Gaming Kulaklık Rehberi – 2022

Bir oyuncu için en önemli noktalardan birisi seslerin net ve ayırt edilebilir olmasıdır. Bu yüzden kulaklık seçimi, oyuncuların performansını en çok etkileyen noktalardan birisidir. Peki bir oyuncu kendisine en uygun gaming kulaklık modelinin hangisi olduğu konusunda nasıl karar verebilir? Bu sorunun cevabını aradık ve bu doğrultuda sizler için bazı oyuncu kulaklıklarını inceledik. En iyi oyuncu kulaklığı önerileri için listemize göz atın.

SteelSeries Arctis Pro Wireless

STEELSERIES ARCTIS PRO WIRELESS

PlayStation 4 ve PlayStation 5 İçin En Uygun Gaming (Oyuncu) Kulaklığı

ÖzelliklerDriver: Neodyum Frekans Aralığı: 10-40,000 Hz
Hassasiyet: 102 dB Ses Engelleme: Var
Kablosuz Mesafesi: 12m Batarya ömrü: 20 saat(batarya başına 10 saat)
Almak için sebepler1- PS4 ve PS5 ile çalışabilme özelliği
2- 12m Kablosuz mesafesi
3- Mükemmel bir kablosuz vericiye sahip olması

Yaklaşık 5.100 TL’den başlayan fiyatıyla bu seriye yükseklerden giren bir kulaklık SteelSeries Arctis Pro. Fiyatı oldukça yüksek olabilir ancak piyasadaki en iyi oyuncu kulaklıklarından birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Donanım ve özellikleri açısından, bu kulaklık bir oyuncunun ya da ses ile ilgilenen herhangi bir bireyin isteklerini fazlasıyla karşılayacaktır.

Üzerinde kesinlikle fazlaca zaman ayrılmış bir kablosuz vericiye sahip olması, 12 metre gibi bir mesafede bile seslerde gecikme olmamasını sağlıyor. Alüminyum tasarımı ile hafifliği yakalayan bu cihaz, aynı zamanda modern bir görünüşe de sahip. Değiştirilebilir batarya yapısı sayesinde uzun süreli deneyimler için de oldukça uygun.

Aynı zamanda kulaklık üzerinde yer alan mikrofon sayesinde iletişim kurmak da mümkün hale geliyor. Oyun oynarken ekstra bir ekipmana sahip olmadan kulaklık üzerinden konuşabilirsiniz. Ayrıca gürültü engelleme desteği de bu mikrofonda yer alıyor.

Logitech G635 RGB 7.1 Surround Gaming Kulaklık

Logitech G635 RGB 7.1 Surround Gaming Kulaklık

Daha Uygun Fiyata Oldukça Konforlu ve Mükemmel Bir Ses Deneyimi

ÖzelliklerDriver: 50 mm Pro G Frekans Aralığı: 20-20,000 Hz
Hassasiyet: 93 DB SPL/mW
Kablolu Yapı Işıklandırma: RGB
Almak için sebepler1- Rahat bir şekilde kulağa oturan yapı
2- 7.1 üç boyutlu ses sistemi(Surround Sound)
3- Düzenlenebilir LED ışıklandırma

En iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemize Logitech G635 modeli ile devam ediyoruz. Listemizdeki en uygun fiyatlı ürünlerden biri olan Logitech G635, aynı zamanda başarılı özelikleri ile de dikkat çekiyor. Yaklaşık 1.900 TL civarında fiyatı ile daha uyguna oldukça kaliteli ses deneyimi sunan bir cihaz. Zaten Logitech’in bu alandaki en güvenilir firmalardan birisi olduğunu biliyoruz, bu yüzden pek fazla sıkıntı yaşayacağınızı düşünmediğimiz bir kulaklık.

Neredeyse her oyun platformu (PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch vb.) ile uyumlu bir kulaklık. Kulaklığın en çok öne çıkan özelliklerinden birisi kesinlikle rahat bir tasarıma sahip olması. Ayrıca size oldukça net sesler sunuyor. Bu sayede oyun içerisindeki en düşük sesleri bile rahatlıkla duyabilirsiniz.

Cihazın tasarımı aynı zamanda pasif bir gürültü engelleme deneyimi de sağlıyor. Ayrıca cihaz üzerinde yer alan boom mikrofon ile arkadaşlarınızla iletişim de kurabilirsiniz. Bu mikrofonun gizlenebildiğini de ifade etmek gerekir. Uygun fiyatlı bu ürün kesinlikle göz atmanız gerekenler arasında.

HyperX Cloud MIX Lifestyle Gaming Kulaklık

HyperX Cloud MIX Lifestyle Gaming Kulaklık

Günlük Kullanıma Uygun Çok Yönlü Bir Kulaklık

ÖzelliklerDriver: 40 mm Neodyum Frekans Aralığı: 10-40,000 Hz
Kablosuz özellik: Var Ses Engelleme: Var
Kablosuz Mesafe: 10m Batarya Ömrü: 20 saat
Almak için sebepler1- Modern Tasarımı
2- Kullanılan İleri Düzey Malzemeler
3- Bluetooth özelliği

Yaklaşık 2.000 – 2.100 TL arasında değişen fiyatı ile bu kulaklık da kullanıcılara güzel bir ses deneyimi sunuyor. Gaming (oyuncu) kulaklığı piyasasında HyperX kesinlikle kenara atabileceğiniz bir marka değil. Eğer en iyi oyuncu kulaklıklarından oluşan bir liste hazırlıyorsak, bu listede kesinlikle bir HyperX kulaklığı olmalı.

Bizim seçtiğimiz HyperX kulaklığı ise HyperX Cloud MIX Lifestyle modeli oluyor. Kulaklığın üretiminde kullanılan birinci sınıf malzemeler, tasarımı ve teknolojisi sayesinde kesinlikle vereceğiniz parayı hak ediyor. Bu kulaklık hem kablolu hem de bluetooth özelliği sayesinde kablosuz kullanım için uygun bir cihaz.

Uzun ömürlü bataryası sayesinde ise bluetooth modunda size kesintisiz bir ses deneyimi sunuyor. Aynı zamanda gürültü engelleyici mikrofonu sayesinde başarılı bir ses iletimi de sağlıyor. Ayrıca bu mikrofonun çıkarılabilir olduğunu da belirtmek gerekli.

Corsair Virtuoso RGB Wireless SE

Corsair-Virtuoso-RGB-Wireless-SE
ÖzelliklerDriver: Neodimyum Frekans Aralığı: 20 – 40,000 Hz
Kablosuz özellik: Var Ses Engelleme: Var (Pasif)
Kablosuz Mesafe: 18 m Batarya Ömrü: 20 saat
Almak için sebepler1- Modern ve şık tasarımı
2- RGB aydınlatma
3- Geniş Bluetooth mesafesi

En iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemize Corsair markasından bir ürün ile devam ediyoruz. Özellikleri ile dikkat çeken kablosuz bir kulaklık olan Corsair Virtuoso RGB Wireless SE modeli aynı zamanda şık bir tasarıma da sahip. Üstelik cihaz ergonomiklik açısından da oldukça başarılı bir deneyim sağlıyor.

Ürünün 7.1 sanal çevresel desteği bulunuyor. Frekans aralığı ise 20 Hz- 40 KHz arasında değişiklik gösteriyor. Uzun süreli pil ömrü ve Bluetooth mesafesi de cihazın en büyük avantajlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Cihazda yer alan RGB aydınlatma da tasarıma bir artı kazandırıyor.

Cihazda esnek ve çıkarılabilir bir mikrofon olduğunu da belirtmek gerek. Aynı zamanda kontrol tuşları sayesinde ses ve mikrofonu kontrol etmek de mümkün. Cihazın fiyatı ise yaklaşık 3.300 TL’den başlıyor. Eğer şık ve başarılı bir gaming kulaklık arıyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken modellerden biri olduğunu söyleyelim.

HyperX Cloud Flight

HYPERX CLOUD FLIGHT

Uzun Batarya Ömrü ve Mükemmel Bass Özelliği

ÖzelliklerFrekans Aralığı: 20-20,000 Hz
Kablosuz özellik: Var Ses Engelleme: Var
Batarya Ömrü: 30+ saat
Almak için sebepler1- Uzun Batarya Ömrü
2- Konforlu Yapısı
3- Mükemmel Bass Özelliği

HyperX’in bu piyasadaki öneminden ve tecrübesinden bahsetmiştik. Bu sayede bu listeye aynı markanın ikinci kulaklığını rahatlıkla ekleyebiliyoruz. 1.300 – 1.500 TL civarında seyreden bir fiyata sahip bir kulaklık. Aslında bu kulaklık HyperX’in ilk kablosuz kulaklık denemesi demek de yanlış olmaz.

Ancak ilk denemeleri için oldukça yüksek bir kalite yakaladıklarını söylemek gerek. Tek bir şarj ile 30 saatin üzerinde kesintisiz kullanım sağlaması, oyunlarınız esnasında şarjım bitecek mi diye düşünmenizin önüne geçiyor. Bilgisayar ve PlayStation oyuncuları için en uygun kulaklıklardan birisi diyebiliriz.

Kulaklıkta yer alan pasif gürültü engelleme desteği de şüphesiz dikkat çekiyor. Aynı zamanda LED aydınlatması ve çıkarılabilir mikrofonu ile de başarılı bir deneyim sağladığını söylemek mümkün. Mikrofonda gürültü engelleyici özelliği olduğunu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Razer BlackShark V2 Pro

Razer-BlackShark-V2-Pro
ÖzelliklerDriver: 50 mm Razer TriForce Titanyum Frekans Aralığı: 12 – 28.000 Hz
Kablosuz özellik: Var Ses Engelleme: Var
Sanal 7.1 Çevresel Ses Batarya Ömrü: 24 saat
Almak için sebepler1- Titanyum sürücü
2- Uzun pil ömrü
3- Pasif gürültü engelleme

En iyi oyuncu kulaklığı listemizde yer alan bir başka model ise Razer BlackShark V2 Pro oluyor. Oyun dünyasının bilinen isimleri arasında yer alan Razer, kulaklık üretimi konusunda da son derece başarılı ürünler ile kendini gösteriyor. Kayıpsız kablosuz özelliği ve başarılı yazılımı ile Razer BlackShark V2 Pro, listemizdeki en iyi oyuncu kulaklığı modelleri arasında bulunuyor.

THX Spatial Audio çevresel ses özelliği ve ergonomik yapısı ile piyasadaki en iyi kulaklıklar arasında yer aldığını söylemek gerek. Aynı zamanda cihazda yer alan titanyum sürücü ürünün çok kaliteli ses sunmasını sağlıyor. Buna ek olarak cihazda yer alan kardiyot mikrofon ile ses iletimi de oldukça başarılı bir hal alıyor. Ayrıca bu mikrofonun gürültü engelleyici özelliği olduğunu da söylemek gerek.

Her ne kadar en ucuz oyuncu kulaklığı olmasa da son derece başarılı bir ürün olduğunu söylemek gerek. Eğer bütçe sorununuz yoksa ve başarılı bir kulaklık arıyorsanız Razer BlackShark V2 Pro kesinlikle bakmanız gereken ürünler arasında. Ürünün fiyatı ise yaklaşık 2.800 TL’den başlıyor.

HyperX Cloud II

gaming kulaklık önerisi

Uygun Fiyat ve Yüksek Kalite

ÖzelliklerFrekans Aralığı: 20-20,000 Hz
Kablosuz özellik: Yok Gürültü Engelleme: Var
7.1 Surround Ses
Almak için sebepler1- Oldukça Makul Fiyat
2- Konforlu Kullanım
3- Başarılı Mikrofon

En iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizde makul fiyatıyla göz dolduran bir ürün var sırada. Üstelik, uygun etiketine ek olarak şık tasarımı ve rahat kullanımıyla harika bir ürün HyperX Cloud II. Ayrıca, tasarımı sayesinde kulaklıkta pasif gürültü engelleme özelliği de yer alıyor. Bu özellikleri ile üçüncü defa listemize giriyor HyperX. Aynı zamanda en iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizdeki en ucuz oyuncu kulaklığı modeli olduğunu da söylemek gerek.

Güncel olarak 900 TL civarlarında dolaşan kulaklık, fiyat olarak kendisinden daha yüksek kulaklıklara karşı bile oldukça başarılı bir performans gösteriyor. Tasarımında kullanılan hafızalı köpükler sayesinde kafanıza herhangi bir şekilde baskı uygulamıyor.

Tüm bunlara ek olarak son derece başarılı bir mikrofona ve 7.1 surround sese sahip olduğunu da belirtelim. Eğer yeni bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız ve kısıtlı bir bütçeye sahipseniz HyperX Cloud II kesinlikle listenizde olmalı. Ancak bu cihazda kablosuz desteğinin yer almadığını söylemek gerek. Bu nedenle Bluetooth ile kullanım imkanını maalesef bu cihaz sağlamıyor.

Kendiniz İçin En Uygun Gaming Kulaklığı Nasıl Seçeceksiniz?

Peki Kendiniz İçin En Uygun Kulaklığı Nasıl Seçeceksiniz?

Oyuncular için piyasada oldukça fazla kulaklık var. Üreticilerin çoğu çok ufak değişikler ile size birçok seçenek sunuyor. Tanınan bir markanın bilindik bir kulaklığını almak oldukça kolay olabilir ancak zor kazandığımız parayı harcarken tartmamız gereken bazı hususlar var.

Eğer oyun oynamak için ideal ve çok ileri düzey bir kulaklık almak istiyorsanız kulak üstü tarzda bir kulaklık tercih etmelisiniz. Ayrıca size taşıma kolaylığı da sağlayabilmesi için bu kulaklığın mikrofonunun çıkarılabilir olması da oldukça önemli.

Uzun süreli oyun süreçleri için özel bir kulaklık arıyorsanız ilk bakmanız gereken şey kesinlikle batarya ömrü. Daha sonra konforlu bir yapı tercih edin ki ilerleyen saatlerde sizi rahatsız etmesin. Rahat ve ergonomik tasarıma sahip olmayan bir kulaklık sizleri oldukça rahatsız edecektir.

Bunlar birçok farklı durumu ve farklı özellikleri ön plana almanızı gerektirir. Bu yüzden alacağınız kulaklığı seçmeden önce kullanacağınız süreçleri ve alanları göz önünde bulundurarak ön plana almanız gereken özellikleri belirlemeniz gerekli. Bu sayede seçeceğiniz kulaklık size çok daha uygun olacaktır.

Umarım incelediğimiz kulaklıklar ve bahsettiğimiz konular sizin için yararlı olmuştur. Sizin de kullandığınız veya önereceğiniz kulaklık tavsiyeleriniz varsa, yorumlar da bize yazabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız varsa oyuncu (gaming) mouse listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.