Snap Puanı Nasıl Artar?

Snapchat, günümüzde en çok kullanılan platformlardan birisidir. Geliştiriciler, sundukları özellikler sayesinde Snapchat’in hem bir sosyal medya hem de iletişim platformu olmasını başardılar. Bundan dolayı teknoloji kullanıcıları da Snapchat’e yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu ilgi, platformda yer alan özelliklerle alakalı bazı soruları da beraberinde getiriyor. Bu sorulardan birisi de Snap puanı nasıl artar oluyor.

Snapchat kullanıcılarının bir çoğu Snap puanı özelliğine hakim oluyor diyebiliriz. Ancak bu platformu yeni kullanmaya başlayan kişiler ve bu özelliğin ne anlama geldiğini bilmeyen kişiler, Snap puanı nedir ve nasıl artar diye çok fazla merak ediyorlar. Bundan dolayı bu yazımızda sizler için Snap puanının ne olduğundan ve nasıl artırılabileceğinden bahsedeceğiz.

Tabii ki bu konuya değinmeden önce ilk olarak Snapchat nedir, nasıl çalışır bundan bahsetmek Snap puanının mantığını anlayabilmek için daha doğru olacaktır. Bu yüzden gelin hep birlikte ilk olarak Snapchat’in ne olduğuna yakından bakalım.

Snapchat Nedir?

Gelişen teknolojiyle birlikte çok sayıda sosyal medya ve iletişim platformu teknoloji kullanıcılarına hizmet vermeye başladılar. Bu platformlar, sundukları özellikler bakımından temel olarak birbirlerinden ayrılıyorlardı. Ancak günümüzde artık platformlar, diğer platformlarda kullanıcıların ilgisini çeken özellikleri kendilerine entegre etmeye başladılar. Bu sayede sosyal medya ve iletişim platformları birbirlerine oldukça benzerlik göstermeye başladılar.

2011 yılından beri hizmette olan Snapchat de aslında bu mantıkla geliştirildi diyebiliriz. Platform, ilk olarak kullanıcıların birbirleriyle anlık olarak mesajlaşabilecekleri bir iletişim uygulaması olarak geliştirildi. Daha sonra geliştiriciler, platformun diğer iletişim platformlarından farklılaşması adına sağladıkları iletişimi fotoğraf ve videolar üzerinden sağlamaya karar verdiler.

Snapchat, tabii ki fotoğraf ve video üzerinden iletişimi düşünürken mesajlaşma özelliğini geliştirmeyi de ihmal etmedi. Bu sayede platform geliştirildiği zaman, kullanıcılarına arkadaşlarıyla fotoğraf, video ve mesajlaşma özellikleri üzerinden iletişim kurabilecekleri bir uygulama olarak hizmet vermeye başladı.

Tamamen ücretsiz olarak geliştirilen Snapchat, kısa sürede teknoloji kullanıcıları tarafından yoğun bir ilgi görmeyi başardı. Bu ilginin temel sebebi, platformun alışılmışın dışında bir iletişim yöntemi sunmasıydı diyebiliriz. WhatsApp, Messenger gibi platformlar da kullanıcılarına anlık iletişim imkanı sunuyorlar. Ancak Snapchat, bu platformlardan farklı olarak açılıştan itibaren fotoğraf ve video ile iletişim kurmaya odaklanıyor.

Bunun yanı sıra platform, fotoğraf ve video gönderirken kullanıcılarına çeşitli efektler ekleme imkanı sunuyor. Bu efektler de Snapchat’i kullanıcılar için daha da ilgi çekici bir hale getiriyor. Günümüzde Snapchat, çeşitli özelliklerle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu hizmetlerin başında hikayeler özelliği geliyor. Birçok platformda yer alan hikayeler, aslında Snapchat ile teknoloji kullanıcılarının hayatlarına girdi diyebiliriz.

Snapchat, hikayeler özelliği ile kullanıcılarına arkadaşlarına ve platformu kullanan herkese açık olarak süre sınırlı fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunmaya başladı. Bu özellik, kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Çünkü hikayelerle birlikte Snapchat, artık bir sosyal medya platformu da olmaya başladı diyebiliriz.

Snap Puanı Nedir?

Belirttiğimiz gibi Snapchat, temel olarak fotoğraf ve video üzerinden ilerleyen bir iletişim aracı olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Platform, sahip olduğu çeşitli özellikler ile kullanıcıları için ilgi çekici bir hal alıyor. Bu özelliklerden birisi de snap puanı oluyor diyebiliriz.

Bazı kullanıcılar, arkadaşlarına gönderdikleri fotoğraf, video ve hikaye sayısını merak edebiliyorlar. Ancak bunların sayısını tek tek not etmek oldukça zor olacaktır. Bundan dolayı Snapchat, hem kullanıcılarının ne kadar fotoğraf, video ve hikaye gönderdiklerini takip etmek hem de kullanıcılarını iletişim kurmaya teşvik etmek için Snap puanı özelliğini geliştirdi.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tüm arkadaşlarına gönderdikleri fotoğraf, video ve hikayelerin toplam sayısını görebiliyorlar. Yani aslında bu özellik, bir sayaç görevi görüyor. Bundan dolayı Snap puanı, bir kullanıcının Snapchat’i ne kadar aktif olarak kullandığını da gösteriyor diyebiliriz.

Snap Puanı Nedir

Snap puanı, sadece kullanıcıya gözükmüyor. Bunun sebebi Snap puanının konumu oluyor diyebiliriz. Snap puanınızı görebilmek için ilk olarak Snapchat’i açmanız gerekiyor. Daha sonra sol üstte bulunan kendi ikonunuza tıklamalısınız. Bu ikona tıkladıktan sonra profil ayarlarınızı da düzenleyebileceğiniz Snapchat profiliniz açılıyor.

Açılan profilde isim ve kullanıcı adınızın yer aldığı bölümde Snapchat ikonu ile birlikte bir değer yazmaktadır. Bu değer, sizin Snap skorunuzu yani puanınızı ifade etmektedir. Bu değerin üstüne tıkladığınızda ise kaç Snap gönderdiğinizi ve kaç Snap aldığınızı görebiliyorsunuz. Bu iki değerin toplamı da sizin Snap skorunuzu ifade etmektedir.

Kısacası Snap puanı, bir kullanıcının Snapchat’i ne kadar aktif kullandığını gösteriyor diyebiliriz. Snap puanınız ne kadar yüksekse Snapchat üzerinden o kadar çok Snap alıp göndermişsiniz demektir.

Snap Puanı Nasıl Artar?

Snapchat puanının ne olduğunu öğrenen kişiler, bu puanı nasıl artırabileceklerini merak ediyorlar. Çünkü Snapchat puanı, bazı kullanıcılar için oldukça önemli oluyor. Bundan dolayı bazı kullanıcılar, Snap puanı nasıl artar diye çok fazla merak ediyorlar. Bu noktada kullanıcıların Snap puanlarını artırabilmek için yapmaları gereken şey aslında oldukça basit diyebiliriz.

Çünkü belirttiğimiz gibi Snap puanı, temel olarak kullanıcıların gönderdikleri ve aldıkları Snap sayısını ifade etmektedir. Bundan dolayı Snap puanını artırmak isteyen kişilerin, platformu daha aktif kullanmaları gerekiyor. Yani ne kadar çok Snap gönderip alırsanız Snap puanınız o kadar artacaktır.

Belirttiğimiz gibi Snapchat’te sadece arkadaşlarınıza fotoğraf ve video gönderebileceğiniz gibi herkese açık hikayeler de paylaşabiliyorsunuz. Snap puanı, arkadaşlarınıza gönderdiğiniz fotoğraf ve video kadar gönderdiğiniz hikayelerle de artıyor.

Bundan dolayı Snap puanını artırabilmek için arkadaşlarınıza düzenli olarak fotoğraf ve video göndermenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınıza veya herkese açık bir şekilde hikaye göndererek de Snap puanınızı artırabilirsiniz.

Snap puanınızı artırabilmek için Snap atmak istiyorsanız ancak Snapchat’i kullanan arkadaşınız yoksa bu noktada platform tarafından önerilen kişileri ekleme imkanınız mevcut. Böylece Snapchat üzerinden arkadaş edinebilirsiniz. Edindiğiniz arkadaşlarınıza da platform üzerinden fotoğraf, video ve hikaye göndererek Snap puanınızı artırabilirsiniz.

Snap puanını artırabilmenin en hızlı yöntemi, toplu Snap’ler göndermek oluyor diyebiliriz. Yani arkadaş listenizde 5 tane arkadaşınızın olduğunu varsayalım. Snap puanınızı hızla yükseltmek istiyorsanız özel mesajlarınız hariç günlük Snap’lerinizi toplu bir şekilde 5 arkadaşınıza da gönderebilirsiniz. Bu sayede gönderdiğiniz Snap sayısı artacağı için Snap puanınız hızlı bir şekilde yükselecektir.

Snap Puanı Artırma Uygulamaları İşe Yarıyor mu?

Belirttiğimiz gibi bazı kullanıcılar, Snap puanı konusunda oldukça hassaslar. Bu kullanıcılar, Snapchat puanlarını hızlı bir şekilde yükseltmek istiyorlar. Snap puanı yükseltmenin tek yolunun platformu daha aktif olarak kullanmak olduğunu belirttik.

Ancak bazı kullanıcılar, Snap puanlarını bu yöntemle yükseltmek istemiyorlar. Çünkü Snap atarak Snap puanını yükseltme işlemi, arkadaş sayınız azsa uzun süren bir işlem oluyor. Bundan dolayı uzun süre beklemek istemeyen ayrıca fotoğraf, video ve hikaye paylaşımı yapmak istemeyen kişiler alternatif yöntemler aramaya başlıyorlar.

Bu noktada bu kullanıcıların karşısına Snap puanı artırmayı vadeden uygulamalar çıkıyor. Bu uygulamalar, geliştirdikleri yazılımlar üzerinden Snap puanlarını hızlı bir şekilde artırmayı vadediyorlar. Bundan dolayı Snap puanını hızlı bir şekilde yükseltmek isteyen kişiler için bu uygulamalar oldukça ilgi çekici geliyor.

Snap Puanı Artırma Uygulamaları İşe Yarıyor mu

Fakat bu uygulamaların çoğunlukla işe yaramadığını belirtmemiz gerekiyor. Çünkü Snapchat, Snap puanının platform dışı yöntemlerle artırılmaması için oldukça gelişmiş güvenlik önlemleri geliştirdi. Bu önlemler yüzünden Snap puanına üçüncü parti uygulamalar ile müdahale etmek neredeyse imkansız hale geliyor.

Zaten Snap puanını artırmayı vadeden uygulamaların temel amaçları da bu puanı artırmak olmuyor diyebiliriz. Bu uygulamalar, genellikle kullanıcıların kişisel bilgilerini çalmayı hedefliyorlar. Bundan dolayı uygulamaya erişebilmek için Snapchat bilgileriniz başta olmak üzere çeşitli bilgilerinizi uygulama ile paylaşmanız gerekiyor.

Kişisel bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için Snap puanını otomatik olarak artırmayı vadeden uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde Snap puanınızı yükseltmeye çalışırken kişisel bilgilerinizden olabilirsiniz.

Snap Puanı Snapchat Kullanımı için Önemli midir?

Snap puanının bazı kullanıcılar için çok önemli olması, bu değerin Snapchat kullanımı için önemli olup olmadığını sorgulatıyor. Çünkü özellikle Snapchat’i çok aktif kullanan kişiler, puanlarını yükseltebilmek için önemli bir çaba sarf ediyorlar. Bu durum da platformu yeni kullanmaya başlayan kişilere, bu skor gerçekten çok önemli mi diye merak ettiriyor.

Snapchat, platformu kullanmaya teşvik etmek amacıyla Snap puanı üzerinden platformda yer alan bazı özelliklerin kilitlerin açılmasını sağlıyor. Yani aslında Snapchat, kullanıcılarına platformu ne kadar aktif kullanırlarsa o kadar geniş özellikler sunuyor.

Bunun yanı sıra Snap puanı, bazı Snapchat kullanıcıları için popülerlik göstergesi oluyor. Yani kullanıcılar, sahip oldukları Snap puanları ile sponsorluk anlaşmaları yapabiliyorlar. Bu anlaşmalar dahilinde kullanıcılar, genellikle hikayelerinde anlaşma yaptıkları kişi veya kurumların reklamını yapıyorlar. Bunun sonucunda da kullanıcılar, platform üzerinden paylaşım yaparak para kazanma imkanına sahip oluyorlar.

Genel olarak baktığımızda Snap puanı, Snapchat’in kullanımı için çok önemli bir veri değil. Ancak Snapchat üzerinden popüler olmak istiyorsanız bu skorun sizler için önemli olacağını belirtmemiz gerekiyor. Yani platformu günlük arkadaşlarınızla iletişim için kullanmayı hedefliyorsanız Snap puanını çok önemsemenize gerek yok. Ancak farklı amaçlarınız varsa Snap puanınızın artması için çalışmanız gerekebilir.

Genel Değerlendirme

Snapchat, sunduğu özellikler ile hem iletişim hem de sosyal medya platformu olarak kullanıcılarına hizmet veriyor. Temel olarak fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden ilerleyen platform, günümüzde en çok kullanılan iletişim platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun en temel sebebi Snapchat tarafından sunulan özellikler oluyor diyebiliriz. Platform, özellikle sahip olduğu hikaye özelliğiyle kullanıcılarının yoğun ilgisini çekiyor. Bunun yanı sıra Snapchat, her geçen gün kullanıcılarının ilgisini çekebilecek çeşitli özellikler geliştiriyor.

Bu özelliklerden birisi de Snap puanı olarak karşımıza çıkıyor. Snapchat, kullanıcılarının platformda ne kadar aktif olduklarını takip edebilmek adına Snap puanı adında bir özellik geliştirdi. Bu özellik, kullanıcıların kaç tane Snap alıp gönderdiklerini hesaplıyor. Bunun sonucunda Snap skoru, kullanıcıların profillerinde sergileniyor.

Snap puanı, bazı kullanıcılar için oldukça önemli olabiliyor. Bundan dolayı Snap puanı nasıl artar sorusu oldukça sık soruluyor. Bu sorunun tek cevabı, platformu daha aktif bir şekilde kullanmak oluyor. Yani Snap puanınızı artırmak istiyorsanız platformda daha çok fotoğraf, video ve hikaye paylaşımı yapmanız gerekiyor. Snap puanınızı artıracağını iddia eden uygulamalara ise kişisel bilgilerinizin güvenliği için güvenmemenizi tavsiye ediyoruz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Snap puanı rehberimiz burada sona eriyor. Bu rehberimizde temel olarak Snap puanının ne işe yaradığını ve bu puanı nasıl artırabileceğinizi açıklamaya çalıştık. Sizler de Snap puanı hakkındaki soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.