Snapchat, Snap Map ile Restoran Önerileri Sunacak

Snapchat, bugün yaptığı duyuruda kullanıcılarına Snap Map ile belirli şehirlerde restoran önerisi sunacağını açıkladı. Popüler sosyal medya uygulaması, bunun için restoran inceleme web sitesi The Infatuation ile işbirliği kuruyor.

Kullanıcılarına yakın yerlerdeki restoran önerilerine erişim sağlamak için The Infatuation’dan yeni bir harita katmanını platforma ekliyor. Böylece kullanıcılar Snap Map’in sağ üst köşesinde yeni bir katman olan The Infatuation’u seçecek. Ardından da yakın yerlerdeki restoranları bulup inceleyebilme imkanın erişecek.

Uygulamanın bu özelliği henüz belirli şehirleri içeriyor. Bu şehirler arasında ise şimdilik New York, Los Angeles, San Francisco, Miami, Seattle, Chicago, Atlanta, Denver, Philadelphia, Washington DC ve Londra yer alıyor. İleriki günlerde bu özelliğin dünya genelindeki şehirler için de uygulanıp uygulanmayacağı ise şimdilik belirsiz.

Snapchat, sunduğu yeni özellikte Snap Map ile sadece kullanıcılarının restoran bulmasını sağlamıyor. Aynı zamanda beğendiğiniz bir restoran bulduğunuz da onu diğer kullanıcılar ile paylaşmanıza da olanak tanıyor. Bunun dışında restoranları daha sonra incelemek için kaydetmek ya da favorilerinize eklemek mümkün. Bu sayede dilediğiniz zaman yeniden inceleyebilme fırsatı sunuluyor.

Yeni İş Birlikleri Kullanıcılara Birçok Özellik Getiriyor

Kullanıcılar, dünya çapında 50’den fazla şehirde The Infatuation’da restoran hakkındaki incelemeleri görebilme fırsatı yakalayacak. Şirket buna ek olarak Snap Map hakkında ilginç bir açıklama yaptı. Açıklamalara göre her ay 250 milyondan fazla kullanıcı, birbirlerinin hareketlerini görmek için Snap Map’e yöneliyor.

Şirket daha önce kullanıcılar arasında ortak bir payda oluşturmak için geçen yıl Snap Map’te Layers özelliğini başlatmıştı. Böylece kullanıcılar dünyayı belirli bir görünümde görmek için Snap’ın geliştirici ortaklarından verileri doğrudan haritalarına ekliyor.

Kullanıcıları için daha fazla yeni özellik getirmeyi hedefleyen Snapchat bununla da sınırlı kalmıyor. Şirket daha bu yılın başında Ticketmaster ile ortaklık kurdu. Böylece kullanıcılarına, Snap Map içinde canlı eğlence etkinliklerini keşfetmek için yeni bir eğlence yolu sundu.

Şirket, uygulamayı yeni özellikleri ile yeniden tasarlanmış bir flört uygulaması olarak gördüğünü söyledi. Özellikle kullanıcılarını ilginç etkinliklerle eşleştiriyor olması ve bunları paylaşmaya olanak tanıması, bu görüşte etken rol üstleniyor.

Kullanıcılar Snapchat’in sunduğu yeni özellik ile Snap Map üzerinden Layers aracılığı ile yaklaşan etkinliklere de göz atabilecekler. Uygulama, etkinlik ve şovları takip etme imkanı veren birçok katmandan meydana geliyor. Tüm bunlar Snap Map’ı daha ilgi çekici hale getiriyor.

Kaynak: https://techcrunch.com/2022/06/03/snapchat-restaurant-recommendations-snap-map/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknoloji haberlerini takip etmeyi, okumayı ve tüm bunları sevdikleriyle paylaşmayı sever. Sıra dışı hayallerine karşın oldukça sıradan bir yaşama sahiptir.