IP Güvenlik Kamerası Önerileri – 2023

IP güvenlik kameraları, günümüzde özellikle evleri korumak ve denetlemek için fazlasıyla kullanılmaktalar. Bu doğrultuda birçok teknoloji üreticisi, IP güvenlik kamerası kategorisinde üretmiş olduğu cihazlarla kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bundan dolayı yeni bir IP güvenlik kamerası satın almaya karar verdiğiniz zaman en iyi IP güvenlik kamerası modeli hangisi diye merak edebilirsiniz.

Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde en iyi IP güvenlik kamerası modellerinden bahsedeceğiz. Listemizde her bütçeye ve seviyeye uygun IP güvenlik kamerasına yer vermeye çalıştık. İşte sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi IP güvenlik kameraları listemiz:

Cata CT 4050

Cata CT 4050

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi IP güvenlik kamerası modelleri listemizin ilk sırasında Cata CT 4050 yer alıyor. Cata CT 4050, tam bir fiyat/performans IP güvenlik kamerası modelidir. 1080p FHD çözünürlükte kayıtlar yapan kamera, özellikleriyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor.

100.4° görüş açısına sahip olan kamerada panoramik çekim özelliği de mevcut. Cihazın panoramik çekim açıları ise yatayda 355° dikeyde 110° olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra kamerada gece görüş özelliği de mevcut. 10 m kızılötesi algılama özelliğine sahip olan Cata CT 4050, karanlıkta da başarılı performans gösteriyor.

Kamera hem bulut hem de hafıza kartı üzerinden depolama yapabilmektedir. Kamerada maksimum 64 GB boyutunda hafıza kartı kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra cihazda mobil uygulama desteği yer alıyor. Alarm özelliğine de sahip olan kamera, alarm bildirimlerini mobil uygulama üzerinden göndermektedir. Giriş seviyesi bir IP kamerası için fazlasıyla yeterli özelliklere sahip olan Cata CT 4050, Türkiye’de 580 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

TP-Link Tapo C200

TP-Link Tapo C200

TP-Link, genellikle uygun fiyatlarla ideal performans sağlayan teknoloji aletleri üretmektedir. Bu doğrultuda şirket, IP kamera kategorisinde de hizmet vermektedir. Bizler de listemizde TP-Link Tapo C200 modeline yer verdik. 1080p FHD çözünürlükte kayıt yapan TP-Link Tapo C200, 15 FPS değeriyle performans sağlamaktadır.

CMOS sensöre sahip olan TP-Link Tapo C200, panoramik çekim özelliğine sahip. Hem yatay hem de dikey panoramik çekimler yapabilen TP-Link Tapo C200, bu özelliğiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Cihaz, panoramik çekimde yatayda 360° dikeyde ise 114° çekim açısına sahip. Bunun yanı sıra cihazda 9 m algılama mesafeli gece görüşü özelliği de yer alıyor.

TP-Link Tapo C200, kullanıcılarına mobil uygulama desteğiyle hizmet vermektedir. Kameradaki mobil uygulama desteği, kullanıcılarına aynı zamanda Google Asistan özelliğini de sağlamaktadır. TP-Link Tapo C200 üzerinden kayıtları ise hafıza kartına yapabiliyorsunuz. Cihaz, maksimum 128 GB’a kadar hafıza kartı desteğini destekliyor. TP-Link Tapo C200, Türkiye’de 780 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Xiaomi Smart Camera C200

Xiaomi Smart Camera C200

En iyi IP güvenlik kamerası modelleri listemizde sırada Xiaomi Smart Camera C200 yer alıyor. Teknoloji devi Xiaomi, IP güvenlik kamerası konusunda en başarılı şirketlerin başında geliyor. Öyle ki şirket, çok sayıda IP güvenlik kamerası modeliyle kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bizler de sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde Xiaomi Smart Camera C200 modeline yer verdik.

Xiaomi Smart Camera C200, şirketin Smart Camera C serisinin temel modeli olarak karşımıza çıkıyor. Kamera, 1080p piksel sayısında FHD çözünürlükte kayıt yapmakatdır. CMOS sensöre sahip olan kamerada aynı zamanda panoramik çekim özelliği de yer alıyor. Yatayda 360° dikeyde ise 106° panoramik çekim açısına sahip olan Xiaomi Smart Camera C200, bu konuda oldukça başarılı. Ayrıca cihazda yapılan kayıtları zoom yapabilme özelliği de mevcut.

Xiaomi, kullanıcılarına bulut, NAS ve hafıza kartı üzerinden depolama yapabilme imkanı sağlıyor. Hafıza kartı ile depolama yapmak isterseniz maksimum 256 GB kapasiteli bir hafıza kartı kullanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kamerada mobil uygulama desteği de yer alıyor. Bu sayede kamerada Google Home, Amazon Alexa ve Google Asistan başta olmak üzere birçok uygulama desteği mevcut. Kameranın en çok öne çıkan özelliklerinden birisi de yapay zeka ile insanları algılayabilmesi oluyor. Xiaomi Smart Camera C200, Türkiye’de 780 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Imilab Home Security Camera C21

Imilab Home Security Camera C21

Çin merkezli Imilab, ev teknolojileri konusunda en başarılı teknoloji üreticilerinden birisidir. Şirket, robot süpürgelerden IP güvenlik kamerasına kadar birçok sektörde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu doğrultuda Imilab Home Security Camera C21 de şirket tarafından üretilen başarılı IP kamera modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

1440p piksel sayısında QHD çözünürlükte görüntü kaydı elde eden kamera, bu fiyat aralığındaki en yüksek çözünürlükte kayıt yapan IP güvenlik kamerası modellerinden birisidir. Kamerada 360° yatay ve 105° dikey panoramik çekim özelliği de yer alıyor. Ayrıca Imilab Home Security Camera C21, 10 m algılama kapasiteli gece görüşüyle de çekimler yapmaktadır.

Imilab Home Security Camera C21, bulut veya hafıza kartı üzerinden depolama yapmaktadır. Cihazın maksimum hafıza kartı desteği 256 GB olarak belirtilmektedir. Bunun yanı sıra mobil uygulama desteğine sahip olan Imilab Home Security Camera C21’de hareket algılama, uyarılı alarm gibi özellikler de mevcut. Imilab Home Security Camera C21, 900 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Xiaomi Smart Camera C300

Xiaomi Smart Camera C300

En iyi IP güvenlik kamerası modelleri listemize bir başka Xiaomi modeliyle devam ediyoruz. Xiaomi Smart Camera C300, Xiaomi’nin Smart Camera serisinin orta segment modeli olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi Smart Camera C300, 2K çözünürlüğüyle görüntü kalitesinde üst düzey bir deneyim sağlıyor. Kamera, sağlamış olduğu çözünürlükle benzer fiyat aralığındaki diğer IP kameralardan ayrılıyor. Bunun yanı sıra kameranın 360° yatay ve 108° dikey dönebilme özelliği, kullanıcılarına geniş bir görüntü alanı sağlıyor.

Xiaomi Smart Camera C300 kullanıcıları, kameralarıyla elde ettikleri görüntüleri bulut, NAS ve hafıza kartı depolama seçenekleri ile depolayabiliyorlar. Eğer hafıza kartı ile depolamayı tercih ederseniz bu noktada en fazla 256 GB kapasiteli bir hafıza kartı kullanabiliyorsunuz. Xiaomi Smart Camera C300, çoğu rakibi gibi mobil uygulama desteği de sağlıyor. Ayrıca cihazda sesli komut, renkli gece görüşü, hareket takibi gibi çok çeşitli özellikler de yer alıyor. Xiaomi Smart Camera C300, 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera

Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera

Vestel, Türkiye’nin en büyük teknoloji üreticilerinden birisidir. Şirket, beyaz eşyadan akıllı telefonlara kadar çok çeşitli kategorilerde ürettiği ürünlerle kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu doğrultuda Vestel, IP güvenlik kamerası kategorisinde de ürün üretmektedir. Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera, orta segmentte alınabilecek en başarılı IP güvenlik kamerası modellerindendir.

Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera, CMOS sensöre sahip. Bunun yanı sıra kamera, 1080p piksel sayısında FHD çözünürlüğünde kayıt yapmaktadır. 355° yatay ve 60° dikey dönebilme özelliğine sahip olan Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera, gece görüşü özelliğine de sahip. Ayrıca Vestel, bu kamera modelinde kullanıcılarına ses algılayabilme, hareket takibi gibi özellikler de sağlamaktadır.

Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera kullanıcıları, görüntü kayıtlarını dilerlerse bulut depolama platformlarına dilerlerse de hafıza kartlarına yapabiliyorlar. Eğer cihazda hafıza kartı kullanmak isterseniz maksimum 128 GB kapasiteli bir hafıza kartı kullanabiliyorsunuz. Vestel Akıllı Wi-Fi IP Kamera, 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Imou Rex 4MP

en iyi IP Güvenlik Kamerası modelleri -Imou Rex 4MP

En iyi IP güvenlik kamerası modelleri listemizde sırada Imou Rex 4MP yer alıyor. Imou, Türkiye pazarına rakiplerine göre yeni giriş yapmış ev teknolojileri üreticilerinden birisidir. Şirket, şimdilik Türkiye’de robot süpürge ve IP kamera modelleriyle hizmet vermektedir. Bizler de listemizde şirketin başarılı IP güvenlik kamerası modellerinden olan Imou Rex 4MP’e yer verdik.

Imou Rex 4MP, 1440p piksel sayısında QHD çözünürlük biçiminde görüntü kaydı yapmaktadır. Bunun yanı sıra kameranın görüntü kaydı kare hızı 30 FPS olarak belirtilmektedir. Ayrıca kamera 355° yatay ve 90° dikey dönebilme özelliğiyle kullanıcılarına hizmet vermektedir. Gece görüşüne de sahip olan kamera görüntü kaydı konusunda başarılı bir performansa sahip.

Kameradaki görüntü kayıtlarını bulut platformlarına veya hafıza kartına kaydedebiliyorsunuz. Mobil uygulama desteğiyle kolay bir kullanıma sahip olan Imou Rex 4MP; hareket takibi, ses algılama, yapay zekayla insan algılama gibi çok çeşitli güvenlik özelliklerine sahip. Imou Rex 4MP, Türkiye’de 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Xiaomi Smart Camera C400

Xiaomi Smart Camera C400

Xiaomi Smart Camera serisinin üst segment modeli olan Xiaomi Smart Camera C400 de listemizde kendisine yer buldu. Şirket, serinin bu modelinde görüntü kalitesine önem veren kişilere hitap etmektedir. Bu doğrultuda cihaz, 1440p piksel sayısında QHD çözünürlüğünde görüntüler kaydetmektedir. CMOS sensörlere sahip olan kamerada 360° yatay ve 106° dikey dönebilme özellikleri yer alıyor.

Xiaomi Smart Camera C400, gece görüş özelliğine de sahip. Bunun yanı sıra teknoloji devi, bu cihazda renkli gece görüşü özelliğine de yer verdi. Bu sayede Xiaomi Smart Camera C400 geceleri de oldukça yüksek kalitede görüntü kaydı elde etmektedir.

Xiaomi Smart Camera C400, kaydedilen görüntüleri bulut depolama alanlarında veya hafıza kartlarında depolayabilmektedir. Eğer cihazı hafıza kartı ile birlikte kullanmak isterseniz maksimum 256 GB kapasiteli bir hafıza kartı kullanabiliyorsunuz. Xiaomi Smart Camera C400, 1.600 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Cihaz, göstermiş olduğu performansla fiyatını hak eden IP güvenlik kamerası modellerinden birisidir.

Hikvision DS-2CD2443G0-IW

en iyi IP Güvenlik Kamerası modelleri - Hikvision DS-2CD2443G0-IW

Çin merkezli Hikvision, IP güvenlik kamerası konusunda öncü şirketlerden birisidir. Öyle ki şirket, genellikle üst segment IP güvenlik kamerası modelleri üretmektedir. Listemizde yer vermiş olduğumuz Hikvision DS-2CD2443G0-IW modeli de Türkiye’de alabileceğiniz en iyi IP güvenlik kamerası modellerinden birisidir.

1520p piksel sayısında 30 FPS görüntü kaydı alabilen kamera, gece görüşü özelliğine sahip. Böylece Hikvision DS-2CD2443G0-IW ile karanlıkta da oldukça net görüntü kayıtları elde edebiliyorsunuz. Ayrıca kamerada yüksek ışık dengeleme, dijital gürültü azaltıcı gibi kayıt kalitesini yükselten özellikler yer alıyor.

Hikvision DS-2CD2443G0-IW, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Çünkü kamerada akıllı video analizi, izinsiz giriş algılama, sabotaj algılama gibi güvenlik seviyesini yükselten özellikler mevcut. Bunun yanı sıra kamera, algıladığı riskleri alarm sistemiyle hem mobil uygulama hem de e-mail üzerinden bildirmektedir. Hikvision DS-2CD2443G0-IW, Türkiye’de 3.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır. Kamera, sahip olduğu özelliklerle Türkiye’deki en gelişmiş IP güvenlik kameralarından birisidir. Bundan dolayı cihazın fiyat/performans konusunda sizleri memnun edeceğini belirtebiliriz.

Reolink E1

en iyi IP Güvenlik Kamerası modelleri - Reolink E1

En iyi IP güvenlik kamerası modelleri listemizin son sırasında Reolink E1 yer alıyor. Reolink, global olarak kullanıcılarına hizmet veren IP güvenlik kamerası üreticilerinden birisidir. Reolink E1 de şirketin Türkiye’de kullanıcılarına sunduğu en başarılı modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

1296 piksel sayısıyla performans gösteren kameranın çözünürlüğü 2K olarak belirtilmektedir. 15 FPS değeriyle performans gösteren kamerada CMOS sensör mevcut. Bunun yanı sıra kamera, 355° yatay ve 50° dikey panoramik açılarla da kayıt yapabilmektedir. Kamerada yer alan 8 adet kızılötesi LED, kameranın geceleri de yüksek kalitede çekim yapabilmesini sağlıyorlar.

Reolink E1, mobil uygulama desteğiyle kullanımı fazlasıyla kolay bir IP kamera modelidir. Kamerada hareket algılama, Google Asistan desteği gibi özellikler mevcut. Bunun yanı sıra kamera, risk durumlarında e-posta ve uygulama üzerinden bildirim göndermektedir. Ayrıca kamerada caydırıcı sesli alarm özelliği de mevcut. Reolink E1, Türkiye’de 4.500 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

En İyi IP Güvenlik Kamerası Modelleri: Genel Değerlendirme

İnsanlar, günümüzde evlerini güvenlik altına almak istiyorlar. Bu noktada gelişen teknoloji, insanların güvenlik kameralarından faydalanmalarına olanak sağlıyor. Çeşitli teknoloji üreticileri, ev tipi güvenlik kameraları geliştiriyor. Bu sayede kullanıcılar, diledikleri özelliklere sahip olan ev tipi güvenlik kameralarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Bu kameralar, neredeyse tüm teknolojik cihazlar gibi özelliklerine göre fiyatlandırılıyorlar. Bundan dolayı piyasada çok çeşitli fiyat aralıklarında çeşitli özelliklere sahip kamera modelleri mevcut. Bu durum, kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabiliyor. Bundan dolayı ev tipi güvenlik kamerası almaya karar veren kişiler, hangi modeli alacaklarına karar veremeyebiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için ev güvenlik kameraları önerilerinde bulunduk. Her fiyat aralığında öneride bulunmaya çalıştığımız ev güvenlik kameraları önerilerimizi sunduğumuz listemiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun IP güvenlik kamerası modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.