SoundLiberty 53 Pro: Fiyat/Performans Harikası Kulaklık

Global çapta birçok tüketici dostu ürün çeşidi bulunan Taotronics markası, yükselişini sürdürmekte. Marka, ülkemizde satışta bulunan True Wireless kulaklıkları ile en çok satanlar sıralamalarında üst sıralarda bulunarak dikkat çekiyor. Bu yazımızda, markanın, fiyat performans oranı açısından mükemmel olduğunu düşündüğümüz SoundLiberty 53 Pro modelini inceleyeceğiz.

SoundLiberty 53 Pro’nun Tasarımı ve Konforu

İncelememize kulaklığın tasarımı ve konforundan başlayalım.

beyaz-soundliberty-53-pro

Kulaklığın dış görünüşünün gayet şık olduğunu söyleyebiliriz. Kulaklık siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Apple Airpods gibi uzayan bir tasarıma sahip kulaklık, keskin hatlarıyla dikkat çekiyor. Kulakla temas eden kısmındaki düzlükten dolayı bazı TWS kulaklıklara göre ergonomik açıdan çok rahat olmadığını ancak beklentileri karşılayacak düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Kulaklık içerisinden çıkan 8 adet kulaklık ucunu kulak boyutunuza göre ayarlayabiliyorsunuz. Bu da kulaklarınızın daha rahat etmesine ve kulaklıkların daha iyi oturmasına yardımcı oluyor.

Kulaklığın kutusu ise ince ve uzun bir yapıya sahip. Sade ve kolay taşınabilen bir tasarımda olduğunu söyleyebiliriz. Kutunun üstünde markanın logosu bulunmakta. Kutunun şarj seviyesini gösteren LED ışıklar, kutu açma çentiğinin altına konumlandırılmış. Arkada ise Type-C girişe sahip olan kulaklığın bu sayede daha hızlı şarj olduğunu söyleyebiliriz. Şarj için gereken Type-C kablo da kutudan çıkıyor.

Kulaklığın, aktif gürültü engelleme (ANC) teknolojisi bulunmasa da kulak uçları sayesinde mükemmele yakın bir ses yalıtımı sağladığını söyleyebiliriz. Ayrıca, son sesle müzik dinlediğinizde bile dışarıya ses vermemesi kullanıcılarının gayet hoşuna gidecek bir detay.

SoundLiberty 53 Pro’nun Ses Kalitesi

SoundLiberty 53 Pro, fiyatına göre üstün bir kullanıcı deneyimi sunmakta. İçerisinde 6 mm’lik PEEK+PET hoparlör sürücüsü bulunan kulaklığın, kullanıcılarına etkileyici bir bas performansı sunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yine bu sürücü sayesinde kristal netliğinde müzik dinleme imkanı da sunuyor. Markanın iddiasına göre kulaklıktaki ses kalitesinin Hi-Fi stereo olduğunu da belirtelim.

Ses düzeyinden bahsedecek olursak, kulaklığın son ses seviyesinin ortalamanın üstünde bir şiddeti olduğunu söyleyebiliriz. Ses seviyesinin yüksek olmasına rağmen dışarıya verilen sesin minimum olması gerçekten takdire şayan.

Kısacası kulaklığın; tatmin edici bas performansı, temiz ve net olarak nitelendirebileceğimiz ses çözünürlüğü ve yüksek ses seviyesi sunması fiyatına göre gayet başarılı bir ürün olduğunu gösteriyor.

hifi-soundliberty-53-pro

SoundLiberty 53 Pro’nun Kontrolü

Aşağı doğru uzanan kısmında bir LED ışığa sahip olan modelin kontrolü, fiziksel butonlar yerine dokunmatik kontrol paneli ile sağlanıyor. Bu dokunmatik kontrol ile aramalara cevap verme, şarkı oynatma veya durdurma, bir sonraki şarkıya geçme gibi fonksiyonları gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ses seviyesini yükseltme, alçaltma gibi fonksiyonlar da bu kulaklık modelinde mevcut.

SoundLiberty 53 Pro Teknik Özellikleri

Kulaklık, cihazlarla bağlantısını Bluetooth 5.0 ile gerçekleştiriyor. Ayrıca kulaklık, ilk eşleşmesi yapıldıktan sonra kutusu açıldığı anda cihazınıza direkt bağlanabiliyor. Böyle bir özelliğe sahip olması ise kullanım kolaylığı açısından dikkat çekiyor. Bunlara ek olarak şirket, cihaza bağlı kalma mesafesinin de 10 metre olduğunu belirtmiş.

Kulaklıkta daha kaliteli görüşmeler yapılabilmesi için her kulaklıkta iki adet olmak üzere toplamda 4 mikrofon bulunmakta. Bu çift mikrofonlar, arka plan gürültü azaltma teknolojisini barındırıyor. Bu sayede sesinizi, görüşme sırasında karşı tarafa daha net iletebiliyorsunuz. Ayrıca kulaklıkların mikrofon performansının aynı fiyat aralığındaki bazı rakiplerinden üstün olduğunu da söyleyebiliriz.

Tüm bu özelliklere ek olarak SoundLiberty 53 Pro’nun IPX8 Su Geçirmezlik Sertifikası bulunuyor. Bu sertifika, kulaklığı tamamıyla sudan korumuyor. Ancak, ter ve yağmur gibi küçük çaplı sıkıntılara karşı kulaklığın dayanıklı olduğunu garanti ediyor.

siyah-soundliberty-53-pro

Teknik özellik olarak kulaklığın en önemli işlevlerinden biri, tek veya çift halde kullanılabiliyor olması. Bu sayede, eğer telefon görüşmeleri için kullanacaksanız, kulaklıklardan birini kullanırken diğerini kutusunda bekleterek kullanım sürenizi neredeyse 2 katına çıkartabilirsiniz.

Son olarak kulaklığın hem iOS hem de Android ile uyumlu olduğunu ancak iletimdeki gecikmeyi azaltacak herhangi bir modunun veya özelliğinin olmadığını da söyleyelim.

SoundLiberty 53 Pro Batarya Özellikleri

Marka, kulaklıkların pil süresini 6 saat olarak belirtmiş. Bu sürenin birçok kullanıcı için, eğer aralıksız görüşme yapan veya müzik dinleyen biri değilseniz, çok iyi bir süre olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kutunun 500 mAh’lik bir pili olduğunu belirtelim. Kulaklık, kutusu ile birlikte ise 30 saate yakın bir pil ömrü sunuyor.

Bunlara ek olarak kutuyu şarj etmeniz için gereken kablonun kutunun içinden çıktığını ve yaklaşık 2 saatte kutuyu şarj ettiğini de söyleyelim.

SoundLiberty 53 Pro Fiyatı

taotronics-soundliberty-fiyat

Birçok iyi özelliğiyle dikkat çeken ve fiyat performans harikası diyebileceğimiz bir True Wireless kulaklık modeli olan SoundLiberty 53 Pro, an itibariyle en ucuz olarak 230 ₺’ye satılıyor.

Sonuç olarak Taotronics’in SoundLiberty 53 Pro modeli; hem bas performansıyla hem de temiz ve net ses kalitesiyle dikkat çekiyor. Bu kulaklığı fiyatına oranla gösterdiği iyi performanstan dolayı sizlere gönül rahatlığıyla öneriyoruz.

Dilerseniz Bluetooth Kulaklık Önerileri yazımızı inceleyebilirsiniz. Detaylı incelememizi istediğiniz bir başka kulaklık modeli varsa bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden; insanlara teknolojiyi aktarmayı, teknolojik cihazlar önermeyi seven bir mühendis adayı.