TikTok Yaş Sınırlaması için Yeni Bir Özellik Geliştirdi!

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından olan TikTok, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket, bir süredir platformu genç kullanıcılar için daha güvenilir bir hale getirmeye çalışıyor. Bu kapsamda TikTok, yaptığı yeni bir açıklamayla yaş sınırlaması için yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu.

TikTok tarafından geliştirilen yeni özellik, genç kullanıcıların yetişkinler için üretilen içeriklere erişimlerini engelleyecek. Platform yetkilileri, bu özellik sayesinde TikTok’un daha güvenilir bir sosyal medya platformu haline geleceğine inanıyorlar. Bu kapsamda yeni yaş sınırlaması özelliği, yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek.

TikTok Yeni Yaş Sınırlaması Özelliği ile Güvenliği Artırmayı Hedefliyor!

TikTok, dünya genelinde her geçen gün büyümeye devam ediyor. Neredeyse her yaş grubu tarafından kullanılan sosyal medya platformu, bazı durumlarda genç kullanıcıları için tehlikeli olabiliyor. Durumun farkında olan TikTok yetkilileri, bir süredir platformu daha güvenilir bir hale getirebilmek için çeşitli yaş sınırlamaları özellikleri üzerinde çalışıyorlar.

Bu doğrultuda TikTok, yaptığı yeni bir açıklamayla yaş sınırlaması için oldukça etkili olabilecek bir özellik üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Şirket, artık 13-17 yaş aralığındaki kullanıcılarının +18 videolara erişimlerini tamamen engelleyecek. Bunun için TikTok, kullanıcılarının yüklediği videolara çeşitli denetimler uygulayacak. Denetimler sonucunda videolar, genç kullanıcılar için zararlı unsurlar içeriyorlarsa yetişkin içerik olarak işaretlenecekler.

13-17 yaş aralığındaki TikTok kullanıcıları, yetişkinlere yönelik içerikleri izlemek istediklerinde yaş kısıtlaması bildirimiyle karşılaşacaklar. Böylece TikTok, genç kullanıcılarının zararlı içeriklere erişimlerini tamamen kısıtlamayı planlıyor.

TikTok Yeni Yaş Sınırlaması Özelliği ile Güvenliği Artırmayı Hedefliyor

TikTok, yapmış olduğu açıklamada videoların değerlendirilme sürecinde nasıl bir yol izleneceğini paylaşmadı. Bundan dolayı hangi videoların yetişkin içerik olarak belirleneceği henüz net olarak bilinmiyor. Ayrıca TikTok, bu özelliğin şimdilik test sürecinde olduğunu belirtti. Bu kapsamda TikTok, önümüzdeki günlerde özelliğin daha da geliştirilerek kullanıma sunulacağını açıkladı.

TikTok geliştiricileri, platformun gizlilik ve güvenliğini artırabilmek için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. Yaş sınırlamasıyla birlikte geliştirilen bir diğer özellik “Sizin için” filtreleme sistemi oldu. Bu filtreleme sistemi, kullanıcıların görmek istemedikleri videoları filtrelemelerini sağlayacak.

Yani TikTok kullanıcıları, bu filtre aracı üzerinden çeşitli kelimeleri veya hastagleri filtreleyebilecekler. TikTok, yaş sınırlaması özelliği gibi bu özelliğin de şimdilik test sürecinde olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra platform yetkilileri, “Sizin için” filtreleme sisteminin de yakın zamanda dünya genelinde kullanıma sunulacağını açıkladılar.

Sizler de TikTok tarafından geliştirilen güvenlik ve gizlilik özellikleri hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://newsroom.tiktok.com/en-us/more-ways-for-our-community-to-enjoy-what-they-love

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.