Twitter, Kullanıcılarının Gizliliği için “Circle” Özelliğini Tanıttı!

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcılarının ilgisini çekebilmek adına her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bilindiği üzere şirket, kullanıcılarının gizliliğine büyük önem veriyor. Bu doğrultuda Twitter, hem kullanıcılarının gizliliği hem de platformu daha işlevsel bir hale getirmek için yeni bir adım attı. Yapılan açıklamayla birlikte şirket, “Twitter Circle” özelliğini tanıttı.

Bazı insanlar, sosyal medya paylaşımlarını sadece belirli insanların görmelerini istiyorlar. Sosyal medya platformları da bunun için “yakın arkadaşlar” ve benzeri özellikler geliştiriyorlar. Twitter da bu konuda adım atan şirketlerden birisi oldu. Yapılan yeni bir duyuruyla birlikte Twitter kullanıcıları, artık sadece diledikleri kullanıcıların görebilecekleri paylaşımlar yapabilecekler.

Twitter, yaptığı duyuruda yeni özelliğin hem kullanıcı gizliliği hem de platformun işlevselliği için geliştirdiğini belirtiyor. Nitekim kullanıcılardan özelliğe gelen ilk tepkiler de oldukça olumlu oldu!

Twitter “Circle” Özelliğini Tanıttı!

Sosyal medya kullanıcıları, sosyal medyayı kullanırken gizliliklerini ihmal etmek istemiyorlar. Bu kapsamda Twitter, kullanıcılarının gizliliği için en çok özen gösteren şirketlerden birisi diyebiliriz. Şirket, kullanıcılarının güvenliğini sağlayabilmek için sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda Twitter, şimdi de hem güvenlik seviyesini artırabilmek hem de platformu daha işlevsel bir hale getirebilmek için “Twitter Circle” özelliğini kullanıcılarına sundu.

Bilindiği üzere birçok sosyal medya platformunda “yakın arkadaşlar” özelliği yer alıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, paylaşımlarını kimlerin görebileceğini belirleyebiliyorlar. Twitter da yeni geliştirdiği “Twitter Circle” özelliğinde bunu hedefliyor.

Şirket, kullanıcılarına en fazla 150 tane hesap seçme imkanı tanıyacak. Daha sonra kullanıcılar, paylaşacakları gönderileri sadece seçtikleri hesaplara görünebilir yapma imkanına sahip olacaklar. Twitter tarafından yapılan duyuruya göre özellik, bazı kullanıcılar için erişilebilir durumda. Bu doğrultuda “Circle” arayüzü ile karşılaşan kullanıcılar, özelliği kullanmaya başlayabilecekler. Twitter, yakın zamanda özelliği tüm kullanıcıların kullanımına sunmayı planlıyor.

Twitter tarafından geliştirilen bu özellik, çoğu Twitter kullanıcısı tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı. Bunun yanı sıra şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcılarını memnun edecek özellikler geliştirmeye devam edeceklerini belirtiyor. Bu sayede Twitter kullanıcıları, ilerleyen günlerde daha farklı özellikleri de kullanma imkanına erişmiş olacaklar.

Sizler Twitter tarafından geliştirilen “Circle” özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler de büyük bir ses getirmeyi başaran “Twitter Circle” özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.macrumors.com/2022/05/03/twitter-testing-twitter-circle-feature/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.