Twitch Yayıncıları için Yeni Gelir Modeli Geliştirdi!

Dünyanın en büyük yayın platformlarından olan Twitch, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Genellikle izleyici ve yayıncı dostu bir platform olan Twitch, bu konudaki tutumunu sürdürmekte kararlı. Öyle ki şirket, şimdi de yayıncıları memnun edecek bir açıklama yaptı. Yapılan yeni bir açıklamayla birlikte Twitch, yayıncıları için reklam programını genişletmesinin yanı sıra yeni bir gelir modeli geliştirdi!

Bilindiği üzere şirket, geçtiğimiz aylarda da bu konu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bu doğrultuda Twitch, “Reklam Teşvik Programı”nı geliştirmişti. Bu program, temel olarak reklam geliri kazanan yayıncı sayısını arttırmaya odaklanıyordu.

Şirket, yaptığı yeni bir çalışmayla reklam geliri kazanan yayıncı sayısının yanı sıra reklam gelirlerini de yükseltmeyi hedefliyor. Böylece Twitch yayıncıları, geliştirilen yeni yayın modeliyle daha yüksek reklam gelirleri elde edebilecekler!

Twitch Yeni Sistemle Birlikte Yayıncıları Memnun Edecek!

Günümüzde internet ortamında yayın yapmak oldukça popüler bir hale geldi. Yayıncıların en çok tercih ettiği platformların başında ise şüphesiz ki Twitch gelmektedir. Twitch, sunduğu özellikler bakımından yayıncıları ve izleyicileri en çok memnun eden platformlardan birisidir. Şirket yetkilileri, bir süredir yaptıkları yayınlar üzerinden yayıncıların para kazanmalarını sağlıyorlar.

Twitch, bu noktada birçok şirket gibi BGBM modelini uygulamayı tercih ediyordu. Yani yayıncılar, 1000 reklam görüntülemesi için sabit bir fiyat alıyorlardı. Bundan dolayı yayıncıların reklam gelirleri, genellikle yayıncıların beklentilerinin çok altında kalmaktaydı.

Twitch Reklam Teşvik Programının Kapsamını Genişletiyor

Durumun farkında olan Twitch, yayıncıları memnun edecek yeni bir hamle yaptı. Şirket, geçtiğimiz aylarda reklam geliri elde eden yayıncı sayısını arttırabilmek için “Reklam Teşvik Programı”nı geliştirmişti. Twitch, yeni bir çalışmayla bu projenin kapsamını genişleterek yayıncıların gelirlerini de arttırmayı hedefliyor.

Yapılan yeni bir duyuruyla birlikte Twitch yayıncıları, artık reklamlardan yüzdelik olarak gelir elde edecekler. Yeni sistemle birlikte yayıncılar, reklam gelirlerinden elde edilen paranın %55’ini kazanacaklar. Twitch yetkilileri, yeni gelir sisteminin yayıncılar için ciddi bir gelir artışı sağlayacağını belirtiyorlar. Böylece Twitch, yayıncılarının şikayetçi olduğu reklam geliri dağılımı konusuna çözüm bulmayı hedefliyor.

Şirket, yaptığı açıklamada yeni gelir modelinin Ağustos 2022 itibariyle geçerli olacağını belirtiyor. Bu tarihe kadar Twitch yayıncıları, eski sisteme göre reklam geliri elde edecekler. Daha sonrasında şirket yetkilileri tarafından geliştirilen yeni reklam geliri modeline geçiş yapılacak.

Sizler de Twitch tarafından geliştirilen yeni reklam geliri modeli hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/twitch-opens-up-ad-program-increases-payout-052653003.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.