Samsung ve BMW, OLED Ekranlar için Ortak Çalışacaklar!

Otomotiv üreticileri için Samsung, hız kesmeden donanımlar üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda dünyanın en büyük otomotiv üreticileri, teknoloji deviyle ortak çalışıyorlar. Geçen yıl Samsung, Hyundai Loniq 5 için OLED paneller tedarik etmişti. Şirket, bu konuda oldukça başarılı bir çalışma ortaya çıkartmıştı. Bunun üzerine Samsung, şimdi de BMW ile OLED ekranlar için ortak çalışacak!Samsung, piller ve yonga setleri dahil olmak üzere çeşitli otomobil üreticilerine EV bileşenleri sağlıyor. Bu kapsamda Samsung, otomobil endüstrisi alanında çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, şimdi ise 2024 yılına kadar BMW için bir seri üretime başlayacak. 2024 yılında başlayacak seri üretimde Samsung, BMW’ye üst sınıf bir sedan modeli için OLED paneli tahsis edecek.

Araştırmacılar, Samsung ve BMW arasındaki anlaşmada OLED panellerin üst düzey bir sedan için tedarik edeceğini belirtiyorlar. Öte yandan Samsung’un ekran bölümü, 2024 itibari ile seri üretime başlayacak.

Şirketin ekran araştırma ve geliştirme ekibi, BMW modelleri için OLED paneller tedarik edecekler. Ulaşılan bilgilere göre şirket, dört milyon BMW aracının üretimi için OLED panelleri tedarik edecek.

Samsung ve BMW, OLED Ekranlar için Anlaşma Yaptılar

BWM araçlarında kullanılacak OLED paneller, 2024 yılına kadar seri bir şekilde Samsung’un Giheung fabrikasında üretilecek. Ayrıca BMW’ye yapılacak olan ekranlar için global elektronik cihaz şirketi ile ortaklık kurulacağı ifade edildi. Avrupalı bir otomobil üreticisi olan BWM’ye yapılan OLED paneller, araçlar için organik ışık yayan diyot ekranlar sağlayacaklar.

Samsung ve BMW, OLED Ekranlar için Anlaşma Yaptılar

Öte yandan Samsung’un BMW gibi büyük müşterilerle ortaklık kurması, LG Display gibi şirketler ile aradaki farkı kapattığını gösteriyor. Böylece şirket, otomotiv tedarik endüstrisinde önemli bir oyuncu olarak yer almanın temellerinı sağlıyor.

Bunun için Samsung’un işgücünü ve AR-GE organizasyonlarını büyüttüğü bilinenler arasında. Ek olarak Samsung, BMW ve Hyundai Motor gibi büyük müşterileri güvence altına alarak LG Display ile ciddi bir rekabet içerisine girdi.

Samsung’un BMW’nin yanı sıra Audi ve diğer Avrupalı otomobil üreticilerini de kazanmayı hedeflediği söylenmeketdir. Dolayısıyla Samsung Display’in şu anki hedefi Avrupalı otomobil üreticilerin siparişlerini elde etmek diyebiliriz.

Tüm bunlara ek olarak otonom araçlara olan talep, her geçen gün artmaktadır. Bundan dolayı büyük boyutlu OLED ekranlara olan talep önümüzdeki günlerde artacaktır. Sizler de Samsung ve BMW arasında geliştirilen ortaklık hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.sammobile.com/news/samsung-to-supply-millions-oled-panels-bmw-high-end-sedan/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.