Samsung, One UI Watch Platformunu Tanıttı!

Uzun süredir beklenen Samsung Galaxy MWC 2021 etkinliği gerçekleşti. Samsung, etkinlikte yeni One UI Watch platformunu tanıttı. Google ve Samsung tarafından ortak bir şekilde üretilen bu yeni işletim sistemi ile Samsung Galaxy akıllı saatlerin çok daha başarılı sonuçlar vereceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönemde Samsung ve Google’ın birlikte bir akıllı saat yazılımı üzerine çalıştığı açıklanmıştı. Tizen ve Wear OS karışımı bu platformun ismi resmi olarak açıklandı. One UI Watch isimli bu yazılımın önümüzdeki dönemde çıkacak yeni Galaxy Watch’ta da yer alacağı ifade ediliyor.

Bu yazılım sayesinde önemli geliştirmelerin de Galaxy Watch modellerine geleceği belirtiliyor. Bunlardan en önemlileri arasında; daha iyi batarya performansı, daha başarılı sağlık ölçümleri gibi unsurlar yer alıyor.

Buna ek olarak çok daha akıcı bir hissiyatın da bu yeni platforma sahip saatlerde yer alacağı belirtiliyor. Çok daha yüksek performans sağlayacak bu platformun uygulama çeşitliliği konusunda da gelecek seviyeye çıkacağı ifade ediliyor. Ayrıca, e-SIM konusunda da çok daha başarılı bir destek sunacağı ekleniyor.

Etkinlikte yeni platformun Google ve Android uygulamalarıyla olan uyumuna da dikkat çekiliyor. Ayrıca, geliştiricilerin de saatte çalışacak uygulamalar için Android temelli araçları ve API’ları kullanabileceği vurgulanıyor. Kullanıcılar için ise; PC, telefon ve akıllı saat ekosistemi içerisinde kullanılabilecek daha akıcı uygulamaların bu yol ile sağlanacağı belirtiliyor.

Şirket, buna ek olarak tasarımcıların da saat yüzleri tasarlaması için çok kolay yollar sunduklarını ifade ediyor. Bu yılın ilerleyen döneminde bu yeni tasarım aracının da geliştiriciler ile paylaşılacağı ekleniyor.

Unpacked Etkinliğinde Yeni Akıllı Saat Geliyor!

Samsung, etkinlik boyunca ekosistem ve cihazlar arasındaki uyuma vurgu yapıyor. Ayrıca, bu yeni işletim sistemine sahip ilk cihazın; bu yaz gerçekleşecek Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılacağını da ekliyor.

Üstelik, bu yeni işletim sistemi sayesinde; Galaxy telefonlar ve akıllı saatler arasındaki ilişkinin de çok daha başarılı olacağı belirtiliyor. Yeni özelliklerden birisi, telefonlara indirilen uygulamaların doğrudan akıllı saatlere de sunulması. Ayrıca yeni işletim sistemi, telefondan engellediğiniz bir numara için akıllı saatinizde de aynı işlemi uyguluyor.

Samsung Tizen işletim sistemine sahip akıllı saatleri de unutmuyor. Tizen işletim sistemine sahip cihazların çıkış tarihinden itibaren 3 yıl boyunca güncelleme alacağı ifade ediliyor. Ancak, eski saatler için One UI Watch desteğinden bahsedilmiyor.

Samsung One UI Watch işletim sistemi oldukça heyecan verici yenilikler ile geliyor. Peki siz bu platform hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.