TikTok Canlı Yayınlarda Yaş Sınırlaması Özelliği Sunacak!

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından olan TikTok, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Platform geliştiricileri, TikTok’u daha güvenilir bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu konuda geliştiriciler, geçtiğimiz günlerde çeşitli yaş doğrulama özelliklerini kullanıma sundular. Çalışmalarına devam eden TikTok, şimdi de canlı yayınlarda yaş sınırlaması özelliği sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya araştırmacıları, konuyla alakalı çeşitli bilgilere ulaştılar. Daha sonrasında araştırmacılar, TikTok yetkilileri ile iletişime geçerek özelliğin doğrulandığını belirttiler. Ulaşılan bilgilere göre şirket, henüz test aşamasında olan yaş sınırlaması özelliğini yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunmayı planlıyor.

TikTok Canlı Yayınlarda Yayıncılara Yaş Sınırlaması İmkanı Verecek!

TikTok, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olarak ön plana çıkıyor. Dünya genelinde bu platform, her yaş kitlesi tarafından kullanılıyor. Ancak TikTok, barındırdığı içerikler bakımından özellikle genç insanlar için pek uygun olmayabiliyor. Bundan dolayı platform, son zamanlarda çeşitli davalarla karşı karşıya kaldı.

Durumun farkında olan TikTok geliştiricileri, çeşitli yaş sınırlama özellikleriyle platformu daha güvenilir bir hale getirmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda TikTok, şimdi de canlı yayınlar için +18 yaş sınırlaması özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Bazı sosyal medya araştırmacıları, platformun canlı yayın kısmında +18 yaş sınırlaması seçeneğinin bulunduğunu tespit ettiler. Bunun üzerine TikTok yetkilileri, canlı yayınlar için yaş sınırlaması özelliği üzerinde çalışıldığını doğruladılar. Platform yetkilileri, yaptıkları açıklamalarda TikTok’u daha güvenilir bir hale getirmek için sürekli çalıştıklarını belirttiler.

TikTok Canlı Yayınlarda Yayıncılara Yaş Sınırlaması İmkanı Sunacak

Bu doğrultuda canlı yayınlarda sunulacak olan yaş sınırlaması özelliği, genç TikTok kullanıcılarının güvenliğini sağlamayı hedefleyecek. Bu özellik sayesinde yayıncılar, canlı yayınlarının gençlere uygun olmadığını düşündükleri takdirde yaş sınırlaması getirebilecekler.

TikTok tarafından geliştirilen bu özellik, yapılan açıklamalara göre henüz test aşamasında. Bundan dolayı platformu kullanan kişilerin çoğu, henüz yaş kısıtlama özelliğinden faydalanamıyorlar. Fakat TikTok yetkilileri, özelliği yakın zamanda tüm kullanıcılara sunmak istediklerini belirttiler. Bundan dolayı canlı yayınlar için geliştirilen +18 sınırlama özelliğinin yakın zamanda platformdaki tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacağını söyleyebiliriz.

TikTok, özellikle genç kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği konusunda ciddi çalışmalar sürdürüyor. Şirket yetkilileri, önümüzdeki günlerde de özellikle genç kullanıcıların güvenliği için çeşitli özellikler geliştirileceğini belirttiler. Böylece TikTok yetkilileri, platformu her yaş kitlesinden insanın güvenle kullanabileceği bir hale getirmek istiyorlar.

Sizler de TikTok canlı yayınları için geliştirilen +18 sınırlaması özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/07/05/tiktoks-restrict-livestreams-to-viewers-who-are-18/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.