Snapchat Ücretli Abonelik Sistemi Geliştiriyor

Snapchat ücretli abonelik hizmetini test etmeye başladı! Snapchat Plus adlı yeni abonelik sistemi erken dahili test aşamasında yer alıyor. Ücretli abonelik hizmeti, yeni özelliklere erken erişim sağlıyor. Aynı zamanda abonelere özel, yayın öncesi özellikler yer alıyor. Ancak Snapchat ücretli abonelik sistemi hakkında detaylı bilgiler mevcut değil. Öte yandan uygulama üzerinde Snapchat Plus hakkında fikir verici bazı detaylar da yer alıyor.

Snapchat ücretli abonelik hizmeti, Snapchat Plus olarak geliştiriliyor. Görünüşe göre Snapchat Plus, aylık yaklaşık 5 Dolar olması bekleniyorken yıllık aboneliğin ise 50 Dolar olacağı düşünülmektedir. Snapchat Plus hakkında ulaşılan bilgilere göre aboneliğin sunacağı özelliklerden biri snap‘lerin kaç kere izlendiği verilerine ulaşmak olacak. Aynı zamanda abonelik, kullanıcıların arkadaşlarını 1 numaralı BFF olarak sabitlemelerine izin veriyor.

Ayrıca Snapchat Plus kullanıcıları, profillerinde bir rozete yer verebiliyorlar. Dahası arkadaşlarının konumlarını son 24 saat içinde görme olanağına sahip oluyorlar. Ancak bu özellik, kullanıcıların konumlarını paylaşması ile mümkün. Öte yandan Snapchat’in ücretli abonelik hizmetini piyasaya sürdüğünde bu özelliklerin ve fiyatların değişmesi çok olası.

Snapchat Ücretli Abonelik Sisteminin Detayları Belli Oluyor

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, Twitter’da Snapchat‘ın geliştirdiği ücretli abonelik hizmetinin detaylarına yer verdi. Twitter hesabından yayınladığı paylaşımda Snapchat Plus hakkında detaylar yer alıyor. Alessandro Paluzzi’nin ifadelerine göre Snapchat, birçok farklı özelliği test ediyor.

Bunlardan biri arkadaşlarınızı ‘1 Numaralı BFF’ olarak kaydetmek. Bu sabitleme özelliğinin yanı sıra Snapchat rozetinizi değiştirebilir, hikayelerinizi kimlerin tekrar izlediğini görebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar, arkadaşlarının son 24 saat içindeki konum geçmişini görme özelliğine sahip oluyor. Dahası özel Snapchat simgelerine erişim de yer alıyor.

Alessandro Paluzzi detaylarda Snapchat ücretli abonelik fiyatlarını da yer verdi. Şu anda Snapchat Plus fiyatının ayda 4,59 Euro/4,84 Dolar ve yılda 45,99 Euro/48,50 Dolar olarak listeleneceğini belirtiyor. Tabii ki geliştirilmesi süren hizmetin mevcut fiyatları değişebilir.

Snapchat sözcüsü Liz Markman yeni hizmet ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Snapchat kullanıcıları için yeni bir abonelik hizmeti Snapchat Plus’ın erken dahili testlerini gerçekleştiriyoruz. Abonelerimize özel, deneysel ve yayın öncesi özellikleri paylaşma potansiyeli için heyecanlıyız. Topluluğumuza en iyi şekilde nasıl hizmet edebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi sağlıyoruz.”

Liz Markman

Snapchat, ücretli abonelik hizmeti üzerine çalışan tek bir platform değil. Bu yüzden Snapchat Plus adlı yeni hizmetin yakın zamanda piyasaya sürülmesi çok muhtemel gözüküyor. Sizler de Snapchat tarafından geliştirilen yeni abonelik hizmeti hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.engadget.com/snapchat-testing-a-paid-subscription-tier-053919027.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.