TweetDeck için Şaşırtan Hamle: Ücretli Oluyor!

Sızıntılara Twitter uygulamasının pano sürümü denen TweetDeck çok yakında ücretli bir hale gelcek. Tweet zamanlama ve planlama gibi işlevleri sayesinde profesyonel hesapların vazgeçilmezi TweetDeck hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. TweetDeck’in yeni sürümünde ücretsiz kullanım imkanı ortadan kalkacak gibi gözüküyor.

Bilindiği gibi Twitter’in kullanıcıları için hazırladığı Twitter Blue isimli ücretli bir abonelik hizmeti mevcut. TweetDeck hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler servisin Twitter Blue’ya entegrasyonuna da değiniyor. Yine de Twitter’ın bu konu hakkında henüz resmi bir açıklaması mevcut değil.

Twitter hakkındaki sızıntılarıyla ün kazanan Jane Manchun Wong, konuyla ilgili detayları paylaşan isim oluyor. Bir güvenlik araştırmacısı olan Wong, TweetDeck’in reklamsız sürümünden bahseden bir kayıt sayfası hakkında bilgiler paylaşıyor.

Bu sayfada yer alan bilgiler TweetDeck kullanmak için para ödeme konusunda bir şart koymuyor. Ancak ürünün reklamsız halini kullanmak için bir abonelik sistemine kayıt olma ihtimali ortaya çıkıyor. Üstelik bu durum TweetDeck için ilk defa ortaya çıkan bir gelişme değil. Geçtiğimiz dönemde de TweetDeck’in ücretli bir sürümü olabileceği hakkında bilgiler ortaya çıkmıştı.

TweetDeck Gelecek Dönemde Twitter Blue’ya Dahil Olabilir

Her ne kadar sızıntılar bu durumu gösterse de sistem henüz aktif değil. Ayrıca bu yenilikler her kullanıcıyı da ilgilendirmiyor diyebiliriz. Şu an için Twitter’ı profesyonel bir şekilde kullanan kişilere yönelik gibi duruyor. Halihazırda Twitter Blue hizmeti profesyonel kullanıcılara avantajlar sağlıyor. TweetDeck gibi güçlü bir aracın da Twitter Blue’ya dahil olması abonelik için son derece önemli bir hamle olacaktır.

TweetDeck güncellemesi için resmi bir lansman tarihi mevcut değil. Fakat uygulama hayat geçtiğinde profesyonel kullanıcılar için Twitter Blue kullanmak avantaj sağlayacak gibi duruyor. Bu da Twitter’ı etkin bir şekilde kullanmak isteyenler için tercih edilen bir uygulama olabilir. Hatta bu sayede Twitter, TweetDeck ile birlikte bünyesine yeni aboneler katacaktır.

Her ne kadar konu hakkında oldukça fazla ihtimal bulunsa da Twitter cephesinden resmi bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle TweetDeck’in geleceği hakkında kesin konuşmak şimdilik mümkün değil. Ancak Wong’un geçmiş dönemde ortaya çıkardığı sızıntıların doğruluğu, ihtimalleri oldukça güçlendiriyor.

Twitter TweetDeck

Siz TweetDeck panosunu kullanıyor musunuz? TweetDeck’in ücretli olma ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? TweetDeck’e reklam getirmek tepki toplar mı? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/3/30/23003897/tweetdeck-paid-feature-twitter-blue-subscription-pro-power-user

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojinin her alanı ile yakından ilgilenen ve bunları insanlarla buluşturmaktan oldukça keyif alan biriyim!