Twitter Yeni Özellikler Geliştirmeye Devam Ediyor

Son zamanlarda satın almayla gündeme gelen Twitter, bir yandan yeni özellikler geliştirmeye de devam ediyor. Elon Musk’a satılışı gündemde olan platformun geliştirdiği yeni özellik sayesinde kullanıcıların Tweet atma sıklığı ortaya çıkıyor.

Twitter’ın yeni geliştirilen özelliği Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Twitter geliştirmeleri konusunda en güvenilir kaynak olan Wong, yeni özelliğin Twitter bağımlılığını ortaya çıkardığını belirtti.

Özellik kapsamında kullanıcıların profilinde yeni bir bölüm yer alıyor. Bu bölümde kullanıcıların Tweet paylaşma sıklığı ifade ediliyor. Jane Manchun Wong’un belirttiğine göre özellikte yer alan sıklıklar; günlük, haftalık, aylık, nadiren ya da hiç olarak ifade ediliyor.

Kullanıcı profilinin en üst kısmında yer alan bu ifadenin yanında toplam Tweet sayısı da belirtiliyor. Wong’un paylaştığı görselde “Günlük olarak Tweet atıyor” ifadesi mevcut. Bu ifadenin yanında ise profildeki Tweet sayısı yer alıyor.

Özelliğin temel kullanım amacının, takip edilmek istenen kişinin Twitter’daki aktifliğini saptamak olduğu tahmin ediliyor. Yine de her kullanıcının bu özelliği kullanmak istemeyeceği düşünülüyor. Ancak bu özelliğin herkeste otomatik olarak aktif olup olmayacağı konusunda bir bilgi mevcut değil. Ayrıca isteyen kullanıcıların bu özelliği kapatabileceği konusunda da bir açıklama yer almıyor.

Twitter’ın Yeni Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Yeni Tweet sıklığı özelliğine ek olarak geçtiğimiz hafta bazı geliştirmeler daha ortaya çıktı. Wong tarafından paylaşılan bilgilere göre Twitter, uzun formatlı yazılar paylaşmaya olanak sağlayacak bir özellik daha geliştiriyor. Twitter Articles ya da Twitter Notes adı verilen bu özellik ile Twitter’da blog tarzında içerikler üretmek mümkün hale geliyor.

Tweet sıklığı özelliği gibi Twitter Articles da henüz resmi olarak tanıtımı gerçekleşmeyen özellikler arasında. Ancak Wong’un paylaştığı görseller ile özelliğin bazı detaylarını öğrenmek mümkün. Ekran görüntülerinde ortaya çıkan detaylardan birisi ise içeriklere başlık eklemek oluyor. Ayrıca içeriğin düzenini de klasik Tweetlerden farklı formatlarda sunmak mümkün.

Buna ek olarak içeriğe medya unsurları eklemek de bir seçenek gibi gözüküyor. Wong tarafından paylaşılan görsellere göre bir adet GIF, bir adet video ya da dört adet fotoğraf ekleme imkanı sunuluyor. Bu özelliğin bazı bölümlerde Twitter Notes olarak belirtildiğini de ekliyor.

Twitter’ın yeni içerik türünü kullanıcılarına sunup sunmayacağı şimdilik belli değil. Ancak Twitter’ın yeni geliştirmeler konusunda adım attığı açıkça ortada. Özellikler konusunda önümüzdeki dönemde daha detaylı bilgi alacağımız ise tahminler arasında.

Kaynak: https://www.digitaltrends.com/social-media/twitter-could-expose-lurkers-from-super-users/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.