Telefonları Gizli Kameraya Dönüştürmek İçin Uygulamalar

Kullanılmayan telefonları gizli kameraya dönüştürmek için geliştirilen uygulamalar sayesinde insanların özel hayatı artık daha güvenli hale geliyor. Eskimiş ve modası geçmiş akıllı telefonlarınızı değerinden düşük fiyatlara satmak yerine onları daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Yani telefonunuzun birkaç model eski olması onun kullanışsız olduğu anlamına gelmiyor. Modeli ne kadar eski olsa da içerisi sensörler ile doludur. Bu sensörler sayesinde telefonlarınızı ailenizin güvenliği için kullanabilirsiniz. Android ve iOS mağazalarında bulunan uygulamalar sayesinde, telefonlarınız yardımıyla evinizin güvenliğini güvence altına alabilirsiniz.

Telefonunuzu Gizli Kameraya Dönüştürmeye Yarayacak Uygulamalar

Alfred

telefonu gizli kameraya dönüştürmek

Alfred uygulaması telefonunuzu bir güvenlik kamerasına dönüştürmek için kullanabileceğiniz gelişmiş uygulamalardan birisidir. iOS destekli bu uygulama sayesinde eski telefonunuzu bir güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz telefona Alfred uygulamasını indirip istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde evinizin görüntülerine ulaşabilirsiniz. Anlık bildirim özelliği sayesinde telefonunuzun kamerasına yakalanan en ufak hareketten bile haberdar olma imkanına sahip olursunuz. İki yönlü konuşma özelliği sayesinde evinize giren hırsızlara tehditler yağdırabilir, bebeğinizi sesinizle sakinleştirebilir ve misafirlerinizle sohbet edebilirsiniz. “Trust Circle” yani güven dairesi özelliği ile ailenizle birlikte evinizin odalarını eş zamanlı görüntüleyebilirsiniz.

Cloud Baby Monitor

bebek monitörü uygulaması

iOS destekli Cloud Baby Monitor uygulaması sayesinde telefonunuzu hem güvenlik kamerası hem de bebek monitörü olarak kullanılabilirsiniz. Wi-Fi, 3G, LTE aracılığı ile kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz. Could Baby Monitor telefonunuzdaki sensörler sayesinde ses ve hareketleri algılayıp size bildirim gönderebilir. Bu uygulama sayesinde bebeğinize ninni açabilir, kendi sesinizi duyurabilir ve uyumalarına yardımcı olabilirsiniz. Apple Watch ile uyumludur ve bu sayede telefonunuz yanınızda olmasa bile anlık bildirimler alabilirsiniz. Ayrıca, Cloud Baby Monitor uygulamasını bilgisayar ve tabletinize de indirebilirsiniz.

AtHome

gizli kamera uygulaması

Android ve iOS destekli AtHome uygulaması; gece görüşü, çift yönlü konuşma seçeneği ve yapay zeka özelliklerine sahip kullanışlı bir uygulamadır. Yapay zeka desteği sayesinde rüzgarda hareket eden bir dal parçası ile yürüyen bir insanı ayırt edebilmektedir. Bu özellik ile birlikte kullanıcıya pil tasarrufu sağlar. Ayrıca, oynatma hızını ayarlamanızı sağlayan özellik ihtiyacınız olan görüntülere daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Telefonunuz gerekli sensörlere sahipse en ufak titreşimleri algılayıp görüntü kaydetmeye başlayabilir. Uygulamanın iki farklı sürümü bulunmaktadır. Bir tanesi kamera görevi için, diğeri ise kaydedilen görüntülerin denetimini sağlamak içindir. Doğru uygulamaları, doğru telefona indirdiğinizden emin olun.

Manything

iOS ve Android destekli Manything uygulaması iPhone, iPod Touch veya iPad’inizi Wi-Fi ağına bağlayarak kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Kamera görevi gören telefonunuzu ikinci bir iOS cihazıyla birlikte senkronizeli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kaydedilen görüntüleri isterseniz Manything web uygulamasından da takip edebilirsiniz. Bu uygulama size güvenlik kamerasından fazlasını sunar. IFTTT kanalı sayesinde web servislerine ve cihazlara bağlanabilirsiniz. Bu özellik yardımıyla telefonunuz bir hareket algıladığı zaman evinizde bulunan akıllı ev aletlerini çalıştırabilirsiniz. Hareket algılandığı zaman evinizdeki sensörlü ışıkları yanıp söndürebilir. Bu sayede ışıklı bir alarm sistemine sahip olabilirsiniz. Yanıp sönen ışıklar evinizdeki davetsiz misafirlerin paniklemesine yardımcı olabilir.

Gizli kameraya dönüştürme uygulaması

Sonuç olarak, pahalı güvenlik kamerası sistemleri kurmadan da evinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Kullanılmayan telefonları gizli kameraya dönüştürmek hem sizin için hem de aileniz için oldukça kullanışlı bir yöntem olacaktır. iOS ve Android destekli uygulamalar sayesinde ücretsiz veya ücretli bir şekilde evinizi davetsiz konuklardan koruyabilir ve her an evinizi gözetleyebilirsiniz. Eskimiş veya modası geçmiş telefonlarınızı gizli kameraya dönüştürebilir ve işe yarar kullanışlı bir cihaza sahip olabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2006 yılından bu yana web yayıncılığı ile ilgilenen Yiğit, WordPress ve Ruby programlama dili fanatiğidir. Yaklaşık 15 yıldır teknoloji, internet ve programlama hakkında Türkçe içerikler üretmeye devam ediyor.

“Telefonları Gizli Kameraya Dönüştürmek İçin Uygulamalar” üzerine 4 yorum

Yorumlar kapalı.