Twitter Blue Abonelik Fiyatı Zamlanıyor!

Son zamanlarda yeni güncellemeleri ve özellikleri ile gündemden düşmeyen Twitter, yeni bir konu ile daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Twitter Blue, ücretli bir hizmet olarak karşımıza çıktı. Geçen yıl 2,99 ABD doları ile kullanıma sunulan hizmetin abonelik fiyatı artış yaşıyor. Twitter Blue abonelik fiyatı ABD’de ayda 4,99 dolara yükseliyor.

Twitter Blue abonelik fiyatının güncellenmesinin ardından Türkiye’deki fiyatı da bir diğer merak konusu. Ancak Twitter Blue halen Türkiye’de açık değil. Öte yandan abonelik fiyatlarının, iOS kullanıcıları için App Store’da 30,99₺ olacağı yer alıyordu. Android kullanıcıları için ise Play Store’da 47,99₺ olarak yer almıştı. Şimdi ise güncel fiyatların, App Store’da yaklaşık 45₺,Play Store’da ise 65₺ gibi bir fiyata yükseleceği düşünülüyor.

Öte yandan fiyat güncellemesi yeni aboneler için geçerli olacak. Ancak hali hazırda Twitter Blue abonesi olan kullanıcılar için bir opsiyon yer alıyor. Eski aboneler için Twitter, ekim ayına kadar orijinal fiyata sabit kalacaklarını belirtiyor. Dahası yeni oran fiyatı yansıtılmadan en az 30 gün önce iptal etme fırsatı da sağlanıyor.

Twitter Blue Abonelik Fiyatı Yaklaşık Yüzde 40 Zamlanıyor

Peki Twitter Blue nedir? Twitter Blue, Twitter deneyimlerinin bir üste seviyeye taşınmasında bir yoldur. Twitter Blue hizmetinin ayrıcalıklarında en önemli özellik “Tweeti Geri Al” olarak karşımıza çıkıyor. Ardından yer işaretleri klasörleri, okuyucu modu, özel bir gezinme çubuğu ve en iyi makaleler listesi dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Hatta daha uzun videolar yükleme ve uygulama temasını değiştirme gibi seçenekleri de mevcut. Ancak Twitter Blue güncellenen fiyatı ile ne kadar abone kazanacak sorusunun cevabı bilinmiyor.

Her ne kadar bu hizmeti kullanan kullanıcılar için tercih edilen bir hizmet olsa da Twitter Blue reklam barındırmaya devam ediyor. Hatta hizmeti kullanan aboneler için en tercih edilen kısmı yalnızca düzenlenebilir Tweetler oluyor. Öte yandan güncellenen fiyat ile ilgili net bir açıklamada yapılmadı. Kararın nedeni bilinmese de olumsuz ekonomik göstergeler sebebi gibi gözüküyor.

Şirket abonelere gönderdiği e-postada ise şu açıklamalara yer verdi: “Twitter Blue oranı, istediğiniz bazı özellikleri oluşturmaya devam etmemize, halihazırda sevdiğiniz özellikleri geliştirmemize ve gazeteciliği destekleme misyonumuzu sürdürmemize yardımcı oluyor.”

Peki ya sizler Twitter Blue aboneliği ve zamlanan fiyatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/7/28/23283166/twitter-blue-subscription-price-hike-4-99

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.