Gaming Kulaklık Rehberi – 2021 Yılı

Bir oyuncu için en önemli noktalardan birisi seslerin net ve ayırt edilebilir olmasıdır. Bu yüzden kulaklık seçimi, oyuncuların performansını en çok etkileyen noktalardan birisidir. Peki bir oyuncu kendisine en uygun Gaming Kulaklık hangisi olduğu konusunda nasıl karar verebilir? Bu sorunun cevabını aradık ve bu doğrultuda sizler için bazı Gaming Kulaklıklarını inceledik. En iyi oyuncu kulaklığı önerileri için listemize göz atın.Listemize başlamadan önce eğer ihtiyacınız varsa oyuncu (gaming) mouse listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

STEELSERIES ARCTIS PRO WIRELESS

STEELSERIES ARCTIS PRO WIRELESS

PlayStation 4 ve PlayStation 5 İçin En Uygun Gaming (Oyuncu) Kulaklığı

ÖzelliklerDriver: Neodyum Frekans Aralığı: 10-40,000 Hz
Hassasiyet: 102 dB Ses Engelleme: Var
Kablosuz Mesafesi: 12m Batarya ömrü: 20 saat(batarya başına 10 saat)
Almak için sebepler1- PS4 ve PS5 ile çalışabilme özelliği
2- 12m Kablosuz mesafesi
3- Mükemmel bir kablosuz vericiye sahip olması

3200 – 4500 TL fiyat aralığı ile bu seriye yükseklerden giren bir kulaklık. Fiyatı oldukça yüksek olabilir ancak piyasadaki en iyi oyuncu kulaklıklarından birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Donanım ve özellikleri açısından, bu kulaklık bir oyuncunun ya da ses ile ilgilenen herhangi bir bireyin isteklerini fazlasıyla karşılayacaktır. Üzerinde kesinlikle fazlaca zaman ayrılmış bir kablosuz vericiye sahip olması, 12 metre gibi bir mesafede bile seslerde gecikme olmamasını sağlıyor. Alüminyum tasarımı ile hafifliği yakalayan bu cihaz, aynı zamanda modern bir görünüşe de sahip. Değiştirilebilir batarya yapısı sayesinde uzun süreli deneyimler için de oldukça uygun.Logitech G635 RGB 7.1 Surround Gaming Kulaklık

Logitech G635 RGB 7.1 Surround Gaming Kulaklık

Daha Uygun Fiyata Oldukça Konforlu ve Mükemmel Bir Ses Deneyimi

ÖzelliklerDriver: 50 mm Pro G Frekans Aralığı: 20-20,000 Hz
Hassasiyet: 93 DB SPL/mW
Kablolu Yapı Işıklandırma: RGB
Almak için sebepler1- Rahat bir şekilde kulağa oturan yapı
2- 7.1 üç boyutlu ses sistemi(Surround Sound)
3- Düzenlenebilir LED ışıklandırma

1300-1600 TL civarında fiyatı ile daha uyguna oldukça kaliteli ses deneyimi sunan bir cihaz. Zaten Logitech’in bu alandaki en güvenilir firmalardan birisi olduğunu biliyoruz, bu yüzden pek fazla sıkıntı yaşayacağınızı düşünmediğimiz bir kulaklık. Neredeyse her oyun platformu (PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch vb.) ile uyumlu bir kulaklık. Kulaklıklığın en çok öne çıkan özelliklerinden birisi kesinlikle rahat bir tasarıma sahip olması. Ayrıca size oldukça net sesler sunuyor. Bu sayede oyun içerisindeki en düşük sesleri bile rahatlıkla duyabilirsiniz.

HyperX Cloud MIX Lifestyle Gaming Kulaklık

HyperX Cloud MIX Lifestyle Gaming Kulaklık

Günlük Kullanıma Uygun çok Yönlü Bir Kulaklık

ÖzelliklerDriver: 40 mm Neodyum Frekans Aralığı: 10-40,000 Hz
Kablosuz özellik: Var Ses Engelleme: Var
Kablosuz Mesafe: 10m Batarya Ömrü: 20 saat
Almak için sebepler1- Modern Tasarımı
2- Kullanılan İleri Düzey Malzemeler
3- Bluetooth özelliği

1600-1750 TL arasında değişen fiyatı ile bu kulaklık da sizlere güzel bir ses deneyimi sunuyor. Gaming (Oyuncu) kulaklığı piyasasında HyperX kesinlikle kenara atabileceğiniz bir marka değil. Eğer en iyi oyuncu kulaklıklarından oluşan bir liste hazırlıyorsak, bu listede kesinlikle bir HyperX kulaklığı olmalı ve bizim seçtiğimiz HyperX kulaklığı ise HyperX Cloud MIX Lifestyle Gaming Kulaklık. Kulaklığın üretiminde kullanılan 1. sınıf malzemeler, tasarımı ve teknolojisi sayesinde kesinlikle vereceğiniz parayı hak ediyor. Bu kulaklık hem kablolu hem de bluetooth özelliği sayesinde kablosuz kullanım için uygun bir cihaz. Uzun ömürlü bataryası sayesinde ise bluetooth modunda size kesintisiz bir ses deneyimi sunuyor.

HYPERX CLOUD FLIGHT

HYPERX CLOUD FLIGHT

Uzun Batarya Ömrü ve Mükemmel Bass Özelliği

ÖzelliklerFrekans Aralığı: 20-20,000 Hz
Kablosuz özellik: Var Ses Engelleme: Var
Batarya Ömrü: 30+ saat
Almak için sebepler1- Uzun Batarya Ömrü
2- Konforlu Yapısı
3- Mükemmel Bass Özelliği

HyperX’in bu piyasadaki öneminden ve tecrübesinden bahsetmiştik. Bu sayede bu listeye aynı markanın 2. kulaklığını rahatlıkla ekleyebiliyoruz. 1300-1500 TL civarında seyreden bir fiyata sahip bir kulaklık. Aslında bu kulaklık HyperX’in ilk kablosuz kulaklık denemesi. Ancak ilk denemeleri için oldukça yüksek bir kalite yakaladıklarını söylemek gerek. Tek bir şarj ile 30 saatin üzerinde kesintisiz kullanım sağlaması, oyunlarınız esnasında şarjım bitecek mi diye düşünmenizin önüne geçiyor. Bilgisayar ve PlayStation oyuncuları için en uygun kulaklıklardan birisi diyebiliriz.

HyperX Cloud II

gaming kulaklık önerisi

Uygun Fiyat ve Yüksek Kalite

ÖzelliklerFrekans Aralığı: 20-20,000 Hz
Kablosuz özellik: Yok Gürültü Engelleme: Var
7.1 Surround Ses
Almak için sebepler1- Oldukça Makul Fiyat
2- Konforlu Kullanım
3- Başarılı Mikrofon

En iyi oyuncu kulaklığı önerileri listemizde makul fiyatıyla göz dolduran bir ürün var sırada. Üstelik, uygun etiketine ek olarak şık tasarımı ve rahat kullanımıyla harika bir ürün HyperX Cloud II. Ayrıca, tasarımı sayesinde kulaklıkta pasif gürültü engelleme özelliği de yer alıyor. Bu özellikleri ile 3. defa listemize giriyor HyperX.

Güncel olarak 800-820 TL civarlarında ulaşılabilen kulaklık, fiyat olarak kendisinden daha yüksek kulaklıklara karşı bile oldukça başarılı bir performans gösteriyor. Tasarımında kullanılan hafızalı köpükler sayesinde kafanıza herhangi bir şekilde baskı uygulamıyor. Tüm bunlara ek olarak son derece başarılı bir mikrofona ve 7.1 surround sese sahip olduğunu da belirtelim. Eğer yeni bir oyuncu kulaklığı arıyorsanız ve kısıtlı bir bütçeye sahipseniz HyperX Cloud II kesinlikle listenizde olmalı.

Kendiniz İçin En Uygun Gaming Kulaklığı Nasıl Seçeceksiniz?

Peki Kendiniz İçin En Uygun Kulaklığı Nasıl Seçeceksiniz?

Oyuncular için piyasada oldukça fazla kulaklık var. Üreticilerin çoğu çok ufak değişikler ile size bir çok seçenek sunuyor. Tanınan bir markanın bilindik bir kulaklığını almak oldukça kolay olabilir ancak zor kazandığımız parayı harcarken tartmamız gereken bazı hususlar var.

Eğer oyun oynamak için ideal ve çok ileri düzey bir kulaklık almak istiyorsanız kulak üstü tarzda bir kulaklık tercih etmelisiniz. Ayrıca size taşıma kolaylığı da sağlayabilmesi için bu kulaklığın mikrofununun çıkarılabilir olması da oldukça önemli.

Uzun süreli oyun süreçleri için özel bir kulaklık arıyorsanız, ilk bakmanız gereken şey kesinlikle batarya ömrü. Daha sonra konforlu bir yapı tercih edin ki ilerleyen saatlerde sizi rahatsız etmesin. Rahat ve ergonomik tasarıma sahip olmayan bir kulaklık sizleri oldukça rahatsız edecektir.

Bunlar bir çok farklı durumi farklı özellikleri ön plana almanızı gerektirir. Bu yüzden alacağınız kulaklığı seçmeden önce kullanacağınız süreçleri ve alanları göz önünde bulundurarak ön plana almanız gereken özellikleri belirlemeniz gerekli. Bu sayede seçeceğiniz kulaklık size çok daha uygun olacaktır.

Umarım incelediğimiz kulaklıklar ve bahsettiğimiz konular sizin için yararlı olmuştur. Sizin de kullandığınız veya önereceğiniz kulaklık tavsiyeleriniz varsa, yorumlar da bize yazabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiyi yakından takip eden 22 yaşında bir makine mühendisi adayı.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.