TikTok Kullanıcılarına Mola Özelliğini Sundu!

TikTok, sağlık rehberi ile genç kullanıcıları için mola vermelerini hatırlatan bir özellik getiriyor. Bunun için platform geliştiricileri, yeni bir ekran süresi panosu eklediler. Platform kullanıcıları, TikTok’ta kaybedilen uzun saatlerden bir süredir şikayet ediyorlar. Kullanıcılar, bu durumda video uygulamasının gelişmiş öneri teknolojisinin etkisi olduğunu söylüyorlar. Popüler sosyal medya uygulaması, son zamanlarda gençler arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geldi. Özellikle bağımlılık yapıcı doğası, ebeveynlerin endişelerinin yanı sıra sayısız sosyal psikolojik araştırmaya da konu oldu.

TikTok ise bu kriz durumunu fark ederek kullanıcılarını sevindirecek bir adım attı. Platform, kullanıcılara kullanımlarını daha iyi kontrol etmelerini sağlamak için tasarlanmış yeni bir dizi ekran süresi özelliği sunuyor. Bu sayede TikTok, kullanıcılarının uygulamada ne kadar zaman harcadıklarını yönetmelerine yardımcı olacak.

TikTok tarafından geliştirilen zaman paneli aracı, kullanıcılara uygulamada ne kadar zaman harcadıklarını gösterecek. Aynı zamanda, uygulamanın en çok ne zaman açıldığı ve ne açıldığına dair istatistikleri de verecek. Ayrıca TikTok kullanıcıları, artık uygulamayı herhangi bir oturumda ne kadar süreyle kullanacağı konusunda ekran süresi sınırı belirleyebilecekler.

Uygulama, önceden de belirlenmiş günlük bir kullanımdan sonra zaman aşımına uğrayan ekran süresi kontrollerini sunuyordu. Ancak TikTok tarafından getirilen bu yeni özellik ile artık kullanıcılar, uygulamanın kendilerine mola vermesini söyleyen hatırlatmaları seçme imkanı olacak. Yeni bir duyuruyla kullanıma sunulan bu yeni uygulama içi araç, kullanıcıların düzenli ekran molaları planlamalarına yardımcı olacak.

TikTok Gençlere Haftalık Dijital Refah İstemleri Gönderecek

Yeni ekran başında kalma araçları her yaştan küresel kullanıcıya sunuluyor. Ancak TikTok mola özelliği özellikle 13 ila 17 yaş arasındaki gençler için ek ekran süresi kısıtlamaları getiriyor. Gençler artık haftalık dijital refah istemleri görecek. Ayrıca gençler, uygulamada tek bir günde 100 dakikadan fazla zaman harcadıklarında ek ekran süresi hatırlatıcıları alacaklar.

Tiktok, Sağlık Rehberi ile Kullanıcılara Mola Vermelerini Hatırlatacak

TikTok sunduğu yeni ekran süresi aracıyla rakiplerinin önüne geçecek diyebiliriz. Çünkü şirket; bu konuda Instagram, Snapchat gibi diğer platformlara oranla daha ciddi adımlar atıyor. Sosyal medya sektörü çok hızlı gelişen bir sektör olduğundan birçok açıdan denetim dışında kaldı. Bu da sosyal medya uygulamalarının gençler üzerinde çeşitli etkilere sebep olmasına neden oluyor. Bu durum, küresel anlamda sosyal medya platformlarının yeni adımlar atmalarını teşvik ediyor.

Kaynak: https://www.engadget.com/tiktok-screen-time-breaks-dashboard-070132244.html

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerini takip etmeyi, okumayı ve tüm bunları sevdikleriyle paylaşmayı sever. Sıra dışı hayallerine karşın oldukça sıradan bir yaşama sahiptir.