığımız bazı yeni içerikleri paylaşmak istedik” dedi.

Daha çok ganimetlerle ilgili olan güncellemede bazı yeni özellikleri göreceğimizi açıkladılar. Örneğin artık, madeni paraları kasaların içerisinde tutmak zorunda değilsiniz. Madeni para yığınları ile kasa dışarısında da tutmanız mümkün olacak. Ayrıca yeni bir hazine sandığı da oyuna gelecek. Bu sayede servetinizi ve malzemelerinizi daha güvenli bir şekilde saklayabileceksiniz.

Madeni paraları dışarıda tutunca bir şey olmayacak mı? Tabii ki açıkta kalırsa olur. Ama Valheim geliştiricileri bunun için bir çözüm sunuyorlar. Zindana benzeyen demir kapıların arkasında hazineleriniz açıkta ve güvende kalacak. Tüm bu özelliklerin önümüzdeki günlerde paylaşılacak olan güncelleme ile çıkması bekleniyor.

valheim güncelleme

Tek Yenilik Oyun İçerisinde Değil

Valheim için yeniliklere baktığımız zaman sadece oyun içerisinde olmadığını da görüyoruz. The Iron Gate Team yaptığı açıklamada “Ayrıca önümüzdeki ay Iron Gate ekibine katılan üç yeni viking, bir programcı, bir animatör ve sizi yakında tanıştıracağımız bir Kalite Kontrol Müdürü olduğunu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. Bakalım bu yenilikler oyun için ne kadar etkili olacak, hep birlikte göreceğiz.

Valheim için geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir güncelleme ile oyun içerisindeki yapay zekaya da bir düzenleme getirildi. Oyun içerisindeki yaratıklar evinizin civarında sizi yok sayıp direkt olarak evlerinize saldırıyordu. Neyse ki bu hata düzeltildi ve artık yaratıklar hem size hem de evinize saldırıyor. Ne hoş değil mi?

Valheim ile ilgili güncellemeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Haberleri kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!