Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Vivo Y12A Tanıtıldı!

Son dönemin gözde markalarından Vivo yeni telefonuyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Vivo Y12A, uygun fiyatı ve başarılı özellikleriyle dikkat çekiyor. Şirket, fiyat performans açısından son derece başarılı bir ürün ile bizleri karşılıyor.

Vivo’nun Y12 serisine eklenen son cihaz Vivo Y12A, IPS LCD bir ekrana sahip. 6.51 inç boyutundaki bu ekranda HD+ çözünürlük yer alıyor. 720×1600 piksel çözünürlüğünde görüntü sunan Vivo Y12A’nın ekran oranı ise 20:9.

Cihazda işlemci olarak Snapdragon 439 yer alıyor. Bu işlemciye bellek kısmında verilen destek ise 3 GB olarak karşımıza çıkıyor. Dahili depolama alanında da kullanıcılarına 32 GB’lık yer sunan cihaz rakiplerinin biraz altında kalıyor. Ancak, bu açığını microSD girişiyle kapatmaya çalışıyor.

Cihazın kamerasına bakacak olursak bizleri 13 megapiksel çözünürlüğe sahip bir ana kamera karşılıyor. Bu kameraya yardımcı olan 2 megapiksel lens de cihazın arka tarafında mevcut. Ön tarafta ise 8 megapiksel bir kamera yer alıyor.

Tüm bu özelliklere ek olarak cihazda yer alan 5000 mAh batarya oldukça başarılı bir kullanım ömrü sağlayacak gibi gözüküyor. Neredeyse hiç yüksek güç istemeyen donanımı ile bu telefonun fazlasıyla başarılı bir pil ömrü sunacağı tahminler arasında.

Üstelik, bu pilin hızlı şarj desteği de mevcut. 10W hızlı şarj desteğinin yanı sıra diğer cihazları da 5W güç ile şarj edebiliyor.

Bunlara ek olarak cihazda bir parmak izi okuyucu da yer alıyor. Ayrıca, 4G desteği ve kulaklık girişi de yeni Vivo Y12A’da bulunuyor.

vivo-y12a-parmak-izi

Cihazın teknik özelliklerine ilk baktığımızda günümüzün gözde telefonlarına yaklaşamadığını söylemek mümkün. Ancak, ürünün fiyatı da aynı doğrultuda düşüş gösteriyor. Tam olarak bir performans canavarı demek doğru olmasa da bu fiyat etiketi ile son derece başarılı bir cihaz olduğunu söylemek gerek.

Vivo Y12A Fiyatı

Vivo’nun yeni cihazı Y12A, şu anda Singapur ve Tayland’da satışta. Yaklaşık 143 dolarlık fiyatıyla oldukça cazip gelen bu cihazı ülkemizde de görmemiz muhtemel.

Ancak, ürünün ülkemize gelişi hakkında henüz resmi bir açıklama yer almıyor. Bu nedenle tarih hakkında da bir yorum yapmak pek mümkün değil.

Ürünün çok benzer özelliklere sahip bir önceki nesil versiyonu Vivo Y11S ise ülkemizde 2.400 TL’ye satışta. Buradan yola çıkarak ürünün Türkiye’ye gelmesi halinde fiyatı hakkında bir tahmin yürütmek mümkün.

Vivo’nun son dönemde geliştirdiği tek ürün bu değil gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan belgeler şirketin ilk tabletinin yolda olduğunu gösteriyordu.

Siz yeni Vivo Y12A hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.