Sony PlayStation Stars Programını Tanıttı

Sony, oyuncular için PlayStation Stars isimli yeni bir sadakat programı başlatacağını duyurdu. Senenin ilerleyen zamanlarında faal hale gelecek programda dijital koleksiyonlar, ödüller ve puanlar yer alacak. Ayrıca bu programın tamamen ücretsiz olacak.

Konuyla ilgili açıklama Sony’nin resmi PlayStation blog sayfasından paylaşıldı. Sony yeni program sayesinde oyunculara ödüller dağıtacak programın detaylarını da paylaştı. Ücretsiz programda oyuncuların bazı etkinlikleri tamamlayarak puan ve ödül kazanacağı ifade ediliyor. Üstelik puanlar ile oyun satın almanın da mümkün olduğu pek çok avantajın kapısı açılıyor.

Buna ek olarak Sony, PlayStation Stars programında “dijital koleksiyonlar” dağıtacağını da dile getiriyor. Her ne kadar kulağa NFT gibi gelse de bu koleksiyonların bambaşka bir şey olduğu aktarılıyor. Koleksiyonların, oyunlarda yer alan karakterlerin figürleri ve benzeri unsurların yer aldığı dijital temsiller olduğu belirtiliyor. Hatta eski Sony cihazlarının bile dijital koleksiyonlarda yer alabileceği belirtiliyor.

Şirket paylaştığı yazıda koleksiyonları açıklarken çok nadir eserlerin varlığından bahsediyor. Ancak sadece eğlence amaçlı toplanacak koleksiyonların da altını çiziyor. Ayrıca sürekli yeni koleksiyon parçalarının listeye ekleneceğini dile getiriyor. Şirket koleksiyonlardan bahsederken ödül kelimesini kullanmaya da özen gösteriyor. Bu sayede NFT gibi parayla satın alınmayan bir unsur olduğunu vurguluyor.

Puanlar ile Oyun Satın Almak Mümkün!

PlayStation Stars programının en dikkat çeken yanlarından biri ise toplanan sadakat puanlarıyla PlayStation Store’dan alışveriş yapmanın mümkün olması. Paylaşılan bilgilere göre puanlar ile bir katalog üzerinden alışveriş yapılıyor. Bu katalog PSN cüzdanına para eklemek için bir ürün de dahil pek çok ürün ile kullanıcılara sunulacak gibi gözüküyor.

Üstelik PlayStation Plus üyeleri için ek avantajlardan da bahsediliyor. PlayStation Plus üyelerinin PlayStation Store üzerinden yaptığı alışverişlerde otomatik olarak puan kazanacağı ifade ediliyor. Normal şartlarda ise puan kazanmak için oyun oynamak ya da turnuva ve kupa kazanmak gibi görevler mevcut.

Şimdilik PlayStation Stars programının bunlarla sınırlı olduğu ifade ediliyor. Ancak ilerleyen dönemde programa yeni özelliklerin ekleneceği de dile getiriliyor. Ayrıca özelliğin henüz test aşamasında olduğu belirtiliyor. 2022 yılının ilerleyen dönemlerinde ise seçili bölgelerde PlayStation Stars kullanmak mümkün hale gelecek.

Siz yeni PlayStation Stars programı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sony’nin yeni sadakat programı hakkındaki görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

Kaynak: https://blog.playstation.com/2022/07/14/introducing-playstation-stars-an-all-new-loyalty-program/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.