Twitter Blue Şok Eden Fiyatıyla Ortaya Çıktı!

Son zamanların gündemdeki konularından Twitter Blue, hiç beklenmedik bir anda karşımıza çıktı. Yeni hizmet, App Store’da yer alan Twitter sayfasının uygulama içi satın alım kısmında kendini gösterdi. Ancak Twitter Blue, fiyatıyla Türkiye’de yaşayan kullanıcılar şok edecek gibi gözüküyor.

Twitter Blue, birtakım avantajlar sunan yeni bir ücretli hizmet. Bu avantajların arasında şimdiye kadar bilinenlerden en önemlisi Tweet’i geri alma.

Twitter Blue hizmetine abone olan kullanıcılar, gönderdikleri bir Tweet’i belli bir süre içinde geri alma şansına sahip olacak. Böylece, yanlış ya da hatalı bir şekilde paylaşılan Tweet’ler, diğer kullanıcılar görmeden ortadan kalkacak.

Bunun yanı sıra Twitter Blue kullanıcıları, kaydettikleri paylaşımları daha düzenli tutabilmek için birtakım avantajlara sahip olacaklar. Kaydedilen Tweet’leri kategorize ederek daha kolay bir şekilde erişim sağlayabilecekler.

Twitter konusunda en güvenilir kaynaklardan birisi olan Jane Manchun Wong’un paylaştığı bilgiler doğrultusunda Twitter kullanıcılarının sahip olacağı yeni özellikler de ortaya çıkıyor.

twitter-blue-yeni-ozellikler

Hizmet, tasarım anlamında da bazı avantajlara sahip. Twitter Blue ile uygulama simgesinin ve temasının rengini değiştirmek mümkün.

Buna ek olarak okuyucu modu isimli bir özellik de ücrete dahil. İddiaya göre bu özellik; Twitter’da sıklıkla karşımıza çıkan uzun Tweet dizilerini okuması daha kolay hale getirecek.

Bu özelliklerin yanında Twitter kullanıcılarında, Blue hizmetinden faydalanan abonelerde daha az reklam görme beklentisi de mevcut. Ancak Wong, şimdilik böyle bir durumla karşılaşmadığını belirtiyor.

Twitter Blue App Store’da Gözüktü

Jane Manchun Wong yeni servisin testlerini gerçekleştirirken Twitter Blue, App Store’da ortaya çıktı. Mağazadaki Twitter sayfasının uygulama içi satın alım kısmında gözüken özellik tam olarak 30,99 TL.

Twitter-Blue-Turkiye-fiyatiyla-sok-ediyor

ABD’de 3 dolar gibi bir fiyata sahip olan hizmetin ücreti bir hatadan kaynaklı olabilir. Ancak, bu ücretin aylık olarak ödeneceği düşünüldüğünde; Türkiye’deki Twitter Blue kullanıcı sayısının çok yüksek olmayacağını öngörmek mümkün.

Şirketin uygulama içi satın alım bölümündeki bu ibareyi isteyerek mi yoksa yanlışlıkla mı eklediği henüz açığa kavuşmadı. Bu nedenle bu ücret ABD fiyatının kur ile çarpılıp vergi eklenmiş hali olabilir.

Twitter’ın yeni hizmeti ile ilgili yerel bir ücretlendirme getirmesi son derece olası. Buna ek olarak geçtiğimiz dönemde Prime’dan gördüğümüze benzer bir hamleyle Twitter’ın bu ücreti azaltması mümkün. Ancak tüm bunlar birer iddia.

Önümüzdeki günlerde Twitter’ın yeni hizmeti hakkında daha detaylı bilgilere kavuşacağımız tahmin ediliyor. Fiyatıyla şok eden Twitter Blue hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.